Jump to content

Recommended Posts

Po raz kolejny mam przyjemność ukazać tutaj efekt mojej pracy.

Tym razem jest to męska aktówka wykonana z juchtu bydlęcego 1,8mm, ręcznie farbowana, ręcznie szyta.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

12.jpg

 

Do tego wykonałem okładkę na notes/kalendarz z wypaloną aplikacją ulubionego trunku właściciela ;)

8.jpg

9.jpg

10.jpg

 

No i proporcje względem ciała ;) wiem, wiem obrzydliwa poświata mojej facjaty psuje pozytywne odbieranie gotowego produktu :)

11.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

własnie to mi się podoba w produktach ręcznie robionych, że robi sie je proste jak włos mongoła i wtedy wyglądają najlepiej :) bardzo fajna aktóweczka, ale powiem Ci że kalendarzyk też niczego sobie :) a ta aplikację jak zrobiłeś? masz jakiś stempel do prasy czy jak? ja generalnie (choć pewnie, nie odmówię jak dają) to nie jestem fanem łiskaczy ale wzór z etykietki Jasia jest epicki wręcz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okładka na kalendarz jest wypalana prostym pirografem. Odbijam wzór wydrukowany na kartce a potem wypalam wszystko jak leci. To nie Jasio to Jacek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypalone, ale jednak nie przypalone jak to często się zdarza. Osobiście wolę wzory tłoczone niż wypalane ale tutaj fajnie wyszło. Wzór jest zrobiony dokładnie i równo. Powiedz, do robienia dziurek pod szew używasz wybijaków do robienia podłużnych otworów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, zaznaczam radałkiem, przebijam szydłem, wiercę dremlem i przed szyciem jeszcze raz poprawiam szydłem.

Edyta: Tutaj zdjęcie wypalanki "in progres"

1014046_700144066693257_619984167_n.jpg

Edited by Skalpel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasznie dużo zabawy, sam dremel nie wystarcza? Polecam szydło rombowe, chociaż żeby dobrze działało trzeba nad nim popracować (sam muszę to zrobić), ale w zależności od tego jak przebijasz skórę możesz uzyskać zarówno szew prosty jak i zygzakowaty (z tym, że przy prostym najlepiej jest trochę zwęzić szydło bo odstępy między otworami mogą okazać się za małe).

Dobra już się nie mądrze bo sam jeszcze muszę się nauczyć tzw saddle stiching ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

w sumie sam dremel by wystarczył, ale to, że zaznaczam miejsca otworów najpierw szydłem powoduje, że wiertełko trafia idelanie w to miejsce w które chce i nie zjeżdza kiedy dotyka się skóry.

Też mam szydło płaskie i rombowe ale jakoś też musze jeszcze sporo poćwiczyć żeby zastoswać to w produkcie na zmówienie :)

Edited by Skalpel

Share this post


Link to post
Share on other sites

panowie, powiem Wam co ja robie, żeby mi szy dobrze wychodziły jak szydłem robię... z jednej strony mam rowek grooverem a z drugiej strony robię ślad wing dividerem (creaser tez się nadaje, ale ja nim nie lubie robić) a następnie przebijając otwory szydłem kontroluję z drugiej strony, czy otwory wychodzą w dobrej odległości od krawędzi i wszystko działa jak należy :) po niedzieli wrzucę nowego posta ze zdjęciami butów, które robiłem w ten sposób, cholewki szyłem ręcznie slamem i własnie tak przebijałem otwory i zawsze wychodzi idealnie :) chociaż nie ukrywam, że wybijakami praca jest wyborna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tak robię grooverem rowek z obydwu stron, później radełkiem odznaczam z obydwu stron otwory (chociaż jak przebijam to tylko na początku patrzę czy trafiam w odpowiednie miejsca, później już idzie z marszu). Najważniejsza rzecz to przebijać otwory w poziomie, wtedy wychodzi równo. Dobrze mieć do tego jeszcze konika rymarskiego. 
@Skalpel dopiero teraz zauważyłem zdjęcie, widzę że kolor dobrałeś wprost idealnie pod kolor wypalonego wzoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.