Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trampek został zauważony na moich rysunkach i został zlecony przez pewną osobe. Ja ograniczyłem się do osadzenia kapturka na kopycie, zrobienia kopii środkowej która następnie została przekazana do kolegi który obrobił to w footwearcadzie. Następnie szablony zostały wycięte na papierze przez ploter i zabrałem się do wycinania materiału ręcznie. Całość została uszyta przez Panią Anie :) Po wklejeniu podnnoska i zakładki bucik popędził na montaż gdzie cholewka została naciągnięta na kopyto i przyklejony został spód. System montażu to sztrobel. Aktualnie robie kolekcję takich butów inspirowaną sztuką Pop-art. Będzie tego 9 par lecz system montażu to klejówka w rozmiarze 32. Co moge dodać że tam gdzie tekstyl przykrył skóre zostało to zasłonięte paskiem skóry w pepitkę. Krawędź obłożyny i część języka ma piankę. Ciekawym walorem esetycznym jest tęczowa nić. Powstało 11 wersji kolorystycznych tego buta:) Ciekawostką w tym bucie jest sposób zamontowania języka. Nie będę się rozpisywał jak to jest zrobione, tylko dla ciekawych pokaże zdjęcia szablonów. Ten sposób pokazał mi kolega z Austrii. Taki sposób mocowania języka ma na celu usunięcie zgrubienia tego które jest przy standardowym przyszyciu języka. Część pracy wykonałem sam część znajomi ale najważniejsze jest to że to mój projekt;) chciałbym takie buty robić w swojej pracowni lecz potrzeba na to czasu i nauczyciela który weźnie mnie pod skrzydło i pokaże prawdziwe hand made. Od 2 lat z kompletnego lajka doszedłem do tego etapu że powstają moje autorskie kolekcję. 

Pozdrawiam

Edytowane przez arnoldwarchol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pewne pomysły "tekstylne" może podpowiesz gdzie szukać materiałów (jeśli są to typowe obuwnicze) w ilościach, które można wykorzystać do kilku, kilkunastu par.

 

Szablony i montaż pełna profesja ... czyżby krakowska szkoła :)

Jeśli nie jest to tajemnicą to napisz o tym języku.

Edytowane przez Bananetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to :respect: :respect: :respect:

 

 

 


Całość została uszyta przez Panią Anie

Kim jest tajemnicza Pani Ania?

 

 

 


Nie będę się rozpisywał jak to jest zrobione, tylko dla ciekawych pokaże zdjęcia szablonów.

Rozpisuj się śmiało i koniecznie pokaż projekty, fotki z procesu produkcji ... i w ogóle co się da !

Ciekawość mnie zżera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłów cała masa hehehehe. Ciekawe skóry można zdobyć w Łodzi na samym w wlocie od Radomie :)  ten tekstyl w kratke jest o grubości 2 mm i wydaje mi się że z powodzeniem nadawal by sie do np pasków torebek itp . jako wstawki albo wierzchnie elementy. Ja szczerze widze to w Torbie jako podszewka:) Myśle że większość tekstyli podklejone międzypodszewką, nie wstawione w miejsca gdzie jest największa ciągliwość materiału przy zaciągnięciu nadają się na wierzch obuwia. Wiadome jest że trzeba też pamiętać o tym, że brzeg tekstylu musi być przykryty skórą aby nie ulegał strzępieniu. Ale to przecież obuwie supermodne najlepsze na ciepłe dni. 

 szablony są calkiem wpyte, a szkoła to w Radomie na UTH kierunek wzornictwo i właśnie jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej.

pokaże na zdjęciach ten język. będzie to 100 % bardziej oczywiste do przyjęcia:D nie mówie tu o języku miechowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Ania to szwaczka z Radomie szyjąca na co dzień w jakieś firmie;) jutro postaram sie ogarnąć temat z językiem :) żeby być konkurencją trzeba przepracować pare lat w jakimś zakładzie obuwniczym ktory robi na miare towar. 

 

Tutaj też coś ciekawego pokaże. To 3 pary z 9 o których mówiłem wcześniej. Też trampkowate buciki

post-1484-0-60555800-1384296591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

S. skóra P. podszewka i szablon do znakowania oraz międzypodszewka ale jej już nie szukalem. Język jaki by to nie był czy na wywrotke czy na ostro czy do półbutów czy do trzewików należy uszyć podkleić itp... następnie gotowy języczek łączymy z podszewką przyszwy i montujemy go do cholewki szwem obszywającym brzeg np podkrązków. Spotkaliście się z takim czymś juz kiedyś :) dla mnie to nowość niedawno poznana.

post-1484-0-25285000-1384345040_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.