Jump to content

Recommended Posts

Witam.

Trampek został zauważony na moich rysunkach i został zlecony przez pewną osobe. Ja ograniczyłem się do osadzenia kapturka na kopycie, zrobienia kopii środkowej która następnie została przekazana do kolegi który obrobił to w footwearcadzie. Następnie szablony zostały wycięte na papierze przez ploter i zabrałem się do wycinania materiału ręcznie. Całość została uszyta przez Panią Anie :) Po wklejeniu podnnoska i zakładki bucik popędził na montaż gdzie cholewka została naciągnięta na kopyto i przyklejony został spód. System montażu to sztrobel. Aktualnie robie kolekcję takich butów inspirowaną sztuką Pop-art. Będzie tego 9 par lecz system montażu to klejówka w rozmiarze 32. Co moge dodać że tam gdzie tekstyl przykrył skóre zostało to zasłonięte paskiem skóry w pepitkę. Krawędź obłożyny i część języka ma piankę. Ciekawym walorem esetycznym jest tęczowa nić. Powstało 11 wersji kolorystycznych tego buta:) Ciekawostką w tym bucie jest sposób zamontowania języka. Nie będę się rozpisywał jak to jest zrobione, tylko dla ciekawych pokaże zdjęcia szablonów. Ten sposób pokazał mi kolega z Austrii. Taki sposób mocowania języka ma na celu usunięcie zgrubienia tego które jest przy standardowym przyszyciu języka. Część pracy wykonałem sam część znajomi ale najważniejsze jest to że to mój projekt;) chciałbym takie buty robić w swojej pracowni lecz potrzeba na to czasu i nauczyciela który weźnie mnie pod skrzydło i pokaże prawdziwe hand made. Od 2 lat z kompletnego lajka doszedłem do tego etapu że powstają moje autorskie kolekcję. 

Pozdrawiam

Edited by arnoldwarchol
Link to comment
Share on other sites

Też mam pewne pomysły "tekstylne" może podpowiesz gdzie szukać materiałów (jeśli są to typowe obuwnicze) w ilościach, które można wykorzystać do kilku, kilkunastu par.

 

Szablony i montaż pełna profesja ... czyżby krakowska szkoła :)

Jeśli nie jest to tajemnicą to napisz o tym języku.

Edited by Bananetti
Link to comment
Share on other sites

No to :respect: :respect: :respect:

 

 

 


Całość została uszyta przez Panią Anie

Kim jest tajemnicza Pani Ania?

 

 

 


Nie będę się rozpisywał jak to jest zrobione, tylko dla ciekawych pokaże zdjęcia szablonów.

Rozpisuj się śmiało i koniecznie pokaż projekty, fotki z procesu produkcji ... i w ogóle co się da !

Ciekawość mnie zżera :)

Link to comment
Share on other sites

Pomysłów cała masa hehehehe. Ciekawe skóry można zdobyć w Łodzi na samym w wlocie od Radomie :)  ten tekstyl w kratke jest o grubości 2 mm i wydaje mi się że z powodzeniem nadawal by sie do np pasków torebek itp . jako wstawki albo wierzchnie elementy. Ja szczerze widze to w Torbie jako podszewka:) Myśle że większość tekstyli podklejone międzypodszewką, nie wstawione w miejsca gdzie jest największa ciągliwość materiału przy zaciągnięciu nadają się na wierzch obuwia. Wiadome jest że trzeba też pamiętać o tym, że brzeg tekstylu musi być przykryty skórą aby nie ulegał strzępieniu. Ale to przecież obuwie supermodne najlepsze na ciepłe dni. 

 szablony są calkiem wpyte, a szkoła to w Radomie na UTH kierunek wzornictwo i właśnie jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej.

pokaże na zdjęciach ten język. będzie to 100 % bardziej oczywiste do przyjęcia:D nie mówie tu o języku miechowym

Link to comment
Share on other sites

Pani Ania to szwaczka z Radomie szyjąca na co dzień w jakieś firmie;) jutro postaram sie ogarnąć temat z językiem :) żeby być konkurencją trzeba przepracować pare lat w jakimś zakładzie obuwniczym ktory robi na miare towar. 

 

Tutaj też coś ciekawego pokaże. To 3 pary z 9 o których mówiłem wcześniej. Też trampkowate buciki

post-1484-0-60555800-1384296591_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

hello

S. skóra P. podszewka i szablon do znakowania oraz międzypodszewka ale jej już nie szukalem. Język jaki by to nie był czy na wywrotke czy na ostro czy do półbutów czy do trzewików należy uszyć podkleić itp... następnie gotowy języczek łączymy z podszewką przyszwy i montujemy go do cholewki szwem obszywającym brzeg np podkrązków. Spotkaliście się z takim czymś juz kiedyś :) dla mnie to nowość niedawno poznana.

post-1484-0-25285000-1384345040_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.