Skocz do zawartości
nie_problem

Książki, czasopisma o butach i skórach

Rekomendowane odpowiedzi

TO jest nad wyraz trudna sprawa. Ale zawsze możesz zgodnie z prawem zrobić sobie kopię, która będziesz pożyczał swoim znajomym po to, aby Twój egzemplarz się nie zniszczył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem prawnikiem, ale Fundacja Nowoczesna Polska opisuje to w miarę przystępnie.

Książka nie jest wystarczająco leciwa, musi minąć 70 lat od wydania aby przeszła do domeny publicznej i mogła być dowolnie kopiowana.

Dozwolony użytek pozwala na zeskanowanie książki na potrzeby własne lub znajomych, ale nie na udostępnienie w sieci.

http://prawokultury.pl/publikacje/domena-publiczna/

http://prawokultury.pl/publikacje/podrecznik-dozwolony-uzytek-prywatny/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomikowanie mnie nie przekonuje :) Chyba nie :)

Panowie, pożyczę tę książkę makowcowi, gdyż on podał namiar.

Jeżeli to jest faktycznie dozwolone, proszę by zrobił kopię dla znajomych i dalej dzielcie się wiedzą zawartą w publikacji lub spotykajcie się na wspólne czytanie, albo działanie :)

To już zależy od Was.

Także zainteresowanych odsyłam do makowca na priv. Myślę, że w przyszłym tygodniu będzie u niego.

Makowiec - proszę o adres do wysyłki na priv wraz z numerem telefonu dla kuriera.

Mam nadzieję, że Wasz warsztat na tym skorzysta.

Oczywiście zgoda makowca niezbędna.

Jeżeli nie zechce, książka poleci do aSi.

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łaaaaaał.... :unworthy: W sumie nie podawałem namiarów na owe wydawnictwo z chęcią na cokolwiek. Raczej z myślą o tym, że może ktoś z Naszych forumowiczów ją kupi, bo tak bywa że dla jednych coś kosztuje tylko tyle, a dla innych aż tyle. Chociaż to pozycja także w kręgu mojego zainteresowania, to cena zwaliła mnie z nóg i raczej odpuściłem ją tym razem.

@nie_problem, Twoja propozycja jest zaskakująca jak i nobilitująca. Jako właściciel książki masz prawo pożyczyć ją każdej dowolnej osobie dla zapoznania się z nią. Zważywszy na fakt, że zapłaciłeś za nią naprawdę grube pieniądze czyni z niej naprawdę "gorący towar" w rożnych aspektach.

Dziwnym by było gdybym powiedział nie. Myślę, że jej przestudiowanie nie zajmie zbyt długo :coffee: chociaż nie wiem jak duża jest ta książka.

Jak dobrze rozumiem (chyba, ze masz co innego na myśli) zapoznaję się z książką, ta wraca do Ciebie, a ja dzielę się zgromadzoną wiedzą. Od siebie mogę podpowiedzieć, że zawsze; jako właściciel; możesz wskazać mi osobę, której mam przesłać książkę do osobistego zapoznania się z jest zawartością :book: . To tak poza "konkursem".

Tak więc zgadzam się :D ti, tum, ti, tum, ti, tum..... :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klepnięte :)

Podaj dane adresowe na priv.

Kolejny zainteresowany wypożyczeniem, proszony jest o kontakt z makowcem na poprzez PM.

Jakbyście mieli jeszcze namiary na jakieś perełki, to zapodawać proszę.

Będę myślał czy da się coś zrobić, by wesprzeć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to kolejny to ja :D:rofl:

Chichot spowodowany adresem :D

Wezmą mi to zeskanują albo nie ustąpię kolejki :yahoo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@AXE316, zanim cokolwiek to relaks :coffee: , lampka wina, lektura i wchłanianie wiedzy :book: później :lazy: i tak w kółko przez kilka....naście dni.....hahahhhahaha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie_problem popełnił errora - ale od czego jest przycisk ? :)

makowiec - czyść szybkę na skanerze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Niezmiernie poszukuję od dłuższego czsu unikatowych pozycji książkowych jak: Szewstwo - Jan Rerutkiewicz Kazimierz Rekwart oraz Cholewkarstwo - Jan Rerutkiewicz Roman Liszka

Czy mogę prosić was o pmoc gdzie obecnie mogę te książki nabyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej AXE316!

Nadal poszukuję tej książki "Szewstwo" oraz "Cholewkarstwo", tak po prostu zwineli mi przed nosem. Tak nazywa się mieć pecha :)

Może jakaś twoja porada :smiling:

Pozdrawiam Mark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam monitorować aukcje - tam od czasu do czasu pojawiają się te pozycje.

Ciekawostka:

PORADNIK SPRZEDAWCY OBUWIA - SZEWSTWO

Szkoda, że w języku obcym :(

WARENKUNDE FUR SCHUHVERKAUFER

Berlin 1955

liczba stron: 132

oprawa: twarda

format: 16,5 x 23,5 cm

01.JPG01a.JPG

02.JPG03.JPG

04.JPG05.JPG

http://allegro.pl/po...3297443156.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do mnie dziś trafiła książka: "Technologia obuwia", autor: Józef Wilhelm Christ. Koszt 46 zł z przesyłką

Jest to uzupełnienie wiedzy pisanej w temacie "próbuję sam zrobić buty". Przeglądam właśnie.

post-374-0-81908500-1372703523_thumb.jpg post-374-0-16806200-1372703546_thumb.jpg

post-374-0-53379000-1372703616_thumb.jpg post-374-0-33268300-1372703667_thumb.jpg

Edytowane przez makowiec
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi