Jump to content

Recommended Posts

W autach, szczególnie ich luksusowych odpowiednikach choć nie tylko wykorzystuje się do obszycia tapicerki ultramikrofazę czyli alcantarę. Całkowicie sztuczny materiał składający się z poliestru i poliuretanu. Jest to materiał o dużej odporności na ścieranie oraz zabrudzenia. Wymaga jednak odpowiedniego czyszczenia i konserwacji. Czasem trymowania czy szlifowania na odpowiednich padach czy golarkach spęczkowane włosy. Regularna pielęgnacja wydłuża znacznie żywotność tego materiału.

Mając doświadczenie w pracy z materiałami angielskimi, holenderskimi, niemieckimi mogę też z czystym sumieniem polecić środek do czyszczenia tekstyliów i alcantary firmy Avel http://multirenowacja.pl/plyn-do-czyszczenia-tekstyliow-i-alcantary.html Jego zaletą jest bardzo wysoka efektywność czyszczenia jak i duża wydajność-jest rozcieńczany pół na pół co daje nam litr płynu oraz charakter pracy podczas której nie przemaczamy materiału. Pracowałem i mam inne środki. Natomiast ten z racji efektywności oraz wydajności i jako nieprzemaczający wzbudził moje zainteresowanie.  Z racji ceny i jego wydajności związanej też z pojemnością cenowo jest atrakcyjny. Mam klienta, który wyczyścił wieloletni wypoczynek, który przez lata "czyścił" jedynie przecierając szmatką wilgotna w efekcie wcierał brud między włókna.

W przypadku plamy świeżo powstałej można pokusić się o wycieranie delikatnie, powtarzane wielokrotnie samą wilgotną szmatką. usuniemy brud.

Bardzo ważna jest impregnacja preparatami do tego przeznaczonymi, oplatającymi poszczególne włókna, które są cieńsze od włosa. Można użyć niemieckich, angielskich, holenderskich ale wyśmienite są również preparaty firmy Avel czy nanoprotektor Tarrago, czy suche protektory Saphir. Osobiśice postawiłbym kupując preparat do czyszczenia Avel na również bardzo wysokiej jakości protektory Avel,

Konserwację należy powtarzać łącznie z czyszczeniem oczywiście raz na trzy miesiące.  Co zdecydowanie przedłuży żywotność i tak bardzo wytrzymałego już z założenia materiału, żywotność w bardzo dobrym stanie.

To samo dotyczy mebli z alcantary czy materiałów obiciowych.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.