Skocz do zawartości

Męska teczka/aktówka


Skalpel

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny mam przyjemność ukazać tutaj efekt mojej pracy.

Tym razem jest to męska aktówka wykonana z juchtu bydlęcego 1,8mm, ręcznie farbowana, ręcznie szyta.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

12.jpg

 

Do tego wykonałem okładkę na notes/kalendarz z wypaloną aplikacją ulubionego trunku właściciela ;)

8.jpg

9.jpg

10.jpg

 

No i proporcje względem ciała ;) wiem, wiem obrzydliwa poświata mojej facjaty psuje pozytywne odbieranie gotowego produktu :)

11.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie to mi się podoba w produktach ręcznie robionych, że robi sie je proste jak włos mongoła i wtedy wyglądają najlepiej :) bardzo fajna aktóweczka, ale powiem Ci że kalendarzyk też niczego sobie :) a ta aplikację jak zrobiłeś? masz jakiś stempel do prasy czy jak? ja generalnie (choć pewnie, nie odmówię jak dają) to nie jestem fanem łiskaczy ale wzór z etykietki Jasia jest epicki wręcz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo zabawy, sam dremel nie wystarcza? Polecam szydło rombowe, chociaż żeby dobrze działało trzeba nad nim popracować (sam muszę to zrobić), ale w zależności od tego jak przebijasz skórę możesz uzyskać zarówno szew prosty jak i zygzakowaty (z tym, że przy prostym najlepiej jest trochę zwęzić szydło bo odstępy między otworami mogą okazać się za małe).

Dobra już się nie mądrze bo sam jeszcze muszę się nauczyć tzw saddle stiching ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie sam dremel by wystarczył, ale to, że zaznaczam miejsca otworów najpierw szydłem powoduje, że wiertełko trafia idelanie w to miejsce w które chce i nie zjeżdza kiedy dotyka się skóry.

Też mam szydło płaskie i rombowe ale jakoś też musze jeszcze sporo poćwiczyć żeby zastoswać to w produkcie na zmówienie :)

Edytowane przez Skalpel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, powiem Wam co ja robie, żeby mi szy dobrze wychodziły jak szydłem robię... z jednej strony mam rowek grooverem a z drugiej strony robię ślad wing dividerem (creaser tez się nadaje, ale ja nim nie lubie robić) a następnie przebijając otwory szydłem kontroluję z drugiej strony, czy otwory wychodzą w dobrej odległości od krawędzi i wszystko działa jak należy :) po niedzieli wrzucę nowego posta ze zdjęciami butów, które robiłem w ten sposób, cholewki szyłem ręcznie slamem i własnie tak przebijałem otwory i zawsze wychodzi idealnie :) chociaż nie ukrywam, że wybijakami praca jest wyborna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robię grooverem rowek z obydwu stron, później radełkiem odznaczam z obydwu stron otwory (chociaż jak przebijam to tylko na początku patrzę czy trafiam w odpowiednie miejsca, później już idzie z marszu). Najważniejsza rzecz to przebijać otwory w poziomie, wtedy wychodzi równo. Dobrze mieć do tego jeszcze konika rymarskiego. 
@Skalpel dopiero teraz zauważyłem zdjęcie, widzę że kolor dobrałeś wprost idealnie pod kolor wypalonego wzoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.