Skocz do zawartości

Zniszczone skórzane, matowe buty Clarks z niewiadomo jakiej skóry..


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem takie buty http://www.emeli.pl/product-pol-9191-Clarks-Buty-Zimowe-Naylor-Top-Brown-Wlined-Leather-.html

Ale niestety radość z ich szybko przeminęła.. potraktowałem je tanim "niby" bezbarwnym specyfikiem kiwi.. dostępnym w markatach.
Po tym niestety buty stały się znacznie ciemniejsze i błyszczące co bardzo mnie irytuje..

Pomyślałem, że umycie butów mydłem zmyje ten syf ale stało się jeszcze coś innego.
Buty są teraz jakby wyblaknięte, w wielu miejscach nie są już piękne, brązowe. Ale przynajmniej są matowe. Te przejaśnienia są na prawdę znaczne! Tak jakby but stracił barwę.

Chętnie oddałbym je do renowacji, barwienia w Poznaniu.. jeśli taka opcja w ogóle wchodzi w grę. Buty nie nalażały do najtańszych, a w dodatku strasznie je polubiłem.

Czy jesteście w stanie polecić mi jakiś specyfik do renowacji brązowej skóry matowej? 
Lub znacie jakiegoś magika z Poznania?

Przy okazji, czy takie buty powinny być konserwowane? Po zakupie zastosowałem impregnat w sprayu. Ale w jakiś sposób tą skórę pewnie trzeba by natłuszczać..Miałem wrażenie, że skóra zrobiła się bardzo sucha.


 

Edytowane przez janniezbedny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra wygląda jak nubuk olejowany. Potraktowałeś ją pewnie nabłyszczaczem więc niewesoło. Nie wiem jakiego mydła używałeś - jeżeli jakieś lepsze, regenerujące do skór to powinno trochę pomóc. Jak używałeś mydła do rąk (o zgrozo), to nigdy więcej tak nie rób :)

Ja generalnie jechałbym tak:

  1. Czyszczenie - mydło Avel
  2. Odżywienie, regeneracja, renowacja koloru - Saphir Onguent w brązie

 

Myślę, że powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się co to za mydło jak renowacja się powiedzie :) ..
Na innej stronie znalazłem że jest to skóra licowa http://www.riccardo.pl/on/buty-meskie/trapery/trapery-clarks-naylor-top-brown-warmlined
Myślisz, że to wiarygodna informacja?  Czy jakoś organoleptycznie jestem w stanie rozróżnić czy to licowa czy nabuk olejowany?

Myślałem o czymś mocniejszym w postaci http://multirenowacja.pl/balsam-mocno-koloryzujacy-juvacuir-75ml-saphir.html w kolorze ciemny brąz. 
Ten but w niektórych miejscach wygląda jak ten wytarty fotel w linku pod produktem do koloryzowania, który załączyłem powyżej.
Czy do tego specyfiku to musiałbym buty do zera z tego pigmentu zjechać w jakiś sposób?
Przydałby mi się jakiś przykład jak działa w akcji ten produkt nr 2 który mi polecasz  B) 
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie mniej istotne czy licówka czy nie, skoro i tak chcesz mieć je w macie.

Na nubuku olejowanym po przerysowaniu lub na zgięciach lub tam gdzie skóra pracuje, naciąga się ... uwidacznia takie jaśniejsze miejsca. Tu masz kilka przykładów takiej skóry:

http://www.wbutach.pl/topic/2282-faq-piel%C4%99gnacja-but%C3%B3w-najcz%C4%99%C5%9Bciej-zadawane-pytania/

 

Nie mam przykładu jak działa Onguent, natomiast może wklej po prostu kilka fotek robionych w świetle dziennym swoich butów, które zobrazują nam ich obecny stan. Wtedy może uda się coś konkretniej, bo na razie to tak po ciemku trochę :)

 

Zakładałem, że stan tych butów nie jest aż tak tragiczny, by trzeba było je na nowo malować ... ale skoro jest gorzej, to pokaż i będziemy myśleć dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wbutach.pl/uploads/downloadedimages/img_1916.jpg
http://wbutach.pl/uploads/downloadedimages/img_1917.jpg
http://wbutach.pl/uploads/downloadedimages/img_1918.jpg
http://wbutach.pl/uploads/downloadedimages/img_1919.jpg

Trudno ocenić po tych zdjęciach, tak samo jak trudno o dzienne światło o tej porze :)
W rzeczywistości wyglądają lepiej. Martwi mnie tylko to mocne przejaśnienie na 3 zdjęciu.
Stąd też właśnie pomysł by przejechać to specyfikiem do renowacji.

