Skocz do zawartości

Malowanie sportowych butów - testy TARRAGO Quick Color i Color Dye


Rekomendowane odpowiedzi

Testy farb TARRAGO:

 

  • Quick Color (pomalowany prawy but na biało)
  • Color Dye (pomalowany lewy but na biało + loga w obu butach na niebiesko)

 

Proszę nie zwracać uwagi na precyzję, bo to tylko testy na starych, zużytych halówkach. Malowanie celowo na czarnej skórze, by łatwiej było ocenić efekty i trwałość. Generalnie nie polecam zmieniać koloru z ciemniejszego na jaśniejszy, bo z reguły bywa to trudniejsze i problematyczne. O wiele łatwiej odwrotnie :)

 

01.jpg02.jpg03.jpg

 

Wnioski:

  • Quick Color (pomalowany prawy but na biało) - bardziej naturalne, pozbawione wysokiego połysku wykończenie, które w obuwiu sportowym sprawdzi się lepiej
  • Color Dye (pomalowany lewy but na biało + loga w obu butach na niebiesko) - wysoki połysk sprawia, iż w butach sportowych wykończenie prezentuje się mniej naturalnie, taki efekt z reguły pożądany jest w damskich półbutach, szpilkach ...

 

Przy malowaniu z jaśniejszego na ciemniejszy powinno być o wiele lepiej. Przy pracach renowacyjnych (nie zmianie koloru) obie farby powinny zdać egzamin w większości przypadków :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy farb TARRAGO:

 

  • Quick Color (pomalowany prawy but na biało)
  • Color Dye (pomalowany lewy but na biało + loga w obu butach na niebiesko)

 

Proszę nie zwracać uwagi na precyzję, bo to tylko testy na starych, zużytych halówkach. Malowanie celowo na czarnej skórze, by łatwiej było ocenić efekty i trwałość. Generalnie nie polecam zmieniać koloru z ciemniejszego na jaśniejszy, bo z reguły bywa to trudniejsze i problematyczne. O wiele łatwiej odwrotnie :)

 

attachicon.gif01.jpgattachicon.gif02.jpgattachicon.gif03.jpg

 

Wnioski:

  • Quick Color (pomalowany prawy but na biało) - bardziej naturalne, pozbawione wysokiego połysku wykończenie, które w obuwiu sportowym sprawdzi się lepiej
  • Color Dye (pomalowany lewy but na biało + loga w obu butach na niebiesko) - wysoki połysk sprawia, iż w butach sportowych wykończenie prezentuje się mniej naturalnie, taki efekt z reguły pożądany jest w damskich półbutach, szpilkach ...

 

Przy malowaniu z jaśniejszego na ciemniejszy powinno być o wiele lepiej. Przy pracach renowacyjnych (nie zmianie koloru) obie farby powinny zdać egzamin w większości przypadków :)

Jeśli mogę to wystarczy lakier mat tarrago-najlepiej aerografem i mat oraz naturalny wygląd zapewniony. Robiłem , wychodzi jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak będzie chwila to spróbuję. Jak lakierem pojadę po Color Dye, po połysku ani śladu?

Będzie satyna-ładna, mat mocny nie będzie. Jeśli ostatnią warstwę farby położymy aerografem to nie tylko, że wyrówna powierzchnię czyli powłoka będzie ładniejsza to jeszcze będzie bardziej naturalnie wyglądać i bliżej matu niż sztucznego połysku. Nawet lakier w połysku kładziony aerografem lepiej wygląda.  Ostatnia warstwa farby jeśli jest możliwość koniecznie aerografem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odtłuszczenie i przygotowanie skóry oraz midsoli do malowania: Tarrago Conditioner

Testowanie na cholewce czarnej farby: Tarrago Quick Color

Midsole malowane pastą: Tarrago Super Black

 

01.jpg

http://www.eukicks.com/releasing-air-jordan-7-retro-%E2%80%9Corion-blue%E2%80%9D/

 

20140821_163641.jpg20140821_163816.jpg20140821_164340.jpg20140821_164409.jpg20140821_164425.jpg20140821_164458.jpg

 

Wykonawca i właściciel butów zachwycony, ale mi osobiście tak wysoki połysk nie pasuje - to niemal patent leather.

Choć z drugiej strony, czasem taki efekt jest pożądany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Próbuję doprowadzić do ładu swoje Jordany 1 i mam problem z połyskiem.

Położyłem pare warst Angelusa kolor red i jak na razie 2 warstwy matowego finishera.

 Nie wygląda to naturalnie. Jest jakaś szansa żeby buty przestały się tak świecić ? I jeszcze jedno pytanko. Jakich środków do odżywienia skóry użyć na malowaną powierzchnię i po jakim czasie od zakończenia malowania? Pozdrawiam :)

 

DSC07951.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej matowy finisher na rynku:

https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-matt-maker.html

 

Pobaw się również w przyszłości Dullerem:

https://multirenowacja.pl/angelus-duller-gloss-reducer.html

 

Zanim zaczniesz malować konkretne buty zawsze obejrzyj konkretną liczbę filmików i tutoriali, rób próby i stosuj przeróżne kombinacje na butach, których nie żal - z czasem wypracujesz swoje własne sposoby. Po malowaniu i wykończeniu daj się tym powłokom utrwalić. Za jakiś czas po czyszczeniu możesz zawsze pociągnąć Shoe Creamem w kolorze lub innym kremem nadającym się do kicksów, np:

https://multirenowacja.pl/nano-krem-z-woskiem.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Widziałem na tutorialu tego dullera, ale ubzdurałem sobie że to dodatek do materiałów tekstylnych :)

Myślisz, że jak położę teraz na finishera jeszcze 3 warstwy angelusa z dullerem to farba będzie trzymać ?

Do białej części toeboxa użyłem saphira juvecuir, może też dałoby radę zmieszać to z dullerem i obyłoby się bez zbędnego połysku, testował ktoś takie rozwiązanie ?

edit: jeszcze jedna refleksja mnie naszła: na tutorialach z renowacji kicksow zwykle używają farb angelusa. Czy nie lepiej użyć mniej inwacyjnych środków w postaci kremow z pigmentem (juvecuir, pommadier) ?

Edytowane przez joljol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, szukaj swoich rozwiązań. Na filmach pełno Angelusa, bo to legenda, historia, USA ...  ale widziałem kilka warsztatów i możesz być pewien, że znajdziesz na nich różnego rodzaju środki :)

 

Podejrzane u Cieślewskiej - to moim zdaniem jeden z największych potencjałów na polskiej scenie:

 

Cytat z bio Obuwnika:

Cytuj

Tarrago Brand Ambassador
https://www.instagram.com/obuwnik/

 

 

Bywa naprawdę różnie, a wielu z nich stosuje przeróżne mieszanki, czasem domowe patenty ... no, ale nie o wszystkim dowiesz się z filmików, bo to ich know-how :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.