Skocz do zawartości

Buty Sorel - odnowa koloru i impregnacja Nanoprotectorem


count_martin3z

Rekomendowane odpowiedzi

Całość przeniesiona/wydzielona z tematu : Czym jak i które buty impregnować ? Oraz linki ciekawe w tym temacie.

AXE316

Czołem,

Axe, który nano protector polecisz z multirenowacji do tych butów

buty-sorel-chesterman-chukka-nm1573-010.jpg

 

Jest ich dość sporo i lekko zgłupiałem.

Bardzo zapobiegawczo chce je przed zimą zaimpregnować. Dodam, że są całkowicie nowe, tylko szwy woskiem z terpentyną przejechałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się .

Mydło w ruch :)

Ewentualnie terpentyna .

No pospieszyłeś się z tym woskiem - nie ukrywam - to w sumie zabieg składowy zaprawiania i tłuszcz wyrównał by to wszystko, ale na początek nie widzę potrzeby radykalnego traktowania tych butów "Zaprawianiem".

 

Ano widzisz... Lubie mieć suche i ciepłe stopy w zimie. Dzięki Twoim tutom takie mam, stojąc nawet po 15 min w wodzie na rybach ;)

 

Tak jak piszesz, woskować jeszcze nie będę, bo takie ładne są i nowe, ale nanospecyfikiem napsikam :).

 

Powiedz jeszcze tylko, czy ciepłą wodą z mydłem? Obawiam się, że nawet przy lekko ciepłej usunę wosk ze szwów, a nie chcę znów wąchać - tego jakże miłego zapachu (SERIO) - terpentyny...

 

 

EDIT:

 

Blatio, miło czytać Twoje posty i tutaj ;) Pozdro!

Edytowane przez count_martin3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeszcze to mydło do skór to spokojnie zejdzie .

Zwykłych mydeł do mycia skór nie polecam - bardzo odmienne efekty od zamierzonych.

A jak ponosisz i stwierdzisz że impregnat już nie daje rady - to niestety trzeba bardziej radykalnie zadziałać .

No cóż nie wszystko co ładnie pachnie jest dobre w danych sytuacjach - terpentyna to składowa wszystkich past do butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeszcze to mydło do skór to spokojnie zejdzie .

Zwykłych mydeł do mycia skór nie polecam - bardzo odmienne efekty od zamierzonych.

A jak ponosisz i stwierdzisz że impregnat już nie daje rady - to niestety trzeba bardziej radykalnie zadziałać .

No cóż nie wszystko co ładnie pachnie jest dobre w danych sytuacjach - terpentyna to składowa wszystkich past do butów.

 

Mam jeszcze savon z Avel'a, z ostatniej wysyłki. Tylko jeszcze powiedz jaka woda? Średnio ciepła, ciepła, czy gorąca :)

 

Zapach terpentyny mi się podoba ;) Tylko później głowa boli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty jak sam mówisz są nowe i jak pociągniesz bez końcowego "zaprawiania" woskiem - ślad będzie widoczny .

A ty go zwyczajnie widzieć nie chcesz zatem rolę impregnacji tymczasem pełnić będzie tylko impregnat .

But w sumie bardziej na miasto niż w teren - zatem jak mówiłem - stwierdzisz że "Już Czas " zaprawisz na maxa .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie postanowiłem poświęcić swoje buciki dla dobra ogółu... Zawsze byłem zwolennikiem funkcjonalności i niezawodności niźli fancy wyglądu.

Tak więc poleciałem po bandzie i zrobiłem tak jak "zaprawiałem" swoje licówki wg Mistrza AXE. Efekty:

 

Tak wyglądały tuż po uszczelnieniu szwów woskiem z terpentyną:

 

image001mgc.jpg

 

image002bpt.jpg

 

image003rl.jpg

 

Jak widać wosk, wygląda paskudnie na czarnym nubuku. Zaraz po tym postępując wg wskazówek AXE użyłem mydełka:

 

image004ix.jpg

 

Ciepła woda, gąbka i szorowanie... Widać, że buty są kryte czymś, co mydło zmywa:

 

image009ia.jpg

 

 

Szybkie przetarcie ręcznikiem i efekt:

 

image006d.jpg

 

image007bbz.jpg

 

 

I teraz podsumowanie... Tak wyglądają buty przed i po myciu od nowości (lewy po, prawy przed).

image010dz.jpg

 

Widać, że wosk nie wyszedł od razu i podejrzewam, że nie wyjdzie. Dlatego widząc brak różnicy sprzed mycia i po myciu, chyba je zaprawię na amen, albo zrobie dwa tak samo i przepryskam TYM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie

Ale dzięki za fotki (żeby tak każdy :) )

Wosk był zdecydowanie jednak za gęsty - dlatego go tak mocno widać .

