Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przedobrzenie z olejem? Nadmierne zmiękczenie skóry, co może prowadzić do trwałych deformacji, olej wewnątrz buta, przez długi czas brak możliwości zaaplikowania niczego innego na skórę, ponieważ olej ogranicza chłonięcie wosków i innych specyfików, brak możliwości osiągnięcia lustrzanego połysku na licówkach ... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow! To chyba trzeba się wysilić że tak buty nasycić olejem.

Zmieniłbyś coś w zestawie który sobie wstępnie skompletowałem, biorąc pod uwagę jego przeznaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdziwiłbyś się, gdybyś zobaczył jakie cuda ludzie czasem wymyślają i co potrafią z butami zrobić :) Przedobrzenie z tłuszczem to betka :) 

Moim zdaniem Twój zestaw jest bardzo OK. W ogóle jestem fanem produktu Tarrago Tucan. Moim zdaniem to jeden z najlepszych tłuszczów na rynku, który cały czas jest niedoceniany. No i zapach, który lubię :) Nie śmiałbym zatem wnioskować o jakiekolwiek zmiany :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie fakt, ludzka wyobraźnia w robieniu dziwnych rzeczy jest nieograniczona...

Dziękuję za pomoc, i za to że nie wyszedł mi zestaw który jest wart więcej niż wszystkie moje buty ;)

Czasem ktoś na forum pyta np. o kilka rzeczy, które chce kupić na jednodniowy wypad, i w efekcie dostaje listę sprzętu z którym może zdobywać biegun. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko wedle potrzeb. Akurat ze środkami do czyszczenia i pielęgnacji jest tak, że w 99% przypadków kupuje się je do wielu par i akcesoriów, bo są dość uniwersalne. Inwestycja pod jedną jedyną parę oczywiście byłaby ekonomicznie trudniej uzasadnialna. Chyba, że to wyjątkowo wyjątkowa para :) Tak czy inaczej - miłego wędrowania :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może kiedyś, jak kupię buty z naprawdę wysokiej półki, pomyślę też o bardziej wypasionych środkach do pielęgnacji. Ale póki co, wszystko wedle potrzeb :)

Wybaczcie post pod postem, ale mam jeszcze pytania  😉

Co w sytuacji kiedy chcemy ponowić impregnację ? Jeszcze raz olej + tłuszcz, ewntualnie sam tłuszcz ?  Universal Cleaner, chyba nie jest potrzebny przed każdą impregnacją ?

Edytowane przez Wedrowiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli skóra chłonie i nie jest brudna to spokojnie czyszczenie można odpuścić, albo lightowo oczyścić i przejść do tłuszczu. Oceń stan i podejmij męską decyzję :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem drugą impregnację, i teraz jest super. Woda w końcu się tylko perli i już nie wsiąka 😎

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, kupiłem nowe buciory do tyrania po lesie. Po 50 km na rozchodzenie przyszła pora je zaimpregnować. Wykonane z woskowanego nubuku są i nie ma membrany. Umyłem je z kurzu i fabrycznych impregnatów mydełkiem saphira i dalej wszystko jak w poradnikach na tym forum - szczotka, wosk na szwy, olej HP 2 razy i na koniec tucan mink oil po całości. Uzyskałem pożądany efekt ciemnego brązu, mam nadzieję że też solidną barierę dla wody. Natomiast po 24h powierzchnia buta nadal jest trochę lepka (smarowane paluchem, nie za grubo). Czym to wykończyć? Szmatka cię klei i zostawia włókienka, szczota to chyba tylko rozmaże... Jak tak póljdę w las to poprzylepia się do tego syf i będę musiał od razu na mokro warstwę syfu zbierać co pewnie też impregnacji zaszkodzi.

Podpowiedzcie też czy na olej i tukana jest sens ładować jeszcze nano protektor?

Buciory to borneo od meindla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może trochę tego za dużo. Daj skórze trochę czasu i powinna dojść do siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swoje buty potraktowałem na koniec dużą miękką szczotką, zrobiłem im małą polerkę i przestały być lepkie. Inna sprawa że olej nakładałem raz, po 24h tłuszcz, potem 24h i polerka. Cały dzień w lesie i wszystko tip top ;)

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi