Jump to content

Buciki dla Kolunia


mohican
 Share

Recommended Posts

witam po przerwie-Kolunio poprosił o zrobienie bucików wg wzoru z małymi zmianami .Nosek buta dwukolorowy ,dobrana kolorystyka i spód skórzany.dw.PNG.Po kolei-Taśma,kopyto-robimy szablon001.JPG002.JPG.Rozkrój skóry wg szablonu i robimy cholewkę003.JPG005.JPG006.JPG007.JPG.Zszywamy wszystko w całość i zaciągamy na kopyto008.JPG008.JPG.Dodaję otok i wykańczam buciki-gotowe.008.JPG023.JPG017.JPG026.JPG.Buciki przetestowane ,kolunio zadowolony -trudno przyzwyczaić stopę do skórzanych spodow -mówi że trochę sztywnawe-biegał cały czas w trampkach lub adidasach a to przecie inna bajka-to na tyle pozdrowienia -mohican

009.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

" Brzydkie, wstrętne, okropne i w ogóle nie wiem po co ty te buty robisz @mohican. "

"Kolor też jakiś taki dziwny i nie pasuje do nich  w ogóle. "   ;)

 

Zastanawiam się w jaki sposób wyłożysz nowej koleżance, jak tu zrobić takie długości kilku (5-7) centymetrów? W końcu lalki tak jak dzieci w Nepalu są: męskie, żeńskie i te...no...nijakie....

 

 

EDIT: Żartowałem. Buty śliczne. I po raz pierwszy podobają mi się brązy. Ale bez przegięć. Co mam napisać więcej. @mohican....jesteś 'debeściak" amatorów. 

Edited by makowiec
Link to comment
Share on other sites

ale extra... podoba mi się, patrząc z profilu na tego bucika, ten łuk w śródstopiu, dodają im taki zawadiacki wygląd :) wykończenie extra, szycie extra, co ja tu się będę produkował... mam nadzieję, że po kilku (nastu lub dziesięciu) próbach mnie tez takie wyjdą kiedyś ... :)

pozdr mohican!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Czy mógłbyś zdradzić trochę tajemnic twojego warsztatu?

Jakim klejem przyklejasz cholewkę do podpodeszwy ? Czy robisz to w trakcie ćwiekowania czy też za jednym razem na całym obwodzie po ćwiekowaniu?

Jakim klejem przyklejasz otok? Czy po jego przyklejeniu dociskasz go w jakiejś prasce, czy tylko młotkiem oklepujesz?

Czym przyklejasz podeszwę do wyłożenia i otoku? Czy podeszwa w trakcie klejenia jest wilgotna?

Z jakiej skóry zrobiłeś otok?

Czy podeszwę do otoka szyłeś ręcznie, czy na maszynie?

Pozdrawim

a

Link to comment
Share on other sites

Witam @aSi nie mam żadnych tajemnic ad.1 cholewkę do podpodeszwy przyklejam ogólnie dostępnym klejem -PÓZNIEJ ZROBIĘ FOTKĘ PUCHY- i w zasadzie stosuję go do całego montażu do usztywnienia noska i pięty klej tej samej firmy tylko wolniej wiążący.W pierwszej kolejnosci namaczam trochę cholewkę i ćwiekuje do podpodeszwy odstawiam na 24 h do wyschnięcia .Póżniej wyciągam gwożdzie na odcinku 5-7 cm nakładam klej i zaciągam oklepując młotkiem ,i tak do okoła zostawiam na 24 h.Następnie obcinam nadmiar materiału i wklejam korek szlifuję i przyklejam otok tym samym klejem czekam do pełnego zwiazania kleju jak trzeba uzupełniam jeszcze korkiem i wygładzam do równej powierzchni.Następnie sciągam z kopyta i obszywam maszynowo otok do cholewki wkładam powtórnie kopyto oklepuje młotkiem .Przgotowuje krupon na podeszwę -na maszynie równam grubosć podeszwy następnie rozdwajam ją na dwie częsci częsc bez lica przyklejam do podpodeszwy wkręcam w praskę na 2-3 h obszywam otok z przyklejoną częścią podeszwy bez lica maszynowo ,naładam ponownie klej iprzykładam część z licem wkręcam w praskę i zostawiam do pełnego zaschnięcia następnie wyrownuje podeszwę i montuje obcas.Około południa wkleję fotki puszek z klejem pozdr- mohican

