Skocz do zawartości

Witaj....


Moniksza

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.. Wybrałam Ciebie ponieważ Twoje prace są piękne, buty które robisz są poprostu niesamowite.

Jak je zobaczyłam byłąm i nadal jestem w szoku. Dłuższy czas już szukam w internecie infromacji na temat tego jak uszyć-zrobić buty generalnie nie posuadając wiedzy niestety i potrzebnych chyba przedmiotów. Z obserwacjii tego forum wnioskuję że nardzędzia nie są zbyt skomplikowane gorzej z wiedza i umiejętnościami bez któych ani rusz... Chcę robić buty w mniejszej skali tzn takie o długości około 5-10cm. I kompletnie nie wiem jak się do tego zabarać. Nie mam kopyta, nie wiem jak je zrobić jak wykroić materiał itd. Na forum nie znalazłam być może źle szukałam takiego kompendium.

Wszyscy wiecie o co chodzi... Tak widziałam generalnie na Twoich zdjęciach jak to wygląda ale nie do końca wszystko rozumiem....Głupia nie jestem tylko no wiesz to dla mnie nowość.

Czy mógłbyś w wolnej chwili stworzyć dla mnie taki mini poradnik jak się do tego zabrać????

To miałyby być pełne buty, półbuty lub troszkę wyższe ale mniemam że dół buta jest najwazniejszy a to jaka cholewka to już pikuś... Chyba..

Proszę pomożesz mi??? Będę dozgonnie i na wieki wdzięczna.......To nie musi być tak super dokładnie np. tu wbijamy igłę itd. Obszywamy wystarczy;)

 

Pozdrawiam Moniksza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wywoływany do tablicy się odezwie - fajny pomysł i mam nadzieję, że Ci się uda! :)

 

Myślę natomiast, że warto zacząć od podstaw - literatura.
 

Takie moje Top 3:

  1. SZEWSTWO (Rerutkiewicz, Rekwart)
  2. Cholewkarstwo (Liszka, Rerutkiewicz, Uliasz)
  3. Handmade Shoes for Men (Lazlo Vass)

Zerknij tu:

http://www.wbutach.p...tach-i-skórach/

Działaj i chwal się na forum efektami smile.png

Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wywoływany do tablicy się odezwie - fajny pomysł i mam nadzieję, że Ci się uda! :)

 

Myślę natomiast, że warto zacząć od podstaw - literatura.

 

Takie moje Top 3:

  1. SZEWSTWO (Rerutkiewicz, Rekwart)
  2. Cholewkarstwo (Liszka, Rerutkiewicz, Uliasz)
  3. Handmade Shoes for Men (Lazlo Vass)

Zerknij tu:

http://www.wbutach.p...tach-i-skórach/

Działaj i chwal się na forum efektami smile.png

Trzymam kciuki!

Witaj. Dziękuje za odpowiedź. To co chyba do biblioteki muszę pędzić...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne  :rofl:  Jaki entuzjazm. Ciekawe, kto jest wybrańcem losu  :D

Jak kto jest wybrańcem losu? Napisałam do mohican (nie chcę odmieniać bo może to źle zrobię)???

 

EDIT: Właśnie....

 

Jak kto jest wybrańcem losu? Napisałam do mohican (nie chcę odmieniać bo może to źle zrobię)???

A może Ty mi pomożesz?

 

EDIT:...pomogłem

Edytujemy własne posty, dopisując kolejne myśli, sugestie, pytania.

@mohican z pewnością Ci pomoże. Ja pomagam w innym sposób. :D ...tu EDIT, tam EDIT...o...i jeszcze TU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto jest wybrańcem losu? Napisałam do mohican (nie chcę odmieniać bo może to źle zrobię)???

 

EDIT: Właśnie....

 

A może Ty mi pomożesz?

 

EDIT:...pomogłem

Edytujemy własne posty, dopisując kolejne myśli, sugestie, pytania.

@mohican z pewnością Ci pomoże. Ja pomagam w innym sposób. :D ...tu EDIT, tam EDIT...o...i jeszcze TU...

:smiling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem co mają znaczyć słowa buty w mniwjszej skali ,takie 5-10 cm.-to mają być buty dla lalek.Musisz powiedzieć mi coś więcej czego oczekujesz ,jakiej wiedzy potrzebujesz .Jak będę w stanie Tobie pomóc na pewno to zrobię-pozdr.-mohican

Witaj.

Tak to mają być buty dla lalek. Napisałam że mają mieć 5-10 cm ale też chcę zrobić takie o długości 3-4cm.

Potrzebuję takiej ogólnej wiedzy jak się do tego zabrać. Co przygotować...? Jak zacząć?

