Skocz do zawartości

skórzane podeszwy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mówi się wiele że najlepsze obuwie posiada podeszwę i obcas skórzane

wtedy takie obuwie oddycha, jest lepszej jakości itp. niż z plastikowym spodem

 

ostatnio spotkałem handlowca, które cale życie dla różnych firm sprzedawał obuwie

i powiedział że raz miał styczność z firmą włoską która chciała sprzedawać skórzane spody oraz gotowe obuwie ze skórzanymi spodami

i nic z tego nie wyszło, bo skórzane spody nie nadają się na polskie warunku, bardzo szybko nabiera wody i jest zimne

 

ja nigdy nie chodziłem w skórzanych spodach, i nie mam porównania

co o tym sądzicie? czy to prawda że skórzane spody nie nadają się na polską pogodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z tych sporów nie do rozstrzygnięcia. W Polsce są po prostu zwolennicy jednego i drugiego podejścia :)

Ja osobiście noszę i skórzane i zelowane podeszwy. W ciepłe suche dni wolę skórę, bo moim zdaniem komfort użytkowania i oddychalność jest jednak lepsza. Mały deszczyk też im nie straszny, no chyba, że wejdziesz na kamienny mokry parkiet w jakimś markecie - wtedy można wywinąć niezłego orła, bo mokry krupon + płaska powierzchnia i jest jak na łyżwach :)

 

Tu masz trochę do poczytania na temat:

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/103-podeszwa-sk%C3%B3rzana-vs-zwyk%C5%82a/

 

Proponuję spróbować obu wersji i wyrobić sobie własną opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czy w masowej sprzedazy (np. w Primamoda) znajdują się buty robione na skórzanej podeszwie?

Nie znam oferty, ale pewnie wystarczy zerknąć na ich stronę, by się przekonać :)

 

 

 


czy takie obuwie tylko jest robione na zamówienie, u szewców którzy szyją buty?

Jeżeli chodzi o skórzaną podeszwę, to coraz więcej marek w Polsce zaczyna oferować tę opcję, przy czym skórzana podeszwa nie zawsze = dobra jakość :)
Na dzień dzisiejszy z Polskich marek najlepiej chyba radzi sobie Nord.

Z zachodnich, obecnych na naszym rynku można zainteresować się Loake, Barker, Gordon&Bros ... a z wyższych półek oczywiście YANKO :)

W butach na zamówienie u prawdziwych ShoeMakerów to pewien standard, ale tam jest zazwyczaj opcja, bo robi się dokładnie to czego oczekuje Klient.

 

 

 


i w ogóle czy w Polsce można kupić takie gotowe spody albo obcasy?

A tego nie wiem, ale może któryś z Szewców odpowie na to pytanie :)

Generalnie kupując dobrej klasy buty szyte metodą Goodyear Welted na skórzanej podeszwie lub ewentualnie zelowanej, jest ten ogromny plus, że o ile skóra jest dobrej jakości to pielęgnowana wytrzyma i kilkadziesiąt lat, zaś podeszwa za każdym razem kiedy się zużyje, może być wymieniana. Dlatego buty z wyższych półek to coś więcej niż kolejna para ... no butofile to czują :) Znam kilka osób, które noszą na przykład buty jeszcze po ojcu czy dziadku. Oczywiście z wymienioną podeszwą. Najlepsze firmy w ramach serwisu pogwarancyjnego oferują usługę wymiany podeszwy, która często połączona jest z renowacją wnętrza, wymianą wkładek wewnętrznych i renowacją cholewki - także decydując się na taką usługę, wracają do nas prawie nowe buty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.