Skocz do zawartości

Renowacja brazowych CAT jolt


purple

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Mam problem, a raczej napytalem sobie biedy z prawie dwu letnimi brazowymi butami cat jolt.

Do tej pory czyscilem je pasta, ktora dostalem od sprzedawcy przy zakupie butow.

Niestety pasta sie skonczyla, a ze nie chcialem (o slodka naiwnosci) kombinowac nic z kolorem i niedopasowaniem. Kupilem bezbarwna ppaste kiwi w plynie.

Obecnie moje buty wygladaja tak: 

post-1681-0-41011800-1393770700_thumb.jpg post-1681-0-05985500-1393770702_thumb.jpg post-1681-0-81678700-1393770702_thumb.jpg post-1681-0-59607800-1393770703_thumb.jpg

 

Oryginalnie (fotki producenta) wygladaly tak:

post-1681-0-30974400-1393770778_thumb.jpgpost-1681-0-69705200-1393770778_thumb.jpg

 

Czy istnieje jakas szansa na przywrocenie im chociaz delikatniej jasniejszego koloru. Moje fotografie tego chyba nie oddaja, ale buty staly sie mocno brazowe i kolor jest "rozlozony" dosc nierownomiernie.

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi i sugestie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz, mam natomiast jedna watpliwosc:

Wydaje mi sie ze to skora licowa, nie nubuk olejowany. Producent na swojej jako material podaje leather. 

Czy w momencie naprawy/renowacji i wyborze srodka do wyczyszczenia butow ma to jakies znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że Jolty z reguły były nubukowe i założyłem, że "zlicowały się" na skutek zastosowania pasty do licówki.

Jeżeli natomiast nie, to w zasadzie dużej różnicy nie ma. Zarówno Mydło Avel, jak i Renomat (uwaga na zapach - lepiej stosować na zewnątrz) powinny skutecznie sobie poradzić ze ściągnięciem tego, co na buty zostało nałożone.

 

Ważne:
Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegach z renomatem, nubuck suede cleanerem i ostrym szczotkowaniu.

Buty wygladaja tak:

post-1681-0-46678600-1394121394_thumb.jpgpost-1681-0-08544400-1394121396_thumb.jpgpost-1681-0-12427100-1394121397_thumb.jpg

 

Od samego poczatku:

Wstepne oczyszczenie i szczotkowanie gumowymi wypustkami (balem sie mosieznym wlosiem), a nastepnie proby czyszczenia renomatem. Pisze proby, bo niewiele to dalo. Tzn. buty dostaly brazowego koloru, niestety niejednolitego (bo pewnie bym je zostawil). Uzywana do czyszczenia szmata byla cala pokryta brazowa mazia, wiec cos schodzilo. Niestety nie na tyle by odslonic poprzedni kolor, fakture buta. 

Sprobowalem  uzyc nubuck cleanera z tarrago (mialem go do innych butow) i o dziwo zeszlo sporo nalozonych past, odslaniajac jasno brazowy, czy bezowy nawet kawalek skory. Wiec dalej "jechalem" juz tym cleanerem, niestety nie chcial on wnikac w "najlepiej wypastowane" czubki butow. 

Z pewna taka niesmialoscia i strachem wyszczotkowalem buty mosieznym wlosiem.

Obecnie wygladaja tak i przydaloby im sie jeszcze troche szczotkowania + czyszczenia cleanerem by je ujednolicic.

Pytanie co potem, bo szczotkowaniem odslonilem wartswe niczym niechroniona, ktora pewnie chlonie wszystko. Z drugiej strony obecny kolor butow nie odpowiada mi, jest po prostu jalowy. Zdjecia tego nie oddaja, ale to taki bezowy wpadajacy w lekka zolc. 

Edytowane przez purple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć.

W tej chwili podejrzewam, że masz lekko meszkowatą/nubukową strukturę skóry.

Jeżeli chcesz ją zachować, a zadbać jedynie o kolor oraz zabezpieczenie buta to próbowałbym tak:

  1. Nubuck Color Tarrago - renowacja koloru
  2. Nano Protector Tarrago - zabezpieczenie skóry

 

Jeżeli natomiast chciałbyś się zbliżyć do efektu nubuku olejowanego (przyciemnienie skóry), próbowałbym tak:

  1. Onguent Saphir

 

Jeżeli chcesz wrócić do podobnego efektu z połyskiem, jaki miałeś, tylko w innym kolorze - wtedy:

  1. Pommadier Cream

 

W żadnym z przypadków na odległość nie potrafię zagwarantować, że to będzie to, o co akurat Tobie pasuje. Przy każdej opcji, przed pojechaniem po całości, proponuję zrobić próbę na małym skrawku przy pięcie, czy to jest akurat to.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.