Skocz do zawartości

Malowanie nieskórzanych kozaków.


Gość kozaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Kupiłam niedawno kozaki, które wyglądają jak skórzane, ale są z tworzywa sztucznego. Miały  bardzo ładny kolor (taki jakby musztardowy albo jasny rudy), tylko... na jednym z nich były kreski na zgięciach (oznaki starości), a na drugim nie. Kupiłam je, bo bardzo zależało mi na czasie. Potem nie chciałam chodzić w dwóch różnych butach, więc poszłam do szewca poradzić się, co z tym zrobić. Kupiłam u niego ciemnobrązową pastę mocno kryjącą. Z tym że kolejne warstwy pasty schodzą przy byle potarciu albo przy jakimkolwiek kontakcie z wodą... Kozaki odbarwiły się podczas deszczu, aż strach pomyśleć, jak będą wyglądały, gdy spadnie śnieg... Jak można "pokolorować" takie buty, żeby nadawały się do noszenia w zimie?

Z góry dziękuję za rady:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to dzięki za radę... Spróbuję to kupić i posmarować, ale jak nie, to chyba pójdę szukać nowych butów... Swoją drogą, nie wiesz, gdzie znajdę najtaniej skórzane kozaki w Wrocławiu? Bo jeśli się załapię na jakąś promocję, to może mi wyjść taniej niż pielęgnacja tych starszych butów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Farby Saphir Tintura po dokłądnym umyciu butów i użyciu środka odtłuszczającego jak choćby zmywacz preparer będą się trzymać, z tym, iż wyjdzie patyna, dwukolorowa. Color Dye pokryje i będzie się trzymać. Będą jednokolorowe. Dawno post już był więc może ta informacja innym się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie kleiło się kiedy alkohol wszedł w reakcję z syntetykiem?

Absolutnie nie. Te kozaczki to poliuretan przez wielu zwany ekoskórą czyli tak naprawdę folią na tkaninach jak ja mówię. Farby są do poliuretanów z tego co na nich wyczytałem. Nie kleją się i myślę, że efekt będzie bardzo trwały, szybciej buty się rozlecą. A właścicielce tych butów pomalowałem w sumie 4 pary. Ja zawsze domykam lakierem takie prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje od lat skóry naturalne i poliuretany czyli ecoskóry. Nigdy mi się to nie zdarzyło. Zastanawiałem się nad budową poliuretanu i wpływem alkoholu. Przed malowaniem zawsze używam po czyszczeniu rozpuszczalniki i alkohol do skór. Oczywiście to nie znaczy, iż przypadek klejenia nie może mieć miejsca. Czasem ratuje naturalną skórą, która się właśnie kleji. Tak naprawdę powrót do jej stanu normalności jest prosty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bywa dość różnie, bo te syntetyki też nie wszystkie są takie same. Potestowałem właśnie i na skórze chwyt jest zupełnie inny niż na tym moim syntetyku w Nike Air Force 1 - doszło jednak do jakiejś reakcji. Początkowo kleiło się bardziej, po wyschnięciu już się nie klei, ale jest wyraźniej bardziej tempa powierzchnia niż na skórze. Trzyma się na razie OK, ale chyba domknę lakierem wykończeniowym i zobaczę jak to będzie. Będzie chwila to jeszcze się pobawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bywa dość różnie, bo te syntetyki też nie wszystkie są takie same. Potestowałem właśnie i na skórze chwyt jest zupełnie inny niż na tym moim syntetyku w Nike Air Force 1 - doszło jednak do jakiejś reakcji. Początkowo kleiło się bardziej, po wyschnięciu już się nie klei, ale jest wyraźniej bardziej tempa powierzchnia niż na skórze. Trzyma się na razie OK, ale chyba domknę lakierem wykończeniowym i zobaczę jak to będzie. Będzie chwila to jeszcze się pobawię :)

Zawsze ale to zawsze należy zamknąć lakierami takie skóry jak i naturalne. Bez lakierów wykonuję tylko odzież. Nigdy nie było z nią problemów. Pozostałe  rzeczy zawsze lakierami zamykam.

Zmykam do pracy. Dziś między innymi Jaguar Dimler Benz oraz coś co ma 50km po maską. Ale ja tylko skórki robię  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnych skór nigdy po alkoholowych farbach Saphir nie wykańczałem lakierem - za zaleceniem producenta wykończenie szło Kremem Pommadier lub Juvacuir - trzyma pięknie i nigdy nie było problemów.

Syntetyków zbyt wielu nie malowałem, ale tu zdecydowanie lakier może dopomóc, bo plastiki to w ogóle średnio się maluje (nie lubię) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.