Skocz do zawartości

Miodowe Timberlandy potraktowane pianką i złym środkiem do czyszczenia


barbel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Zakupiłam niedawno klasyczne miodowe Timberlandy. Aby od razu ich nie zniszczyć, zakupiłam środki do czyszczenia zamszu i nubuku w sklepie ECCO. Jeden to Ecco Foam Cleaner, drugi to Nubuck&Suede Conditioner Daily Care. Po pierwszym czyszczeniu było ok, działanie pianki to w ogóle rewelacja - przywraca kolor. Jednak wczoraj na butach pojawiły się średniej wielkości zabrudzenia od błota, kurzu, po prostu zwykłe, szare plamy. Na mini-instrukcji na buteleczce od Foam Cleaneru było narysowane, że preparat nakładać na ściereczkę czy szmatkę, pani w sklepie poradziła, że miękka strona szczotki da radę. No to szczotka+płyn w ruch i do dzieła. Pocierałam dość mocno, żeby te szare zabrudzenia zniknęły. But po potraktowaniu takim płynem wygląda jak mokry, więc nie widziałam, czy dobrze robię, czy plamy się zmyły itd. Po wyschnięciu nubuk wyglądał źle, kurz chyba wtarłam we włosie, miejscami za mocno pocierałam i powstały odbarwienia, słowem - nieciekawie to wyglądało. Myślałam, że pianka polepszy nieco stan buta, więc nałożyłam na tę powierzchnię wyblakniętą. Zostawiłam na noc, żeby spokojnie wyschło. Rano wstaję, a mnie ukazuje się taki widok:

mgrs.jpg

 

jwk5.jpg

2ikt.jpg

mi50.jpg

9pbz.jpg

lfvw.jpg

 

Przepraszam za niewyraźne zdjęcia. Plamy pewnie z powodu nierównomiernego rozprowadzania tej pianki (jest zakończona taką gąbeczką, którą trzeba przyciskać bezpośrednio do buta). Czytałam już parę tematów nt. Timberlandów, ale boję się cokolwiek zrobić, w obawie przed jeszcze większym zniszczeniem :( Czy cokolwiek tu pomoże? Ratunku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Czyszczenie - Saphir Omnidaim + szczoteczka do nubuku/zamszu
  2. Profilaktyczna impregnacja - Nano Protector Tarrago

Jeżeli po czyszczeniu pozostaną jakieś odbarwienia, przebarwienia - wtedy kolor należy zregenerować Suede Renovatorem.

 

Podobny problem:

http://www.wbutach.pl/topic/1524-timberlandy-ciemne-plamy-po-uzyciu-pianki/

 

 

Więcej na temat pielęgnacji piaskowych nubuków i zamszów tu:

http://www.wbutach.pl/topic/1343-%C5%BC%C3%B3%C5%82te-miodowe-piaskowe-nubukowe-trapery-jak-o-nie-dba%C4%87/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.