Skocz do zawartości

Pielęgnacja butów z wstawkami Cordury i Weluru, na bazie MEINDL AIR REVOLUTION 3.1


Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie!

 

Jak wspomniałem w poście powitalnym, będę miał kilka pytań odnośnie pielęgnacji butów z wstawkami Cordury i Weluru

Mam na tapecie 5 letnie butki Meindla AIR REVOLUTION 3.1

http://www.meindl.pl/index.php?product=3136

Pytanie z jakiego materiału są te pomarańczowe płaty, w moich to raczej wygląda na skórę Nubuk ( możliwe że 5 lat temu tak robili, a teraz jest Welur - ale to moje przypuszczenie )

Butki są w nienagannym stanie -  mój ulubiony cytat z allegro - ,,noszą normalne ślady użytkowania" :lol: Jedynym mankamentem jest twarda podeszwa. I tak: albo ten model tak ma, albo guma się zestarzała ( moje opinie opieram na nowych Meindlach Islandach oraz ,,kwietnikach" Kefas`ach ), jeśli ktoś miał do czynienia z tym modelem to chętnie posłucham opinii. Jeśli twardość jest spowodowana starzeniem gumy, to czy istnieje sposób na przywrócenie jej sprężystości?

 

Impregnacja:

 

Jeśli okaże się ze te pomarańczowe wstawki to nubuk to chce na nich przeprowadzić impregnacją tłuszczową, a jeśli Welur to jak?.

Pytanie natomiast co zrobić z wstawkami materiału? Coś kiedyś gdzieś słyszałem o nanospecyfikach, ale jakie? jak używać itp.

 

Taka oto litania mojej skromnej osoby do Was moi drodzy..

 

Ksomo

Edytowane przez hcksomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tłuszczowo, to miej świadomość, że zmienisz odcień skóry.

Jak to skóra/materiał bardziej włochaty to generalnie pozostają aerozole Nano - Tarrago Nano Protecor

Tym możesz jechać po całości - do wszystkich skór poza lakierowanymi i tekstyliów.

 

Impregnacja nie jest tak trwała jak tłuszczowa i wymaga odtwarzania, ale lepiej mieć niż nie mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem psikam tym ustrojstwem po całości, nie zwracając uwagi czy skórka czy cordura, lecz haczyk w tym że impregnację trzeba częściej powtarzać.

A mogę miejsca gdzie jest skóra wykonać tłuszczową impregnację a w miejscach tkaniny Tarrago Nano Protecor ?

 

A co zrobić z twardą podeszwą? jest jakiś sposób aby stała się bardziej elastyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli rozumiem psikam tym ustrojstwem po całości, nie zwracając uwagi czy skórka czy cordura, lecz haczyk w tym że impregnację trzeba częściej powtarzać.

A mogę miejsca gdzie jest skóra wykonać tłuszczową impregnację a w miejscach tkaniny Tarrago Nano Protecor ?

 

Można próbować. Jak będzie tłuszcz, to zrób najpierw próbę na małym, niewidocznym skrawku i zobacz czy efekt Ci pasuje. Dopiero jak będziesz pewien to po całości.

 

 

 


A co zrobić z twardą podeszwą? jest jakiś sposób aby stała się bardziej elastyczna?

Tu chyba będzie ciężko. Przynajmniej ja nie znam patentu. Może jaki Szewc, ale wątpię ... bo jak zmiękczyć podeszwę? Tempertaturą? :):) Wymienić? Ciężki temat, oj ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich Meindl-ach wymieniałem podeszwę. Wysłałem do firmy Larix. Cały proces trwał chyba około miesiąca. Razem koszt +/- 215 zł ( w tym już koszt wysyłki do nich/od nich + nowe wkładki i sznurówki ). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.