Skocz do zawartości

Jaki telewizor 32 cale kupić?


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie mam czasu za dużo szperać, a pewnie znacie się na rzeczy lepiej ode mnie.

Właśnie zepsuł mi się TV Samsung LCD (wytrzymał 5 lat - mój Rubin ma już ze 30 i dalej gra).

Co dziś warto kupić w 32 calach, by mieć spokój choćby przez 8 lat? 

Najlepiej z Wifi, by w czasem sobie jakiś film na youtube móc załączyć bez większej gimnastyki :)

Macie jakieś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nie_problem, a co się stało? Moze da się zreanimować? Co się dokładnie stało? Jeśli mówisz, że zepsuł się po 5 latach, to ewidentnie Planned Obsolescence. Pewnie kondensatory wyzionęły ducha i spuchły. Wymiana nie jest droga, ale musisz oddać do jakiegoś serwisu RTV. Zrobią, zapłacisz ze dwie stówy i będzie gitara. No chyba, że chcesz usilnie wydać kolejne 1000 -1500 PLN, a całkiem dobry TV wywalić na śmieci. Pamietaj nie rozbij tylko panelu, bo wtedy rzeczywiście będzie do d***y i nikt go juz sobie nie naprawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jeszcze spróbuję właśnie z serwisem, bo sam to rozwalę go prędzej o ścianę :p

Obawiam się jedynie, że wywalę 200-300 PLN, a za kolejnych kilka miesięcy znowu coś się skopci.

 

Odbiornik po włączeniu nie pokazuje obrazu. Jest dźwięk, ale nie ma wizji. Czasem włącza i wyłącza się kilka razy, jakby się rozpędzał :)

Matryca zmienia się, więc całkiem nie siadło, ale obrazu nie ma. Dopiero po ok. godzinie i 7-8 wyłączeniach i włączeniach zaskakuje i wtedy już gra.

 

Ale czuję, że długo tak nie pociągnie, bo ten okres rozgrzewania się jest coraz dłuższy i niedługo żeby mecz wieczorem obejrzeć, będę musiał budzić się o 4:00 rano i rozgrzewać sprzęt :)

 

Mam drugi taki sam mały, ale ten siadł po 3 latach - jednak tam wydaje mi się, że małolat trzasnął nim jak go przenosił. Serwis stwierdził, że naprawa będzie droższa niż nowy egzemplarz, więc i tu nie robię sobie nadziei. Ale może faktycznie spróbuję w wolnej chwili podjechać gdzieś.  Dzięki za sugestię Maq!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zanim siądzie na cacy zanieś do serwisu, bo kondensatory elektrolityczne odchodzą jeden po drugim i gotowe przepalić płytkę. Co prawda każdy z nich kosztuje ok. 3 PLN, ale jeśli nie wiesz jak i nie masz dobrego sprzętu, to nie kombinuj. Góra 200 stówki naprawa. Jeśli to TO.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Telewizory generalnie teraz robione są tak, żeby wytrzymały okres gwarancji. Później się już psują, żeby kupić nowy. Nie życzę Ci źle, ale jestem tego po prostu świadom. Żeby cię pocieszyć, sam ostatnio kupowałem, padło na pewną japońską firmę :) Zobaczymy, ile wytrzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanym mogę już trochę poopowiadać.

Generalnie nie jest źle, ale:

- kolory jakieś takie przymulone, albo za jaskrawe i nie mam cierpliwości się już z tym bawić :)

- smart TV w tym to trochę nieporozumienie, choć nie korzystam specjalnie z tego - wolno to idzie, a żeby na youtube coś obejrzeć, to trzeba się nagimnastykować ze 20 minut - także totalna porażka i jak się chce coś bezstresowo obejrzeć, to trzeba i tak laptopa lub inne ustrojstwo podłączyć

- pilotem trzeba dobrze wycelować, by trafić :) Również totalna porażka

 

Reszta to same plusy, ale żeby wypunktować to jakoś nic mi do głowy nie przychodzi :p

No na razie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.