Jump to content

Tinture i zmiana koloru skór.


Recommended Posts

Wielokrotnie zmieniałem i zmieniam kolory wyrobów skórzanych : mebli, tapicerek samochodowych, odzieży i wszelkich innych. Głównie robię to na farbach z poliuretanem sporo się napracowywując. Jakiś czas temu zacząłem jako pierwszą warstwę farby używać Tinture Saphir. Efekt fantastyczny, farba ta ma głęboką penetrację skóry, wyśmienicie skórę pokrywa , wchodzi w wszelkie zagłębienie, łączenia szwów, załamania, świetnie malują krawędzie skóry-podłożenia, jako barwnik transparentny na alkoholu wyśmienicie penetruję wgłąb powierzchnię. Można jedną warstwą praktycznie zmienić kolor. Oczywiście są to farby do patynowania, malują niejednolitym kolorem tylko patyną, efektem cieni ale za to później wystarczy położyć dwie warstwy farb wodnych i koniec pracy. Nie ma problemu technicznego z malowaniem farbami wodnymi na Tinture. A pracy naprawdę jest o wiele mniej. Farby te mają szerokie zastosowanie w różnych materiałach. Półtora roku temu położyłem jedną warstwę na brązowe buty robocze. Trzyma przez półtora roku w butach, które są po prostu ciuchrane. Jeśli się ścierają to razem ze skórą. Zachęcam do prób jeśli ktoś nie odkrył tej własności.

Zaznaczam , iz pracuję na barwnikach z kilku krajów, różnych producentów i nadal ich używam i będę oczywiście używał. Tylko Tintura bardzo pomaga w różnych sytuacjach. Wczoraj kolorowałem fragmenty tapicerki materiałowej-pomogło ale tu ostrożnie.20140515_183211.jpg

 

No i efekt finalny. Praca całkowicie wykonana w ciągu jednego dnia. Wykończenie na farbach wodnych, potem utrwalacz i środki konserwujące.

20140517_140201.jpg

Edited by tosa
Link to comment
Share on other sites

Generalnie o wiele łatwiej oczywiście z regeneracją lub renowacją koloru, ale zmiana koloru to już trochę inna jazda.

Jeżeli chodzi o zmianę koloru to akcesoria, portfele, torebki, teczki buty ... to jeszcze, ale zmiana koloru tapicerek samochodowych lub tapicerek meblowych to już zdecydowanie inny wymiar - nie polecam tego typu prac wykonywać samodzielnie bez niezbędnego doświadczenia. W takich przypadkach, jak dla mnie TYLKO FACHOWCY.  No chyba, że ktoś do zagadnienia podchodzi kompletnie na luzie lub eksperymentalnie :)

Link to comment
Share on other sites

Robiłem to wielokrotnie łącznie ze zmianą koloru mebli z brązu na kość słoniową, zmianą koloru tapicerek samochodowych, w przypadku zmiany koloru odzieży to standard na początku dziennym. Oczywiście po Tinturze maluję normalnie albo farbami z poliuretanem albo semi anilinowymi. Mam kontakt z klientami, którym kilka lat wstecz zmieniałem kolor kurtek i nadal spokojnie  w nich chodzą. W ubiegłym tygodniu oddawałęm kurtkę, którą Pani przyniosłą do czyszczenia i konserwacji a której kolor ja zmieniałem 3 lata wstecz. Nowe kurtki będę o wiele szybciej sie ścierać. Tam nie było śladu starcia. Myślę,iż z odzieżą sporo osób może sobie poradzić. Choć oczywiście po tinturze malujemy innymi farbami-wodnymi najlepiej.  Ale to tylko moje zdanie. Mebli i tapicerek samochodowych samemu NIE RUSZAMY!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.