Skocz do zawartości

Wkładki zdrowotne 450zł czy naprawde tak leczą


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio coraz częsćiej przychodzą do mnie klienći z nimi bo mają problem umieśćic je w butach jak usłyszałem ich cene zdębiałem czy rzeczywisćie tak pomagają czy po prostu ktos kogoś nabija w butelke elegancie panie prubuja je wepchac w wyjściowe obuwie ja doradzam im tylko że w obuwie sportowe i to przynajmniej nr 1lub 2 wieksze ponoć działają na jekieś receptory itp sa robione indywidualnie dla klienta ktoś śię wypowie bo ja tego nie ogarniam

Obraz 007.jpg

Obraz 006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle mogą choć nie muszą kosztować wkładki. Nie wypowiem się co do konkretnie tych sensorycznych bo w tej kwestii mało mam informacji, na zachodzie robią się coraz bardziej popularne.

Ja widywałem wkładki wykonywane wg tej techniki i wg mnie dość szybko się zdeptywały. Nie wiem czy była to kwestia materiału czy doboru jego gęstości (wg informacji producenta są róże). Materiał ten faktycznie nie jest tani. Ja tej metody, techniki nie stosuję bo uważam, że wkładka zbyt słabo podpiera, koryguje. To jest tylko i wyłącznie moje zdanie oparte na tym co widziałem.

 

Co do ceny, to koszt wkładek w granicach 100-150 zł dla wkładek indywidualnych jest faktyczną wypadkową kosztu materiału, pracochłonności. Na allegro można znaleźć nawet miejsce, które wykonuje wkładki w cenie od 40 zł.

 

Drobne sprostowanie wkładki wg mnie nie leczą tylko korygują lub zmniejszają problemy stóp i układu kostnego.

 

Proponuję przenieść temat do działu z wkładkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pozwoliłem sobie zadzwonić do tej firmy :) koszt takich wkładek to 190-240 PLN, i jak kolega napisał wyżej one korygują stope. to zwykłe wkładki korekcyjne zrobione dla konkretnej osoby przez rechabilitanta po kursie który opiera się na wynikach z 2 maszyn wspomagających. W zasadzie to to samo co oferuje wiele podobnych zakładów w których wykonują wkładki na receptę od lekarza ortopedy. Jedyna różnica to zamiast technik szlifować ze skóry lub pianki rechabilitant formuje termoplastyczny materiał wedle wskazań maszyn pomocniczych i swojego doświadczenia. Osobiście uważam że to ten sam cukierek tylko w innym opakowanju i za odpowiednio ukształtowaną cene. Ot taki skrót zamiast iść do lekarza a potem do pracowni wkładek, tak więc pomijamy lekarza bo co on tam wie, wkońcu rechabilitant zrobi nam od razu wkładki :)

pozdrawiam wszystkich serdecznie i pamiętajcie po to Bóg dał rozum by go używać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Te wkładki to tzw. półgotowce - formowane na ciepło na stopie + do tego są podklejane różne kształtki i peloty.
Efekt jest jak widać - wkładka jest miękka ( daje poczucie komfortu) korekta raczej marna. Jest dość gruba i zabiera sporo miejsca z buta i to nie prawda, że trzeba mieć większe buty - bo to dodatkowo męczy stopę. A miejsce na tęgość gospodaruje się przez wyjecie tej oryginalnej wkładki ( wkładki, które ja wykonuję mają bazową grubość 1,5 mm - oczywiście profile są wyższe) wtedy można spokojnie włożyć wkładkę indywidualną.
Wszystko wedle potrzeb - można wszystko, ale nie wszystko ma sens :-D

 


A propos cen:
Ceny kształtuje rynek - jest bilansem kosztów i możliwości nabywczych. Z zależności od materiałów i techniki cena powinna się kształtować aby przy zadowolić klienta ale dobrze wynagrodzić rzemieślnika, który je wykonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.