Skocz do zawartości

Projekt Własny


mohican

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie na forum-postanowiłem zrobić nowe buciki według własnego projektu .stąd nazwa postu.Po kolei ,pominę tuta oklejanie kopyta ,rysunek na kopycie itd.Gotowy szablon],dalej wykrawanie według szablonu -w tym miejscu bardzo istotna sprawa to ostry noż i dokładny szablon to podstawa zamierzonego dzieła005.JPG006.JPG. Następnie odszywanie cholewki,Tę czynność staram sie zrobić najdolładniej jak umiem.].Następnie wycinam otworki wycinakiem007.JPG008.JPG.009.JPG.Dalej składamy elementy cholewki010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG.To na ten czas wszystko reszea w trakcie pozdr-mohican

001.JPG

008.JPG

012.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no :shok: ...brak mi słów... <_<  Znowu !!!!!!!!!!??????????!!!!!!!  :lol: Nic Ci nie powiem...nic....no.....jasna.......ta skóra na te buty...... :good: .

 

 

 

edit: 03.11.2013.... znaczy dzisiaj 

HU-hu-ha, hu-hu-ha jaka cisza zła? 

Szczypie w oczy brak postępu.

Jakby zbrakło komuś pędu.

Jaka cisza zła? Taka cisza zła? Taka cisza zła...

Brak jest fotek, brak opisów,.

Z szewskich czyichś tu popisów.

Taka cisza zła? Taka cisza zła...

.

.

A może to o mrozie było?

@mohican, gdzież bym śmiał Cie popędzać. Powiedz mi tylko jak ten "rulon" tam wstawiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie chciałbym pokazać dalszą relację projektu własnego.Przyspieszenie spowodowane pięknym wierszykiem kolegi @makowca.To po kolei-zaciąganie cholewki na kopyta.014.JPG015.JPG.W pierwszej kolejnosci zaciągam futrówke a potem wierzch-zrobione.016.JPG017.JPG.Buty na kopytach i czas na wykończenie kolorem018.JPG020.JPG021.JPG.Do kompletu dorobiłem sobie paseczek i załączam fotki gotowego kompletu .023.JPG024.JPG.Dziś skończyłem spody no i foty.005.JPG006.JPG011.JPG012.JPG.Spody lekko zarysowane od przymiarki .Pasują jak zrobione na miarę ha.ha.ha.ha-pozdr.--mohican.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mohican powiedz ty mi lepiej, gdzie ty te buty kupujesz? <_< Masz jakiś układ z mistrzem szewskim?  :p

Kopyto śliczne, cholewki śliczne, ale ten kolor... (coś muszę przemarudzić).

Są postępy (no bo co mam napisać? że nie ma jak wstawiasz but za butem i z buta na but coraz fajniejsze).

Nie wiem co można Ci napisać jeszcze? A, zapomniałbym. Gdzie zdjęcia warsztatu !?! :lol:

Zasłużyłeś na dobre piwo. Idź i kup sobie  :D . Świetna robota! Gratulacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, panowie, atenzione! :)

mówcie co chcecie, możecie narzekac na wszystko, na kolor, na patynowanie i na co tam jeszcze chcecie, a ja Wam powiem, że widziałem te buty wczoraj na żywo i... du.pę urywo! :) miałem wczoraj w rekach buty od pana kielmana, od pana januszkiewicza i inne obuwie z najwyzszej półki i nie przesadzę, jak napiszę, że wyglądem i elegancją wyżej zamieszczone buty mohicana nie uchybiają im w żaden sposób! dziękuję za uwagę i miłego wieczoru :)

a własciciel całkiem fajny gość i swietny fachowiec :)

Edytowane przez veer-singh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... do dutow zrobionych przez Mistrzow Szewstwa jakimi sa Januszkiewicz czy Kielman

 

Myślę, że póki co - chyba nie ma specjalnie porównania (w przyszłości kto wie), ale dla ścisłości - Pan Kielman nie szyje butów. Prowadzi pracownię i czuwa nad wszystkim, ale buty szyją Mistrzowie, których zatrudnia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację gumiak, poza tym nikt mistrzem się nie rodzi :) biorąc jednak pod uwagę to że mohikan jest hobbystą i robi to w wolnym czasie to naprawdę jest mistrzostwo, zastanawiam się czy by aby nie zamówić u niego :), może i nie ma doświadczenia jak Pan Januszkiewicz ale toć psy na lata się nie gryzą :)

młodego rzeczywiście trochę poniosło ale żeby zaraz napadać jak na zbója to i nie przystoi, wszak przywilejem młodości jest błądzić

pozdrawiam wszystkich starych i młodych wilków branży skórzanej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


biorąc jednak pod uwagę to że mohikan jest hobbystą i robi to w wolnym czasie to naprawdę jest mistrzostwo, zastanawiam się czy by aby nie zamówić u niego

Pewno, że zamawiać - im więcej, tym lepiej :) Praktyka czyni Mistrza. Jak już się w końcu ogarnę to pewnie sam coś niezdarnie rozrysuję i spróbuję do mohicana uderzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo dobrze wiem ze Kielman nie robi butow tylko ma od tego mistrzow szewstwa ale nie o tym byl moj wpis ale o porownaniu pozd.

