Skocz do zawartości

jak obłozyć w skórę kalendarz. TUTEK.


veer-singh

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio z żoną postanowilismy zrobić sobie eleganckie kalendarze w ładnej skórzanej oprawie... szkoda kupowac gotowych, jak ma się warsztat i przy odrobinie pomysłu mozna coś oryginalnego zrobić we własnym zakresie. moja martusia poszła minimalistycznie, zechciała gładką czerwoną skórę i metalowe narożniki, celem zabezpieczenia (zdjęcia później).

ja postanowiłem zrobić swój w czarną skórę bydlęcą tłoczoną w całkiem ciekawy wzór łusek

jak to zrobić samemu, już pokazuję :)

kupiłem w empiku kalendarz formatu A5, zdarłem z niego skóre do żywego, tylko niestety przy odklejaniu troszkę się podarła, co z resztą przeczuwałem ;)

 

P1040826.JPG

P1040827.JPG

P1040828.JPG

 

następnym krokiem zatem było oklejenie tych cudownych mapek z jednej i drugiej strony najzwyklejszym brystolem technicznym (przeciez i tak nikt z tych mapek nie korzysta nigdy... no chyba że, to sorry :p ja bynajmniej nie ;) )

 

P1040829.JPG

P1040830.JPG

P1040831.JPG

 

po zdjęciu fabrycznego czerwonego materiału z okładek, zostawiłem usztywnienie, na które później nakleiłem docięta skórę, oczywiście zszarfowaną na brzegach żeby łatwiej było ją obkleic na krawędziach. nie starałem się, zeby krawędzie były superidealnie równe, bo i tak doklejałem do nich środek z brystolu, ważne jest jednak, żeby były równe w granicach rozsądku.

 

P1040834.JPG

P1040833.JPG

P1040832.JPG

P1040835.JPG

P1040836.JPG

 

na koniec na rogi założyłem narożniki

 

P1040837.JPG

 

i włala, kalendarz gotowy!

 

P1040838.JPG

P1040840.JPG

P1040839.JPG

 

a tutaj zdjęcia kalendarza mojej martusi. tu było troszkę mniej pracy, bo ładnie odszedł środek i nie trzeba było dawać brystolu

 

P1040841.JPG

P1040842.JPG

P1040844.JPG

P1040843.JPG

 

czas wykonania:

czarny, lekko ponad godzinę

czerwony, niecałe pół godziny

nas efekty zadowalają :)

może ktoś kiedyś będzie potrzebował zrobic coś takiego, to ma tutaj małe introligatorskie porady ;)

 

pozdrówencje!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.