Skocz do zawartości

Zapach obuwia


mmnnoo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zauważyłem, a raczej poczułem z środka i na zewnątrz butów nieświeży zapach przypominający zwierzęcy mocz. Otóż mam kota i możliwe, że to przez niego wydzielają teraz nieprzyjemny zapach. Wcześniej jak chodziłem w tych butach, to wystarczy że przechodziłem w nich z godzinę, po ich zdjęciu skarpetki wydzielały właśnie ten w/w zapach. Teraz w ogóle w nich nie chodzę, a wywalać ich nie chce. Chciałbym zapytać czy są jakieś sprawdzone sposoby na usunięcie tego zapachu z tych butów? To są półbuty klejone na podeszwach i gdybym wrzucił je do prania to raczej by się odkleiły. 

Edytowane przez mmnnoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

W zasadzie powyższa opcja czyli naturalny sposób na pozbycie się przykrego zapachu jak i sam neutralizator będą dobrymi i skutecznymi sposobami,to już rzecz gustu,dla mnie neutralizator jest bardzo praktyczny. Spróbuj też z sodą oczyszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Są na polskim rynku produkty do usuwania zapachów moczu produkcji angielskiej. Przynajmniej ja takie znam. Działają. Neutralizator zapachu usuwa zapach stęchlizny i to odpowiednio stosowany - pryskamy, wycieramy ściereczką i wietrzymy i tak nawet kilka dni. Pracuje na niemieckich neutralizatorach i angielskich środkach do usuwania zapachu moczu. Proponuję zwrócić się do Multirenowacji też. Co Oni mają? jeszcze nie testowałem ale przetestuje. Dla skóry nie jest szkodliwa równiez mieszaniny 20% esencji octowej zmieszanej pół na pół z woda. Przywraca odpowiednie ph skóry. W tym tygodniu pracowałem z półtoramiesiecznym Jeepem Grand Cheeroky i tam właścicielowi między innymi wylało się kilkanascie kg świeżej ryby w lodzie i tak podróżował kilka godzin. Użył octu i rzeczywiście zapachu ryb nie było...był zapach octu  :( 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Butybuk

Zgadzam się,są takie produkty- nie mniej jednak w praktyce dadzą taki sam efekt jak soda oczyszczona,tylko zapłacimy za nie więcej. To już kwestia naszego wyboru i budżetu,ale spokojnie polecam tutaj sodę,sprawdzi się i usunie brzydki zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pierwsze co mi przyszło do głowy to sól i soda (sól, bo być może buty są gdzieś wilgotne i też powoduje nieprzyjemny zapach, a soda jako neutralizator). Ewentualnie są jeszcze dezodoranty do obuwia, ale to może przynieść tylko chwilowy efekt, chociaż ja osobiście na tego typu "kosmetyki" nie narzekam. O cytrynie nie słyszałam, ale faktycznie może też być skuteczna, w końcu jej aromat jest silny i np. w domu dobrze radzi sobie z obcymi zapachami. (A przy okazji cytryna powinna też odstraszyć kota i buty przestaną go korcić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mój mąż stosuje perfumy do odświeżania. To robi się tak: czyścisz buty normalnym środkiem od wewnątrz, a później rozcieńczasz perfumy w wodzie i psikasz do środka. Jak wyschnie możesz nosić buty. Efekt jest super. Najlepsze są męskie perfumy do tego bo mają świeższe zapachy, np. takie jak tutaj ... SPAM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.