Skocz do zawartości

elegancki, drapieżny portfel damski, DUŻA FOTORELACJA!


veer-singh

Rekomendowane odpowiedzi

witam koleżanki i kolegi!

postanowiłem uwiecznić proces twórczy mojego nowego wymysłu. siedząc w piątek w moim "biurze" i mając chwilę wolną przejrzałem moje zbiory skór w poszukiwaniu natchnienia, akurat miałem chwile wolną a nie lubię siedzieć bezczynnie, i postanowiłem zrobić damski portfel, duży, pojemny, taki co to mieści wszystkie paragony świata, 60 000 bardzo potrzebnych i niezbędnych karteczek, bilety autobusowe z zeszłego ustroju, a nawet, uwaga... ciekawostka... PIENIĄDZE ;) słowem wszystko co kobieta w portfelu po prostu MUSI mieć ;) nie gniewajcie się dziewczyny, potraktujcie to z przymrużeniem oka :) po prostu postanowiłem wyjść naprzeciw Waszym potrzebom ;) w sumie z tym pomysłem nosiłem się juz od dawna, ale nie miałem pomysłu, a nie chciałem, żeby był on całkiem normalny i jakbym go robił na siłę, to pewnie taki by wyszedł. no więc przemyslałem wszystko, zrobiłem niewielki szkic, bo nie mam daru plastyczno-rysowniczego i przystąpiłem do pracy...

 

Sposób wykonania i uzyte materiały:

okładka - skóra blankowa bydlęca naturalna 2mm wykończona farbą Toledo Super i Apretto Mild czarna,

                ranty pomalowane farbką Orly czarną

              - skóra końska z włosem 2mm we wzór tygrysa

              - szycie ręczne nicią slam czarną 1mm

wkładka - skóra bydlęca licowa 1mm koniakowa, podszewka - wigofil beżowy,

okładka i wkładka zszyte razem również ręcznie nicią slam 1mm

suwaki YKK

 

dodam, że portfel jest sprzedaż ;) jeśli są jacyś zainteresowani, to zapraszam na priv, dogadamy się ;)

a tymczasem, ZAPRASZAM NA FOTORELACJĘ :)

 

szkic oczywiście minimalistyczny, ale w sumie sam jeszcze nie wiedziałem jaki będzie środek, miałem tylko obcykane wymiary...

1.JPG

 

tak to wyglądało przed wykrojeniem

2.JPG3.JPG

 

i po wykrojeniu

4.JPG

 

wybicie loga

5.JPG

 

przerwa na śniadanie ;)

6.JPG

 

okładka pomalowana

7.JPG

 

posmarowałem klejem brzegi i przystąpiłem do wykańczania rantów

10.JPG11.JPG

8.JPG9.JPG

 

następnie dziurkowanie wybijakiem szablowym i zszywanie całej okładki razem

12.JPG13.JPG

14.JPG15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

 

okładka gotowa :)

19.JPG

 

teraz czas na środek... wkładka ma wymiar o 0,8cm mniej z szerokości niż okładka, żeby po złożeniu brzegi się ładnie zetknęły. później jednak musiałem jeszcze nieco ją okroić, bo jak zrobiłem kieszonki i usztywnienie okładki to troszkę się zrobiło ciasno, więc myślę, że bezpiecznie jest zrobić środek 1cm węższy ;) niestety w ferworze pracy zapomniałem zrobić zdjęcia jak robiłem kieszonke na suwak, więc lecimy dalej od momentu jak wycinałem przegródki na karty i wizytówki. tak wiem, powinienem to zrobić najpierw, a później wszywać tą kieszeń na suwak, nastepnym razem tak zrobię, wygodniej jest w tej kolejności.

20.JPG22.JPG

21.JPG23.JPG

24.JPG

 

ok, jedna strona gotowa, teraz druga. postanowiłem zrobić w niej folię na zdjęcie. nie jestem zwolennikiem takich rzeczy, ale jakoś mi tu pasowało i dzięki temu nie jest monotonny ten środek.

25.JPG26.JPG

27.JPG

 

gotowe! nastepnym krokiem jest wszycie ograniczników. powiem szczerze obawiałem się jak to wyjdzie, ale okazało się to proste jak włos mongoła! wszyłem je ręcznie beżowym slamem 1mm, bo stwierdziłem, że szycie na maszynie czterech warstw skóry może wszystko zepsuć, niech się cośtam omsknie i kapa. i dobrze, bo sto razy lepiej to wyszło...

28.JPG29.JPG

30.JPG33.JPG

32.JPG34.JPG

 

dalej już tylko wklejenie suwaka

35.JPG36.JPG

 

i zszycie razem wszystkiego cuzamen do kupy

37.JPG38.JPG

39.JPG

 

i portfel gotowy. ja jestem zadowolony z efektu ;) a jak Wam sie podoba? ;)

przy robieniu zdjęć z produkcji miałem koszmarne światło, zdjęcia poniżej przedstawiają prawdziwe kolory.

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg

5.jpg6.JPG

7.JPG8.JPG

 

dzięki za obejrzenie i do następnego razu ;)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy taki sierściuszek nie jest trochę dziwny w użytkowaniu?

nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem ;) a tak serio, biorąc pod uwagę, że włos nie jest jakoś strasznie długi, to myślę, że nie będzie sprawiał problemów... jak znajdę kupca, to zapytam za jakiś czas jak się sprawuje i zdam relację ;)

 

 

 


A czy tego "tygrysa" sam barwiłeś, czy już tak miał przy zakupie?

 

nie, kupiłem już skórę wykończoną w ten sposób :) nie była tania, ale i tak jest na dodatki i akcenty do różnych wyrobów, więc raczej mi te 1,5 metra które mam na długo starczy... jak ktoś byłby zainteresowany takim czymś, to polecam kontakt z firmą Skórkar w Łodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no jest to model dla wymagających, jest 11 miejsc na karty, jedna na zdjęcie i dwie na banknoty ;) a karty nie wpadają, jest sposób na to, żeby kieszonki byly dokładnie takiej samej głębokości wszystkie i nic się z nimi nie działo nieprzewidzianego... a co do szwów, może na zdjęciach wydaje się, że wystają, ale w praktyce sa gladkie i schowane w rowek ;) podpatrzylem kiedyś bardzo podobny model w jakiejś sieciówce, strasznie tandetnie zrobiony i stwierdziłem, że musze go usprawnić i zrobić podobny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.