Chciałbym jutro zamówić produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli balsam brązowy powinien sobie poradzić z tymi przebarwieniami? :)
Szczerze to technicznie nie wiem co się stało z tą skórą, czy ja wymyłem pigment, czy tak bardzo je jeszcze zasuszyłem, że aż są jasne.
Śmiać mi się chce, że tam jest napisane, że to licowa skóra..

Później myć zawsze buty tym mydłem i kłaść balsam?
Czy jakieś ewentualnie inne produkty do utrzymania tych butów możesz mi polecić?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych fotek ciężko jednoznacznie stwierdzić co to za skóra, jednakże jeżeli połysk nie jest wskazany i im nie służy, to należy je pielęgnować wg. mnie jak nubuk olejowany.

Czy balsam wystarczy, również na odległość ciężko stwierdzić. Zazwyczaj okazuje się po wykonanej próbie.

Mydło czyści dość mocno. W bieżącej pielęgnacji możesz stosować do czyszczenia Oil Tanned Cleaner od Tarrago.

 

Z czego byś nie korzystał - Pamiętaj!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

 

To uchroni Cię od takich przygód, jakich doświadczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę po południu zamówiłem:

  • polecany wyżej balsam
  • polecane wyżej mydło
  • polecany wyżej preparat do czyszczenia skóry
  • nanoimpregnat - a co tam.. mój impregnat akurat się skończył
  • awaryjnie wzornik farb na wypadek gdybym musiał je malować ( naprawdę lubię te buty :p )

W czwartek w południe towar już był u mnie UPSem.

Czwartek wieczorem, buty dokładnie wymyłem mydłem (myślę, że z 5 razy całe dokładnie)
Po kilku godzinach pewien fragment był już kompletnie suchy, dlatego wykonałem małą próbę balsamu - wtedy zobaczyłem światełko w tunelu :) 
Rano fragment po balsamie wyglądał świetnie, dlatego niedawno zabrałem się za całość. Buty do piątkowego wieczoru wyschły idealnie.
Efekt? Sami oceńcie, zdjęcia są delikatnie przekłamane.. sztuczne światło oraz lampa błyskowa. Jednak widać na nich w czym problem.

post-3-0-18572000-1389390165_thumb.jpgpost-3-0-28887600-1389390168_thumb.jpgpost-3-0-37112600-1389390170_thumb.jpgpost-3-0-76500500-1389390172_thumb.jpgpost-3-0-75455200-1389390175_thumb.jpgpost-3-0-93103900-1389390179_thumb.jpgpost-3-0-96109700-1389390182_thumb.jpgpost-3-0-04274300-1389390187_thumb.jpgpost-3-0-75935300-1389390189_thumb.jpgpost-3-0-91195700-1389390191_thumb.jpgpost-3-0-25640100-1389390194_thumb.jpgpost-3-0-59551000-1389390196_thumb.jpg

 

 


 
Dzięki Stary Gumiaku! Jesteś w porządku!
Moje buty dostały właśnie drugie życie.

Co się stało? Na moje niezbyt fachowe oko, skóra została na maksa wysuszona.. ale balsam świetnie ją zregenerował. 
Tego balsamu poszło mi tylko troszeczkę. Może z 20 razy brałem po małej kropelce na oba buty.
Niebawem nasmaruję jeszcze raz delikatnie całe buty, ze szczególną uwagą na miejsca, które były najbardziej wysuszone (najjaśniejsze).

A teraz najważniejsze.. 
Szare mydło świetnie zmywa plamy z białych ubrań, ale do butów lepiej go nie stosować :)
Następnie nie próbujcie użyć czegoś delikatniejsze - tj. mydło do rąk - bo to nic nie da :)

Także tak :) Jeśli kupujecie buty za 5 stów to  warto kupić jakieś porządne kosmetyki do nich - nie są takie drogie!

Renowację wykonałem własnoręcznie. Trochę trzeba mieć cierpliwości żeby dotrzeć dokładnie w okolicę szwów oraz nie zabalsamować białych przeszyć.
Nigdy wcześniej tego nie robiłem ale jak widzicie dałem sobie radę.

Pozdrawiam. Łukasz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.