Masz gumową szczotkę ?

Jeśli tak to może mała szansa doczyszczenia by była - no bo pewnie dwa razy myć to ci się już nie chce ;) ?

 

Dolałem terpentyny do pełnego pojemnika :) Tyle nie było nawet jak od CIebie przyszło :)

Szczoteczkę może gumową do nubuku znajdę.

Dwa razy myłem. Ostatnia fota jest po drugim myciu :) I tak myślę na jaką opcję się zdecydować. Zaprawiać z woskiem i olejem na amen, czy domyć i psikać farba do nubuku i potem nanomiksturą ;) Zobaczę ile dzisiaj piwek wypiję, a reszta to już sama poleci.

 

P.S.

Schną teraz, zaraz obmyję po raz trzeci i zobaczymy. ;) Fotki dorobię na biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Tą farbę sobie odpuść na razie i psiknij samym impregnatem - w środku sezonu zdecydujesz i wydzielimy całość na tutka jakoś ;)

 

No to reasumując... Dojeżdżam drugi but tak samo, ale jeszcze rozcieńczę jeszcze wosk z terpentyną. Tylko jeśli będzie go za mało, to też taka sztuka dla sztuki trochę. Myję dokładnie i psikam impregnatem, foty później. ;)

 

A korci mnie jeszcze poeksperymentować trochę z różnymi specyfiksami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że post pod postem.

 

Tak więc Panie AXE po 4 krotnym myciu. but wygląda jak na zdjęciach. Wosk z międzyszwów nie wyszedł, ale widzę, że wypłukał się z samych szwów.

Przy okazji zmyłem barwnik i podejrzewam lichą impregnację. To teraz? Odzyskujemy meszek i impregnujemy? Nano protektor zamówię. Jak poprawić kolor? Jeśli nie błyszczący jak po woskowaniu to może macik? :)

 

image001cww.jpg

 

image002xl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zerknij :

http://www.wbutach.pl/topic/241-wyblakniety-zamsz-i-co-dalej/page__view__findpost__p__1582

 

Palety kolorów

http://www.wbutach.pl/topic/159-palety-barw-srodkow-do-pielegnacji-i-malowania-skor/

 

Bo zakładam ,że nie masz zamiaru traktować teraz extremalnie butów i nubuk ma zostać nubukiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli nanoprotektor pozwoli mi je zrobić nieprzemakalnym na jakiś czas to spoko. Podejrzewam, że w środku sezonu zaprawię je wg któregoś z twoich tutków, ale jeszcze są ładne ;)

 

To teraz powiedz, czy olejować przed renowatorem i farbą, czy najpierw renowator, nanoprotektor i na końcu farba? Czy jeszcze jakaś inna kolejność?

 

Jak to wszystko zrobię, obfocę, to może wydzielisz temat na "uszczelnianie" butów nowych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to kończymy tutek :)

 

 

 

Tak więc paczka z medykamentami do butów doszła. Szczególne pozdrowienia dla Pani z firmy. Po 15 musiała chyba gonić kuriera ;)

Tak zalane woskiem szwy, dobrze umyte traktujemy farbą w kremie:

 

image001qpz.jpg

 

Po szybkiej chwili wyglądają już tak:

 

image002du.jpg

 

10 minut dokładnego nakładania i pozostawiam na resztę dnia do wyschnięcia.

But pod wieczór (po lewej) w porównaniu z oryginałem (ten po prawej)

image005sd.jpg

 

Wg mnie jest bardziej czarny. Nubuk w bucie bez "zaprawiania" wpada w odcień jakby ciemnego brązu, a nasz bohater jest idealnie czarny. Czyli farba w kremie zdała egzamin.

 

Po dokładnym wyschnięciu psikamy nanoprotectorem z Terrago.

I teraz coś na co czekałem te wszystkie dni. Czyli 10 sekundowy test pod kranówką :)

 

Oto but po całych zabiegach:

image004rn.jpg

 

Zaś tak wygląda but od producenta:

image007ui.jpg

 

 

Tak więc czasem warto być świętszym od papieża i mądrzejszym od producenta ;)

 

Aha, meszku na bucie ubyło i zrobił się bardziej gładki. Gdybym miał lepszą szczotkę poprawiłbym wygląd, ale po co? Nowy but i tak ma ładną fakturę do pierwszego prania, czy też mycia. Wszystko się i tak zrówna.

 

Ok, tyle relacji :) Bez odbioru do następnej pary butów ;)

Edytowane przez AXE316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.