Tu ja akurat nie polemizuję, ale może wywołany do Tablicy zaraz zarzuci nas argumentami :)

 

Ciekaw jestem jednak Twojej oceny dokonań mohican'a w oparciu o jakieś warsztatowe/techniczne konkrety, które mogłyby mu pomóc.

  • Jakie słabe strony dostrzegasz w jego realizacjach i na co powinien zwrócić szczególną uwagę, by się rozwinąć?

 

Myślę, że będzie niezwykle wdzięczny za konstruktywną krytykę, z której coś wyniesie.

 

Czuję, że możesz pomóc Szpilka. I mam nadzieję, że zechcesz :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Dyskusja widzę trochę dzisiaj gorąca. To może ja coś dodam od siebie. 

Kielman, Januszkiewicz to marki z wieloletnią tradycją. @mohican to zaledwie hobbysta, jak zauważył ktoś wcześniej. Czy da się to porównać? Z pewnością nie ma porównania właśnie ta wieloletnia praktyka w sensie ilości zrobionych butów. Buty? Jak najbardziej są tym, co można porównywać. 

Kolega @Szpilka zbyt surowo ocenia @mohicana wytykając że jest amatorem. Chociaż nie widziałem butów na żywo, to widzę że facet stara się. I co najważniejsze  wychodzi mu to bardzo dobrze. Wiemy, że ma jakieś tam przygotowanie w pracy w skórach, ale buty to jego nowy konik. Widać, że ten konik nie niesie go jak sam chce tylko tam gdzie @mohican go prowadzi. Uważam, że gdyby miał startować do robienia butów na zamówienie nie wiele potrzebowałby czasu, aby swoje buty doprowadzić do perfekcji. Osobiście uważam @mohicana za mistrza. Może hobbystów, ale mistrza. Wielu szewców może mu zazdrościć. Ci, którzy mają doświadczenie i uważani są za mistrzów powinni facetowi zwyczajnie pomóc. Tak więc Mistrzu Mohican. Rób buty i się nie przejmuj. A to, że jesteś amatorem jeszcze bardziej podnosi walor Twojej pracy, bo każdy szewski amator chciałby takie buty robić...i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-Drodzy koledzy dzięki za słowa krytyki i za opinie o mojej działalności ,na pewno popełniam jeszcze wiele błędów -tego sie nie wstydzę .Błedy popełnia tylko ten który coś robi ,bo ten co nic nie robi nie jest w stanie go popełnić.Jeszcze raz dzięki za słowa otuchy-pozdr.-mohican

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ja akurat nie polemizuję, ale może wywołany do Tablicy zaraz zarzuci nas argumentami :)

 

Ciekaw jestem jednak Twojej oceny dokonań mohican'a w oparciu o jakieś warsztatowe/techniczne konkrety, które mogłyby mu pomóc.

  • Jakie słabe strony dostrzegasz w jego realizacjach i na co powinien zwrócić szczególną uwagę, by się rozwinąć?

 

Myślę, że będzie niezwykle wdzięczny za konstruktywną krytykę, z której coś wyniesie.

 

Czuję, że możesz pomóc Szpilka. I mam nadzieję, że zechcesz :)

pozdrawiam

Jezeli tylko Mohican bedzie chcial to niema problemu moze do mnie zapukac .A jesli chodzi o krytyke to takiej z mojej strony nie bylo tylko porownania jakiego jeden z kolegow uzyl i mysle ze Mohican wie co mam na mysli  pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogie kolegi szewce,

otóż nie chciałem moimi słowami zaniżyć ani jakości, ani bardzo bardzo wysokich walorów estetycznych i użytkowych butów z pracowni warszawskich mistrzów, porównująch ich dzieła do dzieł mohicana. chciałem jedynie zwrócić uwagę, że człowiek, który nie zajmuje sie tym zawodowo, robi to na naprawdę wysokim poziomie! mielismy na forum kilka, lub kilkanascie ciekawych projektów, realizowanych przez naszych forumowiczów, jedne bardziej inne mniej udane (do tych mniej udanych można zaliczyc np moje próby stworzenia oryginalnego obuwia, które nie wyszły zbyt interesująco), ale jakbyś miał chwilę, przejrzyj sobie dział autorski mohicana

http://www.wbutach.pl/forum/247-mohican-z-pasji-do-sk%C3%B3r/

to zrozumiesz dlaczego tak napisałem. wielu z nas próbuje stworzyć coś swojego, indywidualnego, coś z duszą i to w sposób fachowy, zachowując prawidła sztuki szewskiej, żeby wyrób był naprawdę dobry, trwały i solidny. moim zdaniem mohican robi to świetnie i jesli to co on robi teraz to hobby,, to aż strach pomyslec, jak wyglądałyby jego buty, jeśli robiłby to zawodowo.......

nie chcę grac niepokornego typka, co wszystko wie najlepiej, bo nie wiem, ale ironia jest tu chyba zbędna... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.