Skocz do zawartości

Impregnacja zimowa miodowych, skórzanych butów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;)

Mam wielki problem w związku z czym zdecydowałem się poprosić Was o radę. Dwa lata temu kupiłem obuwie firmy k1x model h1ke all access. Buty nabyłem przede wszystkim dlatego, że bardzo mi się spodobały. W zeszłym roku miały swój chrzest bojowy, były wykorzystywane przez całą zimę, zarówno w mroźne śniegowe dni jak i przedwiosenny wodo-śnieg. W tym okresie zauważyłem, ze buty mają tendencję do zmiany koloru (przemakania) przede wszystkim na szwach w przedniej cześci buta i na jego czubku. W tamtym okresie stosowałem w ramach środków pielęgnacyjnych jedynie wodę z mydłem i bezbarwny krem marki coccine. Buty posezonowo przeleżały w pudełku, wypchane gazetami. Właśnie spadł śnieg i uswiadomiłem sobie, że jeśli się nie przyłożę do sprawy, to będę się już za niedługo mógł pożegnać ze swoimi bucikami. Pomyślałem więc, że wypadałoby je zaimpregnować.

Problem w tym, że kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, a nie chciałbym zniszczyć obuwia. Są to buty skórzane, w kolorze miodowym - niestety nie jestem Wam w stanie podać dokładniejszych danych. Wydaje mi się, ze jest to skóra licowa. Podrzucam link do stronki na której mozecie zobaczyć ofertę i sklepowe zdjecia butów: http://selectshop.pl/buty-k1x-h1ke-all-access-bwt

Poniżej wstawię kilka zdjeć jednego z butów z kilku ujęć, jak również zdjęcie samego kremu, który stosowałem w zeszłym roku. Buty są w nieco gorszej kondycji, nie wiem jak sie z nimi dalej obejść by: po pierwsze - nie zniszczyc zarówno skóry jak i jej koloru; po drugie - aby posłużyły mi jeszcze dłuższy czas. Zdaję sobie sprawę, że muszę zawoskować szwy, przeczyścić je i zaimpregnować (woskowo czy jakimś preparatem?), ale wiem też, że sam nie jestem w stanie zaproponować im odpowiedniej terapii.

Dlatego proszę Was, drodzy forumowicze, o pomoc. Prosiłbym o jakieś dokładne wytyczne, co zrobić w wypadku posiadanych przeze mnie butów, jakie dokładnie środki i działania zastosować. Jestem kompletnie zielony w kwestii impregnacji, lecz bardzo chciałbym się tego nauczyć - jesli nie dla samego siebie, to dla moich butów. Szczytem marzeń byłoby, jeśli koszt całej operacji udałoby mi sie zawrzeć w góra 100 złotych (potrzebuje sposobu dobrego, lecz jednocześnie 'w miarę' taniego). Potrzebowałbym też ewentualnych namiarów na dobry internetowy sklep ze środkami pielęgnacyjnymi. Za wszelką udzieloną pomoc z góry szczerze i serdecznie dziękuję. Będę Wam dozgonnie wdzięczny za każdą, nawet najmniejszą radę. Pozdrawiam wszystkich i z nadzieja czekam na Waszą pomoc ;)


 



post-1523-0-82902900-1385374692_thumb.jpg

 

post-1523-0-79649100-1385374720_thumb.jpg

 

post-1523-0-35660500-1385374743_thumb.jpg

 

post-1523-0-46011100-1385374765_thumb.jpg

 

post-1523-0-84604600-1385374786_thumb.jpg

 

post-1523-0-29646500-1385374810_thumb.jpg

 

post-1523-0-57182100-1385374833_thumb.jpg

Edytowane przez chrustonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra jest jasna, więc powinieneś uważać, bo tłuszcze mogą ją przyciemnić. Mi osobiście taki efekt najczęściej pasuje, ale nie każdy to lubi :)

 

Próbowałbym tak:

  1. Czyszczenie - Tarrago Universal Cleaner
  2. Regeneracja koloru + natłuszczanie - Saphir Pommadier w kolorze skóry
  3. Zabezpieczenie przed wilgocią i zabrudzeniami - Nano Protector Tarrago

 

Nie są to buty w teren, dlatego myślę, że to wystarczy na miejskie warunki i woskowanie szwów nie będzie konieczne.

 

Pamiętaj:

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.