Skocz do zawartości

Czyszczenie, odnowienie, renowacja zamszu i nubuku


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem nie do końca zmyłeś omnidaim, ja bym przeprowadził operację zmywania jeszcze raz (sporo wody) , następnie podczas schnięcia czesał bym (kilka razy)a potem raczej bym próbował tym: http://multirenowacja.pl/renowator-pasta-do-zamszu-i-nubuku-200ml-saphir-renovetine.html niby to samo ale chyba kolor jest mocniejszy. zrób 1 lub 2 warstwy same czuby (tam gdzie jest naj jaśniejszy kolor) a potem wszystko, nie zapominaj o czesanju po każdej operacji (tylko nie za mocno).

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwinto z tego linka co mi podałeś wydaje mi się, że najbardziej pasuje kolor 03 jasny brąz ?

 

Przy nakładaniu mam zacząć od czubka tam gdzie najjaśniejszy kolor 1-2 warstwy z czesaniem, a później nałożyć 1 warstwę na cały but w celu wyrównania koloru i na końcu czesanie ?

 

Po całym zabiegu mogę już użyć nano protector ?

 

--------------

Być może samo dokładne zmycie da pożądany efekt bez użycia odświeżania koloru ale żeby to stwierdzić muszę poczekać do całkowitego wyschnięcia skóry. Już widzę, że jest poprawa koloru, jest bardziej nasycony i nie wyblakły jak na zdjęciu.

 

--------------

Niestety ale prawy but nie odzyskał już koloru po dokładnym myciu. Widać różnicę i będę działał z SAPHIR Renovetine. Mam tylko nadzieję, że ten kolor nie okaże się średnio podobny do skóry. Z tego co pamiętam skóra w tym bucie trochę różniła się odcieniem od nowości.

Edytowane przez Robert_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) wydaje ci się że buty wychodząc od szewca wyglądają dokładnie tak jak na półce sklepowej? :D 

podziałaj renowatorem i jak złapią kolorek zapomnij o wszystkim bo inaczej nie zaznasz radości korzystania z tych butów, żeby było ci łatwiej dodam że kiedy szewc skończy buty to trzeba jeszcze  tydzień lub 2 nadawać im "pakupnywid" jak powiadają rosjanie :lol:

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

Dwa tygodnie temu zakupiłem buty fimy Vans z linii Old Skool, takie jak na obrazku http://wbutach.pl/uploads/downloadedimages/vans-classics-spring-2012-old-skool-5669.jpg. Po pewnym czasie na przedniej górnej części buta zaczęły pojawiać się plamy, które powstawały nawet po kontakcie ze zwykłą wodą. Zakupiłem więc polecony mi w sklepie preparat do zamszu i nubuku bezbarwny firmy kaps (na obrazku).fzsy0Gy.jpg
Po przetarciu zabrudzeń pokazało się taki obraz: 
eh9brgP.jpg
n67TlXG.jpg
Buty przecierałem jak w instrukcji, szorstką gąbką. Niestety, wiem jaki błąd popełniłem robiąc to mocno, dzisiaj trafiając na tą stronę i czytając parę wpisów. Moje pytanie jest więc, czy da się jeszcze to uratować? Jakim sposobem?
P.S. Buty zostały zaimpregnowane dopiero po tym incydencie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł renowator od Saphir wybrałem jednak kolor 37 troszkę w ciemniejszym odcieniu jak kolor zamszu. Oczywiście jak zdecyduje się przeprowadzić całą operację sprawdzę np. ma kartce odcień, a później dopiero na niewidocznym kawałku zamszu. Nie napisałem tego w poprzednim poście ale po kolejnym myciu tego nieszczęsnego buta zamsz nabrał koloru. Nałożyłem nano protector, a renowator odłożyłem na gorsze dni jak odpukać coś by się nieciekawego przytrafiło z butami. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czołem, nie wiem czy odpowiedzi nie ma w wątku, ale może zanim przejrzę z uwagą te 10 stron, to ktoś odpowie.

Taka sytuacja, kupiłem sobie na lato pustynne (jasne) buty z nubuku (w każdym razie szorskie to to) i są trochę usyfione (niezbyt głęboko myślę, pewnie głównie od transportu w jakieś zbiorczej skrzyni).

Mam mydło Etalon Noir, ale piszą żeby nie stosować do zamszu i nubuku. Dlaczego? Co się stanie?

Jak nie tym, to czym, żeby do jednej pary nie kupować zapasu środka?

Woda+gąbka da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecenia producenta, które przez wielu są pomijane :)

Jeżeli to nubuk, to zrób sobie małą próbkę przy pięcie i jak ocenisz po wyschnięciu, że jest OK to śmiało. Daj znać jak poszło :p

 

Jeżeli ma być coś typowego do nubuku to:

 

I w stałym użyciu szczoteczka do nubuku rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecenia producenta, które przez wielu są pomijane :)

Jeżeli to nubuk, to zrób sobie małą próbkę przy pięcie i jak ocenisz po wyschnięciu, że jest OK to śmiało. Daj znać jak poszło :p

Jeśli wielu pomija, to temat jest jakoś rozpoznany?  Zdarzyło się komuś coś złego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już nie wiem, czy to się nazywa nubukiem czy zamszem, czy czym, w każdym razie nie jest licówką. Przeszorowałem przody gąbką z niewielką ilością mydła (w sumie nie wiem, czy nie na tyle niewielką, że trudno na tej podstawie coś wnioskować, ale trochę piany było). Coś tam zczyściło i na razie nie widzę negatywnych efektów. Bałem się, że zlikwidowałem hydrofobowe wykończenie (przy płukaniu zobaczyłem jak fajnie spływa po piętach), ale chyba nic takiego nie nastąpiło, po wyschnięciu przody też od razu nie biorą.
15s99o0.jpg

Problemem jest plama na lewym bucie, nie wiem czy było czymś zabrudzone, czy przyciśnięte, czy co - w każdym razie, generalnie woda po bucie jako-tako spływa mimo czyszczenia, a w tym punkcie wsiąka natychmiast i długo schnie. Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak tłusta plama. Próbowałbym odplamić - Saphir Omnidaim lub Hussard Avel (mocne środki - często wystarczy rozcieńczony - oczywiście próba niezbędna).

Właściwości hydrofobowe wzmacniamy w takich przypadkach optymalnie Nano Protectorem

Po nim skóra nie jest też tak podatna na zabrudzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "Foto-wiadomości od zadowolonych Klientów" :)

Etapy:

  1. Saphir Omnidaim - czyszczenie i odtłuszczenie
  2. Saphir Tinture Francaise nr 06 - rekoloryzacja zamszu
  3. Saphir Renovetine nr 06 - drugi etap rekoloryzacji zamszu (opcjonalnie, przy większych odbarwieniach jak tu)
  4. Tarrago Nano Protector - zabezpieczenie butów przed wilgocią i zabrudzeniami (opcjonalnie)

 

 

00.jpg

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.