Skocz do zawartości

Nabyłem akcesoria do pielęgnacji i co dalej


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

chcę zadbać o swoje skórzane ubrania i obuwie, tzn. mam dwie kurtki ze skóry (czarne), jedna z nibyskóry (być może też o nibyskórę można jakoś zadbać) i kilka par skórzanych butów (czarne, brązowe) w tym jedne ze skórzaną podesztwą. Specyfiki które nabyłem to:

pasta czarna

pasta z woskiem nr 0

pasta z woskiem nr 6

krem do skór nr 0

renowator do zamszu nr 0

tłuszcz do skór

impregnat do nubuku (mam jedne buty zimowe z nubuku)

cleaner

asortyment firmy Tarrago. Cóż nie mam mydła więc proszę o jakieś domowe środki którymi wpierw umyć skóry a później któy i jak specyfik zastosować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tematy czytałem ale to o renowacji a ja mówię o codziennej pielęgnacji, poza tym chcę się skupić na tych kosmetykach które mam i dowiedzieć czy np. za mydło typowo do skór może być szare mydło, gdzieś ktoś o nim wspominał więc może warto go użyć.

 

Czyli czy procedura ma wyglądać:

 

1. Umycie butów i kurtek roztworem wody z Cleanerem

2. tu powinno być mydło więc czy może być szare mydło

3. ponowne umycie roztworem z Cleanerem

i co teraz

czy tłuszcz do skór i potem pasta/krem czy może pierw krem a potem pasta.

Edytowane przez TheArt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak podpowiada @prestigever

 

Ogólna zasada:

  1. Czyszczenie - Celaner / Mydło
  2. Regeneracja koloru / odżywienie - Krem
  3. Połysk / ochronna warstwa woskowa - Pasta

Tłuszcz do skórzanych spodów i na mocno przesuszone skóry po czyszczeniu lub po kremie (jedni twierdzą, że opcja nr 1 jest lepsza, inni wręcz przeciwnie).

Przy kurtkach pastę sobie odpuszczamy.

Universal Cleaner Tarrago może być stosowany zarówno do licówek, zamszu, nubuku ... jak i do "nibyskór".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłuszcz w minimalnych dawkach - jest bardzo wydajny. Poczekać 24-48h do pełnego wchłonięcia. Krem nie jest konieczny i lepiej sprawdza się przy obuwiu. Jeżeli natomiast coś do galanterii, co ma zregenerować nieco kolor to polecam Canadian.

 

Ważne:

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.