Skocz do zawartości

Zmiana koloru, patynowanie, zmiana wykończenia wierzchu skóry


tosa

Rekomendowane odpowiedzi

Zniszczony, sprany, źle konserwowany wierzch zamszowej skóry obuwniczej...czyli zdjęcie pierwsze.

Materiały do prac i kolejność operacji :

- omnidaim - czyścimy zgodnie z instrukcją

- odpowiednio mieszamy farby Saphir Tinture uzyskując jasno rudy brąz

-kładziemy natryskiem po całości, tam gdzie chcemy przyciemnić kładziemy kilka warstw, np. czubki, możemy malować pędzelkiem i rozcierać farbę dłonią w rękawicy jednorazowej-poważnie, całkiem fajny efekt. Gąbki odpadają, alkohol w farbie rozpuszcza je

-proponuję odczekać do dnia następnego

-dalej moim zdaniem najlepiej aerografem ale moze być też gąbka kłądziemy lakier np. tarrago-koniecznie połysk!! Ożywi to kolor, da głebie i buty nagle ulegną całkowitej przemianie

-odczekujemy dzień celem utwardzenia

-proponuję jedną cienka warstwę pasta-wosk bezbarwny Saphir - praktycznie zawsze go używam na koniec

Czasem roztapiam wosk innej firmy na bucie ale ostatnio na czarnych butach w mocnym lakierze-zniszczonych trochę po renowacji, po uszczelnieniu lakierem powierzchni włożyłem jak zwykle jedna cienka warstwę pasty/wosku Saphir z luksusowej lini tej marki i...podgrzałem suszarką...EFEKT MNIE ZASKOCZYŁ:-) i to bez polerowania :-)

20140203_124126.jpg

20140206_160555.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani dostała wpierw mms. Reakcja była przesympatyczna dla mnie. Te Panie często nie spodziewają się tego co zobaczą przy odbiorze. Najlepsze dla mnie jest to,iż w przeważającej większości przypadków mam całkowicie wolna rękę. Zdrowy rozsądek tylko muszę zachować. Malowałem rekiny na kurtkach motocyklowych i to były prezenty ( nie mam zdolności artystycznych ), zlecenia na gwiazdki na butach itp. Aż strach pokazać komuś np Hi Heel  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.