Skocz do zawartości

Projekt Własny


mohican

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm. Dyskusja widzę trochę dzisiaj gorąca. To może ja coś dodam od siebie. 

Kielman, Januszkiewicz to marki z wieloletnią tradycją. @mohican to zaledwie hobbysta, jak zauważył ktoś wcześniej. Czy da się to porównać? Z pewnością nie ma porównania właśnie ta wieloletnia praktyka w sensie ilości zrobionych butów. Buty? Jak najbardziej są tym, co można porównywać. 

Kolega @Szpilka zbyt surowo ocenia @mohicana wytykając że jest amatorem. Chociaż nie widziałem butów na żywo, to widzę że facet stara się. I co najważniejsze  wychodzi mu to bardzo dobrze. Wiemy, że ma jakieś tam przygotowanie w pracy w skórach, ale buty to jego nowy konik. Widać, że ten konik nie niesie go jak sam chce tylko tam gdzie @mohican go prowadzi. Uważam, że gdyby miał startować do robienia butów na zamówienie nie wiele potrzebowałby czasu, aby swoje buty doprowadzić do perfekcji. Osobiście uważam @mohicana za mistrza. Może hobbystów, ale mistrza. Wielu szewców może mu zazdrościć. Ci, którzy mają doświadczenie i uważani są za mistrzów powinni facetowi zwyczajnie pomóc. Tak więc Mistrzu Mohican. Rób buty i się nie przejmuj. A to, że jesteś amatorem jeszcze bardziej podnosi walor Twojej pracy, bo każdy szewski amator chciałby takie buty robić...i tyle.

Kolego Makowiec jezeli nazwac kogos amatorem ktory amatorem sie sam zwie jak i rowniez sami go tak mianujecie to cos jest nie tak mam racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogie kolegi szewce,

otóż nie chciałem moimi słowami zaniżyć ani jakości, ani bardzo bardzo wysokich walorów estetycznych i użytkowych butów z pracowni warszawskich mistrzów, porównująch ich dzieła do dzieł mohicana. chciałem jedynie zwrócić uwagę, że człowiek, który nie zajmuje sie tym zawodowo, robi to na naprawdę wysokim poziomie! mielismy na forum kilka, lub kilkanascie ciekawych projektów, realizowanych przez naszych forumowiczów, jedne bardziej inne mniej udane (do tych mniej udanych można zaliczyc np moje próby stworzenia oryginalnego obuwia, które nie wyszły zbyt interesująco), ale jakbyś miał chwilę, przejrzyj sobie dział autorski mohicana

http://www.wbutach.pl/forum/247-mohican-z-pasji-do-sk%C3%B3r/

to zrozumiesz dlaczego tak napisałem. wielu z nas próbuje stworzyć coś swojego, indywidualnego, coś z duszą i to w sposób fachowy, zachowując prawidła sztuki szewskiej, żeby wyrób był naprawdę dobry, trwały i solidny. moim zdaniem mohican robi to świetnie i jesli to co on robi teraz to hobby,, to aż strach pomyslec, jak wyglądałyby jego buty, jeśli robiłby to zawodowo.......

nie chcę grac niepokornego typka, co wszystko wie najlepiej, bo nie wiem, ale ironia jest tu chyba zbędna... ;)

Hej kolego z przyjemnoscia zerkne ale jak dla mnie to ta jedna para mowi mi bardzo duzo o pracy Mohicana a jesli wy jako koledzy nie udzielicie mu slow krytyki tylko bedziecie wpadac w zachwyt to jemu nie pomozecie lecz wrecz przeciwnie narobicie samej szkody bo nigdy sie nie dowie czy robi dobrze czy zle jesli on osobiscie bedzie chcial isc do przodu w swoich pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanko szpilka, sięgnij do podręcznika pedagogicznego lub innego i dowiedz się trochę na temat motywacji, nie kazdego motywuje krytyka, powiem wiecej pochwała jest wodą na młyn talentu,

nie widziałem twoich prac ale po krytyce jaką siejesz w tym watku śmiem twierdzić że zasiadasz w ławce z Panami Januszkiewiczem i Kamińskim (jeżeli chodzi o znajomość tematu), jednak znając osobiście w/w Panów wiem,  że nigdy nie odważyli by śię na podcinanie skrzydeł wschodzącemu talentowi, jestem pewien że żaden z nich nie miał by nic przeciwko temu by mistrzostwo mohican-a porównywać z ich mistrzostwem.  

