Skocz do zawartości

Jakie buty na pękające stopy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pięty są nośnikiem całego ciała i to na nich spoczywa największy ciężar. Skóra na piętach jest dwukrotnie grubsza niż na pozostałych częściach ciała. Przyczyną pękania pięt moga być skłonności genetyczne, branie dużej ilości leków na rozrzedzenie krwi, łuszczyca, nadwaga, niedobór witaminy A, zła higiena i źle przeprowadzone zabiegi kosmetyczne, a przede wszystkim ciasne lub wykonane z materiałów syntetycznych obuwie.  Buty powinny być wykonane z naturalnej skóry lub materiałów ułatwiających oddychanie stóp. Należy pamiętać by nie zakładać butów na mokre stopy. Popękana skóra stóp to miejsce przenikania do organizmu bakterii i wirusw. Dla diabetyków i cukrzyków takie pęknięcia są bardzo niebezpieczne. Moga powodować nie gojące się owrzodzenia, które prowadzą do poważnych problemów. Więcej o leczeniu pękających stóp możecie poczytać na http://wylecz.to/pl/uroda/nogi/pielegnacja-suchych-i-pekajacych-piet.html .

W sklepach sportowych są specjalne buty oddychające do trekingu. Ciekawa jestem jakie buty proponują osobom dotkniętym tą dolegliwoscią ? Może są jakieś specjalne buty robione dla osób ze skłonnoscią do pękających pięt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy jak i w domciu nosze coś takiego  ********** Abeba*************** Przede wszystkim trzeba zadbać o wentylację stóp i nie pozwalać aby się strasznie pociły i zaparzały. Do tego kup sobie takie buciki albo jakieś podobne modelem. Co do samego pękania to polecam też tak jak kolega wyżej, szorowanie, mycie oraz ścieranie tej twardej skóry.

 

EDIT:

Władczo i jednostronnie.

Edytowane przez makowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Zawsze sądziłem, że najlepsza na pękające stopy jest kąpiel (w sensie moczenie...znaczy nóg w wodzie -  nie łóżka), tarka i maść. Buty raczej nie za wiele pomogą, jeśli robią się zrogowacenia zgrubiałej skóry na pietach. Miałem ten problem, ale mi przeszło.

Ja bym dołożył jeszcze wizytę u kosmetyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.