Jump to content

Buty na 20 km marsze (szuter, piach), surwiwal, w temperaturach +10 +20 C w deszczu. ~800 PLN, wodoodporne


Tomq
 Share

Recommended Posts

Szanowni Państwo,

proszę o pomoc w wyborze butów. Przeczytałem wiele tematów, jednak wciąż nie znalazłem tego czego szukam.

Mój budżet to około 800 PLN. Z przyjemnością zapłacę mniej ale gdy warto to dopłacę.

Poszukuję butów na długie >20km marsze po lesie, szutrze, piachu, lekkim terenie górskim. Nie szukam nowinek technologicznych tylko sprawdzonej klasyki.

Po pierwsze: buty muszą być zdecydowanie odporne na przejście przez kałużę, na długi marsz w deszczu, częste zachlapania. Będę ich używał w temperaturach od 10 - 30 stopni C. Śniegu nie zaznają. Może się zdarzyć, że będę musiał je na 5 minut utopić w wodzie - chcę aby moje przyszłe buty po wysuszeniu, wychodziły z takich przygód bez szwanku.

Znalazłem niejednokrotnie złe opinie o jakości butów Meindl jednak mniemam, że to skrajne przypadki i w internecie odzywają się tylko ludzie którzy mieli z nimi problemy. Swoich przyszłych butów szukam właśnie w marce Meindl. Na razie wpadły mi w oko:

Meindl Kampfstiefel Light GTX

Meindl Bundeswehr

oczywiście to nie muszą być Meindl :)

szukam szukam jednak znaleźć ich nie mogę w swoim rozmiarze 305mm. W okolicy nie mam możliwości przymierzania żadnych Meindl więc na pewno będę zamawiał.

 

Bardzo dziękuję za pomoc! To dla mnie ważne aby jak najszybciej mieć nowe buty.

Tomasz

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, przeczytałem już taki ogrom recenzji i opinii, że tym bardziej nie potrafię wybrać.

Pomóżcie mi proszę zawęzić poszukiwania do konkretnych grup bądź cech butów.

Aktualnie stanąłem na butach Lowa bądź grupie obuwia "B" z Meindl. 

znalazłem ofertę Meindl Burma Pro MFS Boots za 135f czyli około 700PLN

Wodoodporne (wolałbym skórę niż goretex) na ciepły klimat i bardzo długie marsze.

Tak jak wspomniałem, proszę mi powiedzieć na co zwrócić uwagę, na jaką markę bądź grupę marki bądź konkretne cechy butów. 

Meindl narobił pełno butów, ponazywał je krajami ale opisów nie dał. Teoretycznie Wales (jeśli nazwa kraju = środowisko dla butów) powinny być najlepsze dla mnie.

 

Dziękuję za odpowiedzi. Cały czas czytam artykuły ze stron jakie podaliście. 

Link to comment
Share on other sites

Spędziłem grube godziny czytając polskie i zagraniczne fora... ostatecznie:

Hanwag Tatra (175f) czy Meindl Burma (135f)? Oba na goretex. Tatra jest produkowana również w samej skórze ale nigdzie nie widzę jej dostęnej. 

 

HanWag Yukon mają już sztywność podeszwy C, czyli do chodzenia po górach. Tatry mają A/B więc bardziej mi odpowiadają - jednak bardzo dziękuje za pomoc. ;)

 

Przy okazji, drogi administratorze - powiedz mi proszę które produkty muszę zamówić z Twojego sklepu aby zabezpieczyć te buty jak najbardziej przed wodą i czasem. :)

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie HanWag. Zdecydowanie pogrzeb za wersją bez gore. Za parę lat jak membrana się zużyje będziesz mjeć fajnego buta, w którym zamontowana jest cerata, która tylko przeszkadza.

Odpowiadając za administratora, brałbym zestaw by AXE. Skóra się trochę zlicuje ale skóra będzie naprawdę dobrze zabezpieczona.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dziękuję za pomoc!

Kupiłem Hanwag Tatra (bez membrany) + zestaw by AXE.

 

Buty wykonane perfekcyjnie. Podeszwa twardsza niż się spodziewałem (niemalże niemożliwym jest zgiąć ją w rękach). 

 

Przy zakupie kierowałem się tabelą ze strony producenta. Zmierzyłem stopę po długim chodzeniu na koniec dnia (30,8cm) i kupiłem rozmiar następny po tych wymiarach (31cm). Przy pierwszych założeniach wydawały mi się za małe i już miałem zwracać jednak natrafiłem na informację na stronie producenta, że buty trzeba dociskać do pięty podczas wiązania... więc okazało się, że rozmiar wybrałem perfekcyjnie. 

Podczas chodzenia pięta się nie odrywa więc mniemam, że odcisków mieć nie będę. :)

W środku jest skóra licowa którą niesamowicie czuć jak się chodzi bez skarpetki :D

Uszczelnienie języka kończy się na 17cm (licząc od ziemi) więc mniemam, że po impregnacji, przejście przez 15cm kałużę nie będzie problemem.

Jestem bardzo zadowolony! Za buty zapłaciłem 179 + 14 wysyłka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja swego czasu do takich wojaży (no może nie aż takich) kupiłem Batesy. Buty służą do tej pory, poza normalnymi śladami użytkowania są w stanie idealnym. No ale to typ butów wojskowych - trochę się jednak różnią konstrukcją od klasycznych, projektowanych z myślą o wycieczkach w góry. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.