Skocz do zawartości

Meindl Isalnd - Popękany gumowy otok


Gość T'J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem że w moich Meindlach mam bardzo popękany gumowy otok, nie są to duże pęknięcia ale nie chcę by one postępowały.

 

shys.JPG

cyen.jpg

9mj8.jpg

 

W jednym miejscu zaczyna się odklejać gumowy otok.

 

h09k.jpg

 

Da się z tym wszystkim coś zrobić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć

 

Też mam taki problem - 24 stycznia 2013 kupiłem te buty. Kilka dni temu chciałem je odesłać na gwarancję właśnie ze względu na pękający otok. I wtedy na karcie gwarancyjnej przeczytałem, że jest tylko rok gwarancji. Zastanawiam się co można z tym zrobić? Bez 'demontażu' całego buta.

post-207-0-09500200-1404326488_thumb.jpg

post-207-0-61758400-1404326544_thumb.jpg

post-207-0-55437700-1404326571_thumb.jpg

Poza tym mam jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś prosty sposób na sklejenie tego uszkodzenia (przecięcia), czy powinienem wysłać to do jakiegoś specjalisty?post-207-0-26074900-1404326636_thumb.jpg

post-207-0-14603900-1404326660_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odklejanie sie otoku w miejscach, w których on pracuje jest chyba najnormalniesza sprawa. Mialem cztery pary Haix'ów z otokierm (model Tibet) i we wszystkich czterech po ok. pól roku otok zaczynal sie odklejac w pokazanym juz miejscu. Nie wygladalo to tak drastycznie jak na fotkach ale juz sie zaczynalo. Co dalej to niwim bo zadna para tybetków nie wytrzymala u mnie dluzej jak pól roku (membrany pekaly ciagle w tym samym miejscu) i w koncu byl zwrot szmalu.

 

To pekanie na powierzchni mi sie jednak nie podoba. To jest zwykly objaw starzenia sie gumy a obciazenie mechaniczne oraz warunki pracy moga taki proces mniej lub bardziej przyspieszac. Warunki pracy moga oznaczac np. zbyt czesty kontakt z olejami czy tez rozpuszczalnikami (np. podczas czyszczenia) ale to chyba nie w pokazanych butach.

 

Znacie juz TEN (mój) watek? Opisane tam buty sa ze dwa razy drozsze od waszych Meindl'òw i niestety tez byla kupa z pierwsza para po blisko dwóch latach. Producent wymienil za darmo i bez zbednych slów, ale nowa para nie wrózy nic dobrego. Zobaczymy. Jakos tak to dzisiaj jest, ze nawet merce-sedesy nie sa tym czym byly kiedys.

 

Przyznam jeszcze, ze po moich mizernych doswiadczeniach z haixowymi Tybetkami mialem oko na te meindlowskie Islandy ale ten gumowy otok mnie zniechecil i widze, ze mialem racje. Kupilem sobie wtedy te "merce-sedesy" trekingowe z linkowanego powyzej watku no i sie nowa odyseja zaczela.

Edytowane przez matze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Poza tym mam jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś prosty sposób na sklejenie tego uszkodzenia (przecięcia), czy powinienem wysłać to do jakiegoś specjalisty?20140702_094517.jpg

20140702_094539.jpg

Pewnie ryzykownie, ale próbowałbym to podkleić Renovating Cream Saphir - koncentrat żywicy. W sumie do licówki i estetycznie może wyjść różnie, ale to jedyna opcja, która przychodzi mi do głowy, bo krem trzyma cholernie mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.