Skocz do zawartości

Dwustronny pas garniturowy


Corn

Rekomendowane odpowiedzi

Klamrę razem ze starym paskiem dostałem od klienta. Sam chętnie bym się dowiedział gdzie taką można kupić ;P
W Polsce się chyba samych klamer nie dostanie. Paski nie są drogie http://swiatdodatkow.pl/dwustronny-obrotowa-klamra-skora-bydleca.html z tym, że to raczej nie jest skóra. W pasku, który przesłał mi klient coś co miało być licem odchodziło od reszty całymi płatami, a to pod spodem mało przypominało mizdrę. Z resztą może pokaże zdjęcie (niestety nie zrobiłem zbliżenia, a pasek już odesłałem). 

DSCN6542_zpsbf7bb53e.jpg

 

Na zagranicznych stronach takich klamer należy szukać pod hasłem "swivel belt buckle" lub "reversible belt buckle". 
Można coś znaleźć np. tutaj http://tianheng.en.alibaba.com/productgrouplist-212782426/reversible_pin_Buckle.html z tym, że trzeba składać ogromne zamówienia (kilkaset/tysiąc sztuk), a z tego co zauważyłem wszystko jest robione w Ryżowej Republice Ludowej.

Edytowane przez Corn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent :)

Ta "nibyskóra" to mogła być dwoina pokryta jakimś laminatem. Miałem w rękach ze dwie teczki za ponad 1000 PLN, z których ten plastik schodził pod wpływem temperatury w podobny sposób. 
Niektórych producentów dość popularnych marek pogięło, by brać takie kosmiczne pieniądze za taki badziew (piszę o teczkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tutaj nie_problem dotknął sedna, o to chodzi że znane, porządne by się zdawało marki ogromną kasę trzepią na badziewiu, niech se to robią te chińczyki, kij z tym, ale niech robią z dobrych materiałów... bo tak to i koszty materiałów prawie żadne, koszty pracy też, a wpływy lecą!w sumie nie można wymagać cudów od masowej produkcji, ale no sorry, jak firma jest na rynku lat naście czy więcej, to chyba można wymagać jakości, to nie jest epoka kamienia, ludzie chyba powinni dążyć do tego żeby ich wyroby coraz lepsze... ale niestety reklamy i moda wmawiają nam, że to co ma znane logo, to jest porządne i MUSISZ TO MIEĆ, bo to jest super, a często to jest gó*no prawda i właśnie takie się historie dzieją jak tu kolega Corn nam zaprezentował, że taki pasek można obierać z warstw jak cebulę, ani to później naprawić, ani przeszyć ... trzeba chronić co dobre i wbijać się na rynek drzwiami i oknami, jak będzie więcej takich rzemieślników, to może ludzie zaczną dostrzegać problem... może przynajmniej warto próbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerka przyciąga wzrok to fakt. Raz musiałam wymienić takową w jednym pasku. Wydawało mi się, że ta nowa była wykonana z konkretnego materiału. Jakie wielkie było moje zdziwienie, kiedy któregoś razu....pękła oO. Jeszcze większe, kiedy ujrzałam, że w środku jest coś w rodzaju pumeksu, a tylko z zewnątrz ma imitację mosiądzu, czy czegoś w tym guście.

Na pierwszym zdjęciu pęknięta klamra. Na drugim zamówiona od rzemieślnika, robiona ręcznie:
post-1678-0-50184600-1397326003_thumb.jpgpost-1678-0-72168900-1397326010_thumb.jpg

Nowa sprawuje się bardzo dobrze. Ma nietypowe krzywizny i jest jedyna w swoim rodzaju :)

Pytanko dotyczące tak zwanej dwoiny: jest jakiś sposób, by poznać się na tym, z czym mamy do czynienia już w sklepie? Czy jest to możliwe tylko, jak trzymamy kawałek surowej, nie obrobionej skóry w ręku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena - to po pierwsze, dobry produkt kosztuje zwykle więcej... podkreslam ZWYKLE, bo to nie zawsze jest reguła i przy upewnianiu się dobrze jest spojrzeć na metki, tudzież etykietki, są tam specjalne znaczki i napisy, które określają materiał z jakiego pasek czy coś innego jest zrobione - to drugi sposób.  trzeci jest dla bardziej zgłębionych w temacie, można poznać materiał po dotyku, zapachu, wykończeniu brzegów, czasem po wadze nawet. :) mam nadzieję, że pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch z dwóch, niestety żadne zwierze nie wytwarza lica z obydwóch stron ;P Aparat mam kiepski, więc jakość zdjęć nie powala,ale w namiocie bezcieniowym daje radę, muszę tylko pomyśleć o jakimś lepszym oświetleniu (jak już macie zamiar kupować to nie bierzcie w zestawie z lampami, za słabe są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawe rzeczy mówisz ;P Wprawdzie do Torunia mam daleko i się nie wybieram, ale dobrze wiedzieć że można takie dostać w Polsce. Możesz coś więcej o tym sklepie powiedzieć? Co jeszcze mają w asortymencie, gdzie się sklep znajduje? W jakich cenach są te klamry? Mają jakąś stronkę internetową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawe rzeczy mówisz ;P Wprawdzie do Torunia mam daleko i się nie wybieram, ale dobrze wiedzieć że można takie dostać w Polsce. Możesz coś więcej o tym sklepie powiedzieć? Co jeszcze mają w asortymencie, gdzie się sklep znajduje? W jakich cenach są te klamry? Mają jakąś stronkę internetową?

Jest to sklep ASP, posiada stronę internetową:

http://aspsklep.pl/information.php?info_id=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.... nie do końca tak samo działają te klamry z ASP :-). Choć efekt końcowy jest ten sam.

Chyba przez nieuwagę rozbudziłem w Tobie nadzieję

Samej klamry nie da się obrócić w stosunku do , nazwijmy to "chwytacza"  który trzyma pas, ale.................. "chwytacz" można można "odryglować" - wyciągnąc z niego pas. Następnie obrócić pas na drugą stronę, poczym zaryglowac i gotowe. Wyobrażasz sobie co mam na myśli ? Nie mam jak zrobić Ci zdjęcia obrazującego zmianę paska ....

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.