Jump to content
nie_problem

Olejowany nubuk, woskowany nubuck - jak czyścić i pielęgnować

Recommended Posts

One oryginalnie nie wyglądają mi na olejowane i dlatego potraktowanie ich woskiem dało taki efekt. Wydaje mi się, że rekomendacja wosku do pielęgnacji tego typu butów to zwyczajnie błąd. 

Może się udać, ale ciężko gwarantować. Każdy przypadek jest dość indywidualny i różnie z tym bywa. Nie ma sensu teoretyzować. Czasem wystarczy czyszczenie, czasem trzeba poprawić czymś jeszcze mocniejszym, czasem idzie w drugą stronę i pojawiają się jasne odbarwienia, co wymaga użycia Suede Nubuck Renovatora ... 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zamówiłem saphir omnidaim, tarrago nubuk renovator 08, tarrago nano protect i zobaczymy co się z tego uzyska. 

Witam, posiadam buty z olejowanego nubuku i zastanawiam się nad  doborem środku do czyszczenia butów. Do olejowanego nubuku poleca się TARRAGO Oil Tanned Cleaner jednak ze względu na uniwersalność środka TARRAGO Universal Cleaner, który mógłbym wykorzystać również do czyszczenia obuwia z innego rodzaju skóry/ materiału. Czy Universal Cleaner od Tarrago nadałby się do czyszczenia nubuku olejowanego? Mam wątpliwości czy kupić oba środki, czy wystarczy universal cleaner. Nie znalazłem nigdzie opinii na niniejsze zagadnienie i chciałbym się was poradzić, może macie doświadczenie w tym temacie. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Cześć. Niedawno kupiłem oto takie buty: https://www.timberland.nl/shop/nl/tbl-nl/ashwood-park-hiker-voor-heren-in-zwart-a245m001?cm_mmc=GPF-_-google-_-merchantcenter-_-A245M001&gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwwvfrBRBIEiwA2nFiPZc8b51L1tn4pQjeiXPEOpRB807J0JHs50mdhXiIh8nie6rPMTqqsRoChvcQAvD_BwE

W związku z tym przed pierwszym wyjściem chciałbym je zabezpieczyć. Zastanawiam się czy te buty są woskowane czy olejowane ? Czy sam Balsam Onguent Saphir się sprawdzi? Czy san saphir omnidaim do czyszczenia się sprawdzi? Akurat mam go na stanie.

Pozdrawiam!

Witam

Mąż przywiózł z zagranicybuty.

Po otwarciu kartonika okazało się, żejeden but jest zamszowy a drugi nubuck obydwaW tym samym kolorze.

Czy można coś z tym zrobić?

Bardzo proszęopomoc.

Pozdrawiam

Skontaktować się ze sprzedawcą i zareklamować. W czasach szybkich wysyłek nie powinien to być specjalnie problem.