Jump to content

Alcantara - czyszczenie smarów i wżartego brudu.


Recommended Posts

Alcantara czyli ultramikrofaza produkowana w oryginale przez Japończyków i Włochów. A pro po Japończyków polecam ich papiery ścierne wodne 400 do szlifowania skór przed malowaniem.

Ultramikrofaza składa się z dwóch materiałów poliestru i poliuretanu , olbrzymiej ilości włókien cieńszych od włosa. Charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na zabrudzenia. Proszę zwrócić uwagę, iż prawie zawsze w tapicerkach samochodowych mamy popękaną i wytartą skórę a zdecydowanie mniej uszkodzoną alcantarę. Czysczenie nowej powinno być na odpowiednich środkach - polecam tu zdecydowanie środek Avela do tkanin i alcantary oraz odpowiedniej jakości impregnaty. Z nowej alcantary nawet wino czy kawę możemy łatwo usunąć choćby delikatnie przemywając zwilżona szmatka kilkakrotnie zabrudzenie bez szorowania.

Na zdjęciach jest alcantara w aucie, które ma czwartego właściciela a wcześniej jeździł nim mechanik samochodowy oraz stolarz jak wynika z relacji  dwóch osób, w strojach roboczych. Obaj panowie pochodzili z tego samego miasta. Czwarty właściciel użytkował auto półtora roku zanim  dostałem je do czyszczenia.

Tam naprawdę był smar i olej wprasowany.

Czyściłem na środku Avel mimo, że mam dostęp do srodków niemieckich, holenderskich, angielskich itd.

Zdjęcia po wyczyszczeniu zamieszczę jutro.

Po samym wyczyszczeniu szlifowałem na odpowiednich padach usuwając zmechacenia i konserwowałem dwukrotnie plus szczotkowałem.

Boczki były poddane renowacji. 

20140602_111952.jpg20140602_112026.jpg

 

Siedzisko jest czyste , wytrymowane i wyszczotkowane oraz zakonserwowane. Ciemne plamy na zdjęciu poniżej  to nie brud tylko miejsca o dość mocno wytartym włosiu. Z wielu środków na których pracuje środek Avela do tkanin i alcantary uznaję za jeden z dwóch najskuteczniejszych  a zarazem za najwygodniejszy w użyciu.

20140604_100747.jpg

Edited by tosa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oż w mordę ... jak tak można ... :no :no :no

U mnie auto też w zasadzie ma pracować, ale żeby aż tak zmasakrować jasną tapicerkę ... :2guns: :2guns: :2guns:

Aż, koniecznie pokaż fotki po czyszczeniu i napisz ile czasu na tę robotę poświęciłeś?

Czyszczenie tapicerki plus plastików, renowacja kierownicy, 4 boczków na fotelach, podłokietnika i kilka drobiazgów plus trymowanie alcantary i konserwacja całości półtora dnia. W poniedziałek będzie ciekawy mercedes. Zdjęć aut po prostu nie chce mi się robić. Butki dziś patynuje na granatowo  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.