Link to comment
Share on other sites

witam ponownie już mam fotki001.JPG.To są kleje po prawej klej w zasadzie do wszystkiego po lewej klej o wydlużonym czasie wiazania ten tylko do wklejania noskowi piętek ,po wyschnięciu wygląda jak powłoka nylonowa.Otok robie ze skory boków bydlęcych z tej skóry robię tez podpodeszwę .Otok wykrawam pas 3 cm szerokosci prawą krawedz od strony mizdry cieniuję i robie rowek na szew 003.JPG.Jeśli otok sie nie układa namaczam i obijam na spodzie kopyta na kształt .Następnie doklejam otok iprzeszywam na maszynie005.JPG.Po doszyciu wklejam pierwsza czesc podeszwy bez lica i łacze szwem na dublerce004.JPG.Skóre kruponową równam i rozdwajam na dwojarce002.JPG.A to boki bydlęce006.JPG.I to by było na tyle pogodnych Swiąt i udanych bucików w Nowym Roku pozdr.-mohican

Link to comment
Share on other sites

Dzięli Mohican,

wreszcie pojąłem tą technikę.

Mam takie same kleje ale i jeden i drugi potrzebuje podgrzania do zainicjowania reakcji chemicznej. Widzę, że tego nie robisz. Czy te kleje też wiążą bez podgrzewania?

Niestety ja nie mam maszyny do przyszycia otoku do podpodeszwy. Czy te kleje zwiążą otok na tyle, że nie trzeba byłoby ich przeszywać?

Rozumiem, że po rozdwojeniu podeszwy staje się ona, na sucho, tak elstyczna, że doskonale się układa na kopycie bez jej moczenia?

Gdzie kupujesz krupon skóry podeszwowej?

Pozdrawiam jeszcze świątecznie

a

Link to comment
Share on other sites

Witam jeszcze świątecznie-nie wiem czy otok bez przeszycia bedzie na tyle stabilny aby po czasie sie nie rozklejał.Przeszycie na maszynie daje gwarancje że póki nitka przeszywająca sie nie przetrze buty na pewno sie nie rozpadną.Ja jeszcze mimo przeszycia w newralgicznych punktach przybijam drewnianymi kołeczkami.Po rozdwojeniu podeszwy jej nie namaczam jest na tyle elastyczna i ładnie się układa na kopycie.Ostatnio kupiłem krupon podeszwowy i boki podpodeszwowe w Kaliszu ,bardzo miły pan pokazał wszystkie gatunki skór które miał na magazynie-pozdr-mohican

Link to comment
Share on other sites

Witam-Gwarantuje Tobie że kupłem skóre ktora w 100 procentach nadaje sie na podeszwe jest to krupon karkowy utwardzony ogr. ok 3-4mm nie przyjmuje wody i jest bardzo twardy krojenie nożem raczej wykluczone-albo nożyce,albo maszynka.fakt że sama garbarnia nazywa ją jako skora podpodeszwowa-pozdr-mohican

Link to comment
Share on other sites

Mam tą skórę, o której pisałeś. Kupiłem taki krupon skóry podpodeszwowej w Kaliszu w tamtym roku, o grubości 3,5 - 4 mm. Jest to skóra twarda, zbita. Na stronie mizdrowej jest powleczona czymś jakby woskowym, ale wodę chłonie, choć dość opornie. Kidyś zrobiłem z niej podpodeszwę. Myślałem, że dostanę pier ...lca kiedy przekłuwałem otwory do przyszycia pasa. Ta skóra na podpodeszwę w bucie robionym metodą pasową nie nadaje się. Jest za twarda.  Ale także mam  skórę podeszwową jescze z dawnej garbarni Alka, która jest jeszcze twardsza.

Gdybym nie miał skóry podeszwowej, to pewnie dałbym na podeszwę skórę podpodeszwową z boku bydlęcia. Zapewne dziura zrobiłaby się po 2 miesiącach ale przez 2 miesiące dałoby się w butach chodzić. Podeszwa zrobiona z kruponu podpodeszwowej będzie znacznie trwalsza niż z boku podpodeszwowej.  Ale ten krupon jest nazywany w Kaliszu podpodeszwowy. Czemu w ofercie nie napisali, że to na podeszwy. Coś musi być znaczącego, że tak nie zrobili. A to znaczy, że są krupony skóry podeszwowej, które będą znacznie trwalsze od tego kruponu podpodeszwowego z Kalisza.

Podsumowując, przez porównanie. Rerutkiewicz napisał, że na pas należy dawać skórę pasową, ale przy jej braku można dać skórę blankową.

Zapewne z tym kruponem podpodeszwowej jest tak samo.

Pozdrawiam

a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.