Skocz do zawartości

Książki, czasopisma o butach i skórach


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś napisał, że nie potrafisz tak ładnie robić butów jak ja, to by mnie połechtało, ale skanować.

Ot poszedłem do sklepu komputerowego (tam mają kserokopiarkę) i zamówiłem usługę skanowania. Te maszyny (kombajny) mają opcję skanowania książek. Ponieważ pracownikom się nie chciało  skanować, to pokazali mi jak się to robi.  Zapłaciłem jakieś grosze i w pół godziny było po sprawie.

Czy na początek mógłbyś zrobić zdjęcia spisów treści następujących książek:

Zaciąganie wierzchów i Montaż obuwia Ladislava Pitnera, Technologia obuwia pasowego Józefa Poznańskiego oraz Obuwie ortopedyczne?

Pozdrawiam

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś, kto jest w posiadaniu książki SZEWSTWO Rerutkiewicza byłby skłonny się książką w jakiś sposób podzielić? Skany, PDF, wypożyczenie?

Uszyłem sobie do tej pory dwie pary butów średniowiecznych opierając się w sumie na zdjęciach, własnej intuicji i przemyśleniach. Doszedłem do wniosku, że jednak dobrze byłoby zasięgnąć fundamentalnej wiedzy przed następnym podejściem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ,jak Kolega powyżej,również jestem głodny wiedzy na temat szycia,czy też naprawy butów.Podobnie  szukam książki Szewstwo i nie mogę zrozumieć,że w dobie lotów kosmicznych,w XXI wieku nie można znaleźć książki, podręcznika,przewodnika,no czegokolwiek ,jak zwał,tak zwał do podstawowej nauki ,jak samemu ,w warunkach domowych naprawić,skleić swoje  buty!Rozumiem,że przy tych cenach butów naprawa jest ogólnie nieopłacalna,lekko odklejony but się wyrzuca i kupuje takie samo nowe badziewie,ale do groma dla" hobbystów" jakieś podstawowe wiadomości i literatura  winny być dostępne.Jeżeli ktoś ma ,jakieś skany,to proszę ,oczywiście za opłatą o udostępnienie ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ,jak Kolega powyżej,również jestem głodny wiedzy na temat szycia,czy też naprawy butów.Podobnie  szukam książki Szewstwo i nie mogę zrozumieć,że w dobie lotów kosmicznych,w XXI wieku nie można znaleźć książki, podręcznika,przewodnika,no czegokolwiek ,jak zwał,tak zwał do podstawowej nauki ,jak samemu ,w warunkach domowych naprawić,skleić swoje  buty!Rozumiem,że przy tych cenach butów naprawa jest ogólnie nieopłacalna,lekko odklejony but się wyrzuca i kupuje takie samo nowe badziewie,ale do groma dla" hobbystów" jakieś podstawowe wiadomości i literatura  winny być dostępne.Jeżeli ktoś ma ,jakieś skany,to proszę ,oczywiście za opłatą o udostępnienie ,pozdrawiam

Koledzy... jak to nie można znaleźć "Szewstwa"? Na znanym portalu pojawia się sukcesywnie. Jakiś czas temu widziałem egzemplarz za jakieś 350 zl a miesiąc temu ta sama pozycja była w wyjątkowej promocji, bo za jedyne 99 zł.

To, że czegoś nie ma w googlach w PDF'ie za darmo, nie oznacza, że niema tego w realnym świecie. Czasem trzeba potrząsnąć sakiewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... jak to nie można znaleźć "Szewstwa"? Na znanym portalu pojawia się sukcesywnie. Jakiś czas temu widziałem egzemplarz za jakieś 350 zl a miesiąc temu ta sama pozycja była w wyjątkowej promocji, bo za jedyne 99 zł.

To, że czegoś nie ma w googlach w PDF'ie za darmo, nie oznacza, że niema tego w realnym świecie. Czasem trzeba potrząsnąć sakiewką.

Kolego,ja pisałem,że z darmochę nie chcę,a sakiewką chętnie potrząsnę,choć nie będę trząsł  na 350 złotych,bo to już chyba trochę by było potrząsanie konkretnie przesadzone.Oczywiście Allegro to też jakieś wyjście ,ale trochę czekanie w ciemno,czy się pojawi czy nie ,a potem ewentualna licytacja,to trochę ,jak granie w lotto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem Kolego ,jak to wrzucić na Forum,nie jestem zbyt biegły w technicznej stronie tego fajnego pomysłu "podzielenia się" książką,ale gdyby z jakiś względów się to nie udało,to proszę o wrzucenie na maila,za odpłatnością,pozdrawiam

Edytowane przez Gringo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, extra! Zanim jednak udostępnisz publicznie materiały, zorientuj się czy nie złamiesz przypadkiem w ten sposób prawa i nie narobisz sobie problemów. Nie jestem pewien, jakie regulacje dziś obowiązują w tym zakresie. Być może tak leciwe i trudnodostępne pozycje można publicznie udostępniać zgodnie z prawem bez problemów, ale lepiej się jednak upewnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.