Jump to content

Recommended Posts

Długopis na skórach to jeden z tych większych problemów, nad którymi większość załamuje ręce. Zwykłe Cleanery nie mają szans, ale AVEL HUSSARD Detaucher "Oddługopisiacz" ;) do tego właśnie został stworzony. Ważne, by usuwać plamę delikatnie - środek jest bardzo silny (nadmiar lub zbyt mocne tarcie może uszkodzić wykończenie skóry).

 

 

01.jpg02.jpg

http://llaveru.webcindario.com/wordpress/?p=609

 

Znaczenie ma jeszcze rodzaj skóry i sposób jej wykończenia. Nie z każdą idzie tak samo. W skrajnych przypadkach pozostaje malowanie.

Tarrago Universal Cleaner radzi sobie z większością tradycyjnych zabrudzeń, ale na tym przykładzie widać jak tusz długopisowy (wbrew pozorom) mocno utrwala się na skórach. Zanim dacie dziecku długopis do zabawy, rozejrzyjcie się dokładnie dookoła  :smoke:  

Link to comment
Share on other sites

Po jakim czasie od pomalowania on jest w stanie usunąć ,ślad z długopisu? Zakładam , że w przypadku skór półotwartych gdzie atrament wchodzi do środka niestety trzeba malować. Z tym, że wpierw na rozpuszczalniku trzeba agresywnie usunąć ile sie da potem malować. Jeśli tak nie zrobimy ślad po pewnym czasie z długopisu pojawi sie na nowo. Taki cwaniak z niego :(

Czy nie odbarwia skóry wokół?

Czas do pracy. ZMieniam kolor kolejnej kurteczki, wczoraj płaszczyk dziś kurteczka.

Jeszcze pytanie. Często, ostatnio w czwartek w tym tygodniu usuwałem ślady po jeansach z tapicerki, to akurat była piękna jeszcze tapicerka BMW. Takie ślady to tak naprawdę pomalowana barwnikiem z odzieży tapicerka.

Możecie polecić coś na usuwanie takich śladów klientom.

Ja mam swój magazynek ale ludzie i myjnie absolutnie poddają się przy takich pracach. Często bardzo drogie środki, które mam też są nieskuteczne.

Tak naprawdę używam zestawu środków różnych firm. Ale w Multirenowacji nie pytałem jeszcze.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Co do oddługopisiacza Hussard - to wszystko zależy od skóry i utrwalenia plamy. Im wcześniej tym oczywiście łatwiej. Środek jest bardzo silny i może zadziałać również na skórę, dlatego plamę delikatnie wręcz ściąga się wacikiem z powierzchni. Jeżeli pigment wgryzł się w pory skóry głęboko, wiadomo że będzie trudniej. Oczywiście zdarza się, że bez rekoloryzacji się nie obędzie, ale nie jest to reguła. Z resztą mała dawka łatwego w zastosowaniu pigmentu w postaci Saphir Juvacuir często wystarcza. Z dwojga złego wolę wytrzeć długopis i lekko odbarwić oryginalne wykończenie niż zamalowywać długopisową krechę :)

Zabrudzenia po jeansach to wbrew pozorom nie jest wcale prosta sprawa - bywa, że barwnik naprawdę przyjął się wyjątkowo mocno. Najczęściej pomaga w takich przypadkach Mydło Avel. Jeżeli po czyszczeniu coś jeszcze widać, to Krem Avel z pigmentem. W razie potrzeby mocniej koloryzujące środki, jak Juvacuir

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.