Skocz do zawartości
nynu

Renowacja butów z nubuku. Jakie środki użyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

na wstępie, w związku z tym, że to jest mój pierwszy post na tym forum chciałbym przywitać się i pogratulować autorom oraz wszystkim forumowiