Skocz do zawartości

CIRCA VALEO PENAUT


Tyrath

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Strasznie zapuściłem swoje buty - Circa Valeo penaut.
Muszę je jakoś doprowadzić do stanu używalności, niestety nie mogę zidentyfikować materiału z którego są wykonane.
Czy moglibyście pomóc w szukaniu odpowiedzi?
Na metce jest napisane, że to skóra, nic więcej. Faktycznie wygląda jak skóra, ale jeszcze takiej nie widziałem, jest matowa, podchodzi troche pod skóre z jakiej wykonane są niektóre skórzane kurtki, ale nie do końca. Częściowo przypomina zamsz lub nubuk, ale w przetartych miejscach i na języku wygląda jak typowa skóra. But nie jest podzielony na części wykonane z różnych materiałów, jest tylko góra i gumowa podeszwa.

Wrzucam link z ebaya na którym jest pokazane jak wyglądał but kiedy był jeszcze nowy:
http://www.ebay.com/itm/Circa-Footwear-Valeo-Peanut-Shoe-Size-9-NIB-MSRP-70-New-w-Box-100-Authentic-/261331862022

Tutaj wujek google dostarcza sporo ładnych zdjęć:
https://www.google.pl/search?q=CIRCA+VALEO+PEANUT&rlz=1C1LENN_enPL456PL456&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=hlBRU8W7A_Dd7QbY8oB4&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1242&bih=585

No i na końcu w załączniku, moje zajechane buciki.
Jeżeli ktoś wie jaki to materiał to przy okazji bardzo proszę o rady jak je doczyścić żeby nie straciły koloru, ani nie zrobiły się szorstkie (jak zamsz po potraktowaniu pralką).
Będę wdzięczny za każdą pomoc!

P.S. Na zdjęciu wyglądają kiepsko, ale w rzeczywistości jest jeszcze gorzej, wyglądają po prostu fatalnie, a bardzo je lubię

post-1744-0-34041900-1397838413_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyczne ryski w linku mogą wskazywać, iż jest to nubuk olejowany lub woskowany. Na Twoich fotkach faktycznie dobity. Nawet jeżeli to zwykły nubuk, dbałbym o nie w taki sam sposób jak o nubuk olejowany:

1. Oil Tanned Cleaner Tarrago
2. Balsam Onguent Saphir

 

Oczywiście złota zasada aktualna, zwłaszcza kiedy są wątpliwości:

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.