Pozdrawiam i dziękuję że w ogóle odpisałęś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- Wszystko co się butem nazywa powinno byc uformowane na kopycie.Nie ma znaczenia jak wielki ma byc ten but dodaje przykladyn.PNGnm.PNG.Te buciki mają po 13 cm długosci jak widac sa uformowane na kopytku.Moim zdaniem pierwsze co trzeba zrobic to takie właśnie kopytko .nie mam pojęcia gdzie takie zdobyć.Proponuję skontaktowac sie z firmą TATKO izapytać jakie są możliwości zrobienia takiego kopyta.Jak zdobędziesz kopyto -albo inną forme aby ukształtować buta trzeba postępować jak z butem o normalnych wymiarach.Okleić taśmą papierową wyrysować model cholewki ,zrobić podstawowy wykrój i mdelować wzór.Proponuje robić takie buciki z cienkiej skóry juchtowej onaturalnym kolorze a pózniej pomalowć na żądany kolor. Skóra juchtowa po namoczeniu jest bardzo plastyczna idaje sie łatwo formować na dany kształt.pozdr-mochican.mnm.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ok powiedzmy że mając takiego małego buta jestem w stanie zrobić taką formę. Na początek no powiedzmy z modeliny.

Okleić taśmą papierową- czy to jest specjalna taśma?

Oklejam wierzch ze spodem czy tylko sam wierzch?

Co to znaczy modelować formę?

Namoczyć tą skórę w wodzie? Czy to ma być jednorazowe zanurzenie:-)

I skąd wziąć te małe elementy na osłonięcie dziurek od sznurowadeł a skąd skóre tą którą polecasz i taką trochę grubszą na podeszwy bo w tym za[beeep]iu którym mieszkam to nic nie ma: (

No to tyle pytań kompletnego w temacie laika. Mam nadzieję że znajdziesz jeszcze trochę cierpliwości .......

Pozdrawiam Monika

Edytowane przez Moniksza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-Modelina absolutnie nie nadaje sie na tego rodzaju kopytko,to musi być zrobione z materiału w miarę twardego w co da się wbić gwozdziki ,więc drewno ,plastik itp.To kopytko musi przypominać kształt bucika który chcesz zrobić.Wydaje mi sie ze znajdziesz kogoś kto coś takiego wykona ,to jest podstawa.Następnie to kopytko oklejasz normalną papierową taśmą  i rysujesz na niej wzór bucika który chcesz zrobić.Poszukaj na forum w zakładkach jest wiele tutoriali na ten temat i na pewno pomogą Tobie zobrazować kolejne etapy składania bucika.Na kopytku rysujesz tylko cholewkę ,spód bucika analogicznie jak cholewkę oklejasz i odbijasz kształt podeszwy następnie łaczysz góre ze spodem i gotowe.Dziurki na sznurówki nie muszą mieć metalowych oczek wystarczy wyciąć dziurki .Przeglądnij zakładkę ręcznie robione buty krok po kroku-na pewno załapiesz o co chodzi pozdr-mohican.W razie wątpliwości pukaj do mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dzięki. Potrzebuję takie tylko o długości około 4cm. Piszesz że ktoś mógłby takie kopytka zrobić tylko problem w tym że potrzebuję kilka różnych  a właściwie to potrzebuję tyle ile nóg lalek.... Najlepiej by było żebym sama sobie mogła coś takiego robić..... Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić kilka słów, bo tak jakoś mam wrażenie surrealizmu sytuacji.

:mellow: 

Może kopyto drewniane w TYM przypadku, to trochę za dużo pracy. Zaciagnięte "choleweczki" chyba nie koniecznie myszą być zaćwiekowane w TYM przypadku. No bo tak sobie myślę: po co? A więc jeśli @Moniksza zrobiłaby "kopytka" z innego materiału. Przecież każą z nich mogłaby potraktować klejem na gorąco. I tak lalka w tym chodzić nie będzie. A jeśli zrobi to tak jak należy będzie ok. Zresztą klejenie butów to także technologia ich produkcji.

<_<

Może coś z podstaw modelarstwa?

Ja proponowałbym zrobić odcisk lalczynej stopy (domyślnie jednej i drugiej). Może w gipsie, może w modelinie. Musiałaby zrobić to tak, żeby forma składała się ze dwóch części. Później  utwardzoną, złożoną formę wypełnia substancją tężejącą, jakieś tworzywo sztuczne (ja nawet uparłbym się na klej na gorąco - taki z pistoletu - pozostanie na tyle plastyczny, aby ze cztery gwoździki weń wbić - tyle, że po co?). Zaczeka aż stężeje i będzie miała kopytko. Powtórka z drugą nóżką lalczynego klienta i ma komplet, który może wykorzystywać do robienia wielu bucików Jeśli już będzie maiła kopytka, to pójdzie jak z bicza strzelił. "Choleweczki" zeszyte naciągnie na "one" i potraktuje klejem z pistoletu Tym od wypełniania form "kopytek".  Odczeka i później "podeszewkę", to już proste.

Reklamacji na pewno nie będzie -no bo jak?  :lol:  Chucky chyba w nocy nie przyjdzie?  :rofl: 

:)

Właściwie co to są za lalki? Czy mamy rozumieć, że samodzielnie robisz lalki? Czy to tylko takie "pimp my doll"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeżeli but faktycznie ma przypominać prawdziwego buta i ma być choćby w 70% wykonany wedle prawideł szewskich, to byłyby to niesamowite lalki, o ile reszta dorówna butom! Chciałbym je zobaczyć - jeżeli projekt jest ambitny, to może to być świetny prezent dla kogoś wyjątkowego.

 

Ale, ale ... wracając do tematu - @Moniksza, zastanów się nad kooperacją z @mohicanem. Myślę, że będzie Ci ciężko zrobić ładne buty bez żadnego doświadczenia, a dzięki takiej współpracy oboje możecie tylko zyskać trzymając wysoki poziom wykonania całości. W przyszłości może dzięki obu pasjom projekt się rozwinie i wszyscy będziemy sentymantalnie wracać do genezy sukcesu, czego Wam życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-Jak mógłbym jeszcze coś w tej sprawie wtrącić-w pierwszym poście piszesz że buciki odługości 10-15 cm ,pokazałem przykład 13 cm kopytka -teraz piszesz że 4cm a to inna bajka.Trzeba by zrobic parę kopytek takich przeciętych w połowie i rozstawianych klinem o różnych szerokościach, chodzi oto by mieć taką parę i mieć w miarę równe czubki i piętki,nie trzeba ich zaciągać  gwozdzlkaml wystarczy na klej na czymś bryła tego bucika musi się opierać.Pokarz nam wszystkim tutaj fotkkę tych lalek inarysuj choć szkic takiego bucika a postaram się coś wykombinować pozdr-mohican.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej....

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Jako skrupulatna i bardzo dokładna osoba musze od razu sprostować iż w pierwszym poście pisałam o butkach o długość 5-10cm, a przy tej długości drogi @mohicanie (@mohicaninie;)) ma ogromne znaczenie jak sam wiesz....

Kiedyś w planach mam zrobienie lalki typu bjd - http://www.villemoart.com/faq/9#a albo zakup ale sądząc po cenach to prędzej taką zrobię niż kupię. I dla nich też chce robić buty.

Moje lalki ze zdjęć (stojące) to  są japońskie kolekcjonerskie lalki , posiadają ruchome kulkowe połączenia stawów dzięki czemu są artykułowane. Ich stopy są małe, dużo mniejsze niż powinny być aby mogły same stać. Mają wielkie głowy co zaburza równowagę. I dlatego ktoś wymyślił  między innymi dla nich buty. Buty są większe niż stopy i po 1. dzięki temu stoją a po 2. buty pasują na wiele innych lalek.

I teraz moje pytanie czarne butki maja przód który wygląda jak gdyby był wytłoczony a może jest tylko przepraszam za określenie obciągnięty na kopytku. A może te buty nie są zrobione ręcznie??? Na pewno będziecie to wiedzieć jako znawcy tematu.... A zdjęcia zrobione na prędce ale mam nadzieję że pokazują to o co mi chodzi. Nie chcę robić takich samych butów tylko po prostu buty dla lalek.

4hqi.jpg

gyxh.jpg

hwkw.jpg

cjvo.jpg

66h5.jpg

Dobre nogi do odlewu ma lalka leżąca tylko ma za duże stopy, nie mieszczą się w tych butkach...

q3zq.jpg

 

A i dodam że pełnoletność osiągnełąm niestety dosyć dawno :(  tylko mam takiego no wiecie....;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Zaraz Panowie Szewcy pewnie podpowiedzą co i jak ... a ja tylko zaznaczę, że te lale są czadowe!

Jakąś wersję rockowo-punkową może nawet bym kupił na prezent ... boję się tylko, że mi się spodoba i sam zacznę kolekcjonować i bawić się lalkami  :blushing:  :D

Wiesz ilu facetów  kolekcjonuje lalki zresztą te lalki występują też w męskiej postaci... To sa lalki perukowe tzn. ściagsz kłąki i zakładasz jakie chcesz. Te kłąki to się Wig nazywają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowce, makowcami ... właśnie wciągam z kawą :sweat::)  ... ale czy możesz jeszcze podać kilka linków w temacie tych lalek (fotki, jakiś dobry sklep on-line, polskojęzyczne forum ...) :)

Witaj....

http://www.pullipstyle.com/pullipstyle/index.php?cPath=21 sklep w stanach lalki są 50% tańsze niż w

Polsce.

http://moniksza.blog.interia.pl/- troszkę zdjęć.

http://www.dollsforum.propl.eu/- krajowe forum

https://www.google.pl/search?q=pullip&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=gaG4Uq-dNcmThQe37IDIDA&sqi=2&ved=0CCoQsAQ&biw=1024&bih=605-zdjęcia.....

https://www.google.pl/search?q=dal+doll&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=qaG4UpH8O8mThQe37IDIDA&ved=0CCoQsAQ&biw=1024&bih=605-zdjęcia....

Panowie zamilkli, pewnie pieką makowce.....

Edytowane przez Moniksza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.