Jump to content

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oczywiście. Po długich poszukiwaniach i eksperymentach stwierdziłem, że najlepsza (i najgorsza zarazem) jest szpachlówka poliestrowa. Ja używam tej uniwersalnej z Dragona. Dlaczego najlepsza? Szybko s

A ja dzisiaj otrzymałem obtoczoną parę pierwszych kopyt zrobionych od podstaw.     Teraz tylko wykonać buty, które zweryfikują moje umijętności.

Pierwsze kopyto melduję, że gotowe. Obwody się zgadzają. Jutro będę porównywał z "pierwowzorem". Jak oczy odpoczną pewnie jeszcze popieszczę drobne kanciki.

Posted Images

• 6 months later...
  • 6 years later...
  • 4 months later...

tak tylko skóra ! i do tego skóra musi być przymocowana naturalnym klejem z mąki lub drewnianymi kołkami (oczywiście musimy je wystrugać sami) a to wszystko możemy zrobić tylko i wyłącznie korzystając z naturalnego źródła światła lub świeczki z wosku pszczelego. inaczej biada nam oj biadaaaaaaaaa

Większość z tego, co napisałem (właściwie cała pierwsza część) oczywiście bardziej nadaje się do tworzenia wzorów kopyt niż "nadkładania" brakujących milimetrów (o ile nie jest ich kilkanaście).

Delikatne zmiany na kopytach oczywiście, że skórą. Napisałem to trochę później, chociaż chyba powinno być na początku. Jest najlepsza w tym wypadku i baaaardzo tradycyjna. To prawda.

Przyjmijmy jednak, że ktoś personalizuje kopyta dla kogoś na stałe, a z różnych powodów skóra nie spełnia wszystkich wymagań i w dodatku nie zamierza z byle czym "latać" do firmy produkującej kopyta, bo akurat ma coś właściwego pod ręką tylko trzeba pokombinować i będzie cacy. Opisane przeze mnie eksperymentowanie z tzw. "surowcami wtórnymi" lub innymi dostępnymi materiałami wcale nie jest złym pomysłem. Wymaga trochę kreatywności i chęci. Po prostu trochę inne podejście do tradycyjnej formy. Ręcznie zrobiony but ani na trochę nie przestanie być przez to hand made. Chyba, że zamawiający i (lub) tworzący jest purystą. To już jednak inny temat.

Ps.

Poniżej fotka, jak to może wyglądać.  "Nadbudowa" zrobiona na szybko, poglądowo z 6 korków.

20210418_211743.jpg

20210418_210554.jpg

20210418_210359.jpg

• 1 month later...

pewnie że tak, korek lub mieszanki korkowe są super plastyczne i względnie tanie także kieszeń nie ucierpi na wielu przeróbkach i błędach. Dla mnie minusem jest to że ten materiał nie jest tak twardy jak odpowiednio przygotowana skóra,chociaż przecież nie każde miejsce gdy przerabiamy kopyta poddawane jest takiej sile nacisku żeby nie móc zastosować płyty korkowej.