nie bardzo rozumiem zgorszenia jakie zostało zasiane w umysle naszej koleżanki szpilki :( ale ja się nie znam na psychologi   :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Kolega @Szpilka wydaje się nie dostrzegać błędów w swoim komentowaniu. Nie uważam się za kogoś, kto zna się na robocie szewskiej nawet minimalnie. Coś, co tam mi się wydaje, że mi się udało (to oczywiście żart, bo nie udało mi się tak na prawdę nic) jest niczym w stosunku do innych szewców - jak to określiłeś - amatorów, którzy buty swoje tu pokazywali. Chciałbym zauważyć jednak - może trochę zawadiacko - że określenia "amator" użyłeś TY jako pierwszy. Jeśli nie potrafiłeś odczytać ironii w moich późniejszych słowach, to nie mój problem. Nie wiem na karb czego to składać? Oczywiście, że @mohican popełnia błędy, ale oranie go nie poprawi jego pracy. Jeśli czujesz się na siłach jako profesjonalista podziel się swoimi uwagami. Nikt nie powie złego słowa przecież na to. Wskaż mu : słuchaj @mohican tutaj w tym lub tamtym miejscu chyba coś skopałeś, a tam zrobiłeś źle. To dla mnie naturalne, że ktoś, kto dysponuje większym doświadczeniem dzieli się z kimś, kto tak na prawdę pretenduje. Zarówno @mohican będzie wdzięczny jak i inni może skorzystaj na tym. Niestety mało jest zapytań czy wskazówek tych, którzy profesjonalnie robią buty. Uważam więc, że Twoja ocena była bardzo niesprawiedliwa w stosunku do niego. Zwłaszcza, że sam "dzierga te buciki na tych drutach".  Przyjmując więc Twój sposób ocen @mohican jest mistrzem. Taaaa. Sam mohican to przyznał, bo cóż miał powiedzieć. Amatorów, ale mistrzem. Chcesz pomóc. Pomóż. Może zostanie mistrzem profesjonalistów. Chyba nie boisz się konkurencji? Chyba stać Cię na więcej niż wbijanie szpilki, bo tak troszeczkę to odczytałem.

Pewnie teraz trochę zeźliłeś się na mnie. No cóż, nie mam na to wpływu. Chcę pomóc jak mogę. Jeśli ty możesz - pomóż. Ważne żeby talent - bez względu na to kim jest - mógł się rozwijać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, miałem juz nic nie pisać, ale napiszę... moja żonka zacna, jak się dowiedziała przed chwilą jaka tu haja wybuchła, pierwsze co powiedziała, to: "a może ten szpilka jest od tych szewców z tego drugiego obozu?"........... ale jak zauważył kolega kwinto zauwazył, to sa ludzie z klasą i nie robiliby takich paskudnych rzeczy... poza tym samo to, że mają swoje pracownie na tej samej ulicy pokazuje że szanują siebie nawzajem i nie rywalizują ze sobą, bo znają swoją wartość każdy z osobna... więc albo koledzie/koleżance się nudzi i z nudów SZPILE wbija szukając dziury w d...e, albo naprawdę coś kombinuje... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się narobiło  :gathering: , ale może coś pozytywnego z tego wyniknie :) Zawsze szukajmy proszę pozytywnych rozwiązań :) Zatem proszę uspokoić rytm bioder i jedziemy z konkretami, zamiast - jest źle, bo tak i już  :)

 

Gwarantuję, że Pan Szpilka nie jest z "drugiego obozu" :) Z resztą nie widzę w ogóle "drugiego obozu" :)

 

Pan Januszkiewicz z ogromnym Szacunkiem mówi o Kolegach po fachu. Pan Kielman również doskonale zna realia i cieszy się, że coś się zaczyna dziać w temacie. Z resztą nie raz służył nam radą dla Forumowiczów, kiedy ktoś nie wiedział jakiego szydła użyć czy jak to i owo się nazywa, o skórach systematycznie podsyłanych nie wspomnę. Jestem pewien, że u pozostałych Majstrów jest podobnie.

 

Myślę, że  @Szpilka ma dobre intencje, ale żyje i szyje w innym kraju, więc perspektywa może być nieco inna. Ale dla mnie póki intencje są dobre jest OK. Cały czas mam nadzieję, że będzie z tego chleb. 

 

@Szpilka, i ja podepnę się pod opinie jakie padły. Być może nie zauważyłeś, ale na Forum nie udziela się ani Pan Januszkiewicz, ani Pan Kielman, ani Pan Wielądek, ani Pan Kurkus, ani Pan Kamiński ...

 

Jeszcze kilka nazwisk i wymienię wszystkich Rzemieślników, którzy w Polsce są w stanie szyć miarowe buty na zamówienie. Jak widzisz fach w naszej Ojczyźnie jest gatunkiem zagrożonym. Kto ma na forum udzielać porad, wskazywać drogę, krytykować @mohican'a, skoro on TU dla nas jest autorytetem?

 

Ja to w ogóle stoję z boku i staram się jakoś pomóc, wyszukać, uruchomić kontakty, bo Szewcem nie jestem i sam nawet fleka nie zrobię :) Ale staram się pomóc jak potrafię i czerpię z tego ogromną satysfakcję.

 

Natomiast większość polskich Szewców dziś specjalizuje się w naprawach, bo grunt pod dobrej jakości Rzemiosło w Polsce przez lata nie był dobry. Oby się to zmieniło.

 

Jeżeli chodzi o szycie obuwia, to większość z tu obecnych to samouki, którzy z pasji i miłości do zawodu zaczynają wracać do korzeni. Dla mnie każdy z nich jest Mistrzem i będę cieszył się z każdego projektu. Dumny jestem z naszych Majstrów, bo realia ich nie rozpieszczają.

 

Jeżeli natomiast TY czujesz się na tyle kompetentny, by krytycznie spojrzeć na pracę Forumowych Majstrów, wskazując błędy, pokazując rozwiązania, dzieląc się wiedzą, służąc pomocą ... nie na priv, a na łamach forum, by przyczynić się do reanimacji polskiego Rzemiosła, to niewątpliwie zyskasz ogromny szacunek, wsparcie i promocję własnej działalności jeżeli zechcesz. Wszak po to powstało to miejsce, by się wzajemnie wspierać, motywować i rozwijać.

 

 

Więc serdecznie zapraszamy!
Masz tu grono otwartych ludzi i od Ciebie zależy co z tym zrobisz.

 

 

 

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płeć jest tu mniej istotna. Czy Pani Szewcowa, czy żona Szewca ... jeżeli jest wiedza, umysł otwarty + dobre intencje to myślę, że każdy z nas z pokorą i zainteresowaniem wczyta się w analityczny, fachowy wywód dotyczący realizacji @mohican'a. Mogłaby to być nieoceniona lekcja i pomoc, która zaprocentuje przy kolejnych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwinto....kolega @Szpilka to na pewno kolega. Pewnie pomyłka przy zakładaniu profilu. Tutaj proszę link do strony kolegi @Szpilki: http://www.furman-shoemaker.com/pl/

Nawiasem mówiąc fajnie by było, gdyby @Szpilka zamieścił fotorelację z procesu produkcyjnego. Jest co pokazać. :good:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdanie komentarza Szpilki wywołało lawinę...............

Cóż, język polski ma tak bogate słownictwo, że z pewnością można było w bardziej subtelny sposób wyrazić własne zdanie o pracy Mohicana. Nieprawdaż?

Nikt nie jest obiektywny oceniając prace innych, często powodem może być np.: megalomania, zazdrość, brak wiedzy w tym temacie, etc

Ja też  nie jestem obiektywny,  z całego serca kibicuję pasji  i zdolnościom Zbyszka :-). Jestem przekonany, że gdyby chciał rozwijać się w tym kierunku, to za jakiś czas, co niektórzy poczuliby oddech konkurencji na plecach B)

Myślę, że najbardziej zainteresowany tym tematem powinien napisać to, co usłyszał o swojej pracy, od wspomnianych tu Mistrzów.

Jestem przekonany, że to uspokoi atmosferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia kobieta czy facet napisałem że kobieta (bo tak jest w profilu) by nie zwracać się do szpilki w formie bezosobowej lub "Pani/Pan", i tylko to było moim celem, żadnych innych podtekstów, chciałem ustalić tylko w jakiej formy osobowej powiniśmy używać :)

 

makowiec czy to prace szpilki?? jeżeli tak to znaczy że fachowiec z tego szpilka :), i tak naprawdę to chyba nie poszło tu o fachowość ale sposób w jaki szpilka chciała/chciał się odcjąć od amatorów :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ale ty chyba łamiesz rególamin bo tu nie umieszczamy reklam, promocji itd.

 

niech gumiak decyduje czy może zostać ten link,

 

a ja zamawiam buty u właściciela postu :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwinto, link jest z skopiowany z Naszego forum z tematu pierwszych butów veer-singh'a. Chociaż "szpilek" to mój krajan (jakby nie patrzyć z tego samego miasta pochodzi - nie z Łodzi), to nie reklamuję tym jego pracowni. 

Kolega @Szpilka ma doświadczenie i warto żeby udzielał się mocniej. Ale jego wybór. Link zostaje, a dałem go tylko ze zwykłej moderatoskiej złoś...yyyy...uczciwości, aby trochę Ci naświetlić tę "szpilkę"....znaczy tego "szpilka"....eeeeee...kolegę @Szpilkę.  :)  Dobry szewc może przecież liczyć na to drobne obejście przepisów forumowych  :good: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ TAM OJ TAM Pozdrawiam Mohicana kawał dobrej roboty moje TIPI stoi dla ciebie otworem jak by kiedy przejazdem przez Leszno zapraszam wypalił bym z toba chetnie fajke pokoju  HEHE moja fota z Tipi dla rozładowania atmosfery Ja tam trzymam kćiuki za indianina mam nadzieje że to nie Ostatni Mohikanin ....Karola Maya ... w tym kraju

DSC06484.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.