Jump to content

Wkładki zdrowotne 450zł czy naprawde tak leczą


Recommended Posts

Ostatnio coraz częsćiej przychodzą do mnie klienći z nimi bo mają problem umieśćic je w butach jak usłyszałem ich cene zdębiałem czy rzeczywisćie tak pomagają czy po prostu ktos kogoś nabija w butelke elegancie panie prubuja je wepchac w wyjściowe obuwie ja doradzam im tylko że w obuwie sportowe i to przynajmniej nr 1lub 2 wieksze ponoć działają na jekieś receptory itp sa robione indywidualnie dla klienta ktoś śię wypowie bo ja tego nie ogarniam

Obraz 007.jpg

Obraz 006.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tyle mogą choć nie muszą kosztować wkładki. Nie wypowiem się co do konkretnie tych sensorycznych bo w tej kwestii mało mam informacji, na zachodzie robią się coraz bardziej popularne.

Ja widywałem wkładki wykonywane wg tej techniki i wg mnie dość szybko się zdeptywały. Nie wiem czy była to kwestia materiału czy doboru jego gęstości (wg informacji producenta są róże). Materiał ten faktycznie nie jest tani. Ja tej metody, techniki nie stosuję bo uważam, że wkładka zbyt słabo podpiera, koryguje. To jest tylko i wyłącznie moje zdanie oparte na tym co widziałem.

 

Co do ceny, to koszt wkładek w granicach 100-150 zł dla wkładek indywidualnych jest faktyczną wypadkową kosztu materiału, pracochłonności. Na allegro można znaleźć nawet miejsce, które wykonuje wkładki w cenie od 40 zł.

 

Drobne sprostowanie wkładki wg mnie nie leczą tylko korygują lub zmniejszają problemy stóp i układu kostnego.

 

Proponuję przenieść temat do działu z wkładkami.

Link to comment
Share on other sites

ja pozwoliłem sobie zadzwonić do tej firmy :) koszt takich wkładek to 190-240 PLN, i jak kolega napisał wyżej one korygują stope. to zwykłe wkładki korekcyjne zrobione dla konkretnej osoby przez rechabilitanta po kursie który opiera się na wynikach z 2 maszyn wspomagających. W zasadzie to to samo co oferuje wiele podobnych zakładów w których wykonują wkładki na receptę od lekarza ortopedy. Jedyna różnica to zamiast technik szlifować ze skóry lub pianki rechabilitant formuje termoplastyczny materiał wedle wskazań maszyn pomocniczych i swojego doświadczenia. Osobiście uważam że to ten sam cukierek tylko w innym opakowanju i za odpowiednio ukształtowaną cene. Ot taki skrót zamiast iść do lekarza a potem do pracowni wkładek, tak więc pomijamy lekarza bo co on tam wie, wkońcu rechabilitant zrobi nam od razu wkładki :)

pozdrawiam wszystkich serdecznie i pamiętajcie po to Bóg dał rozum by go używać ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Te wkładki to tzw. półgotowce - formowane na ciepło na stopie + do tego są podklejane różne kształtki i peloty.
Efekt jest jak widać - wkładka jest miękka ( daje poczucie komfortu) korekta raczej marna. Jest dość gruba i zabiera sporo miejsca z buta i to nie prawda, że trzeba mieć większe buty - bo to dodatkowo męczy stopę. A miejsce na tęgość gospodaruje się przez wyjecie tej oryginalnej wkładki ( wkładki, które ja wykonuję mają bazową grubość 1,5 mm - oczywiście profile są wyższe) wtedy można spokojnie włożyć wkładkę indywidualną.
Wszystko wedle potrzeb - można wszystko, ale nie wszystko ma sens :-D

 


A propos cen:
Ceny kształtuje rynek - jest bilansem kosztów i możliwości nabywczych. Z zależności od materiałów i techniki cena powinna się kształtować aby przy zadowolić klienta ale dobrze wynagrodzić rzemieślnika, który je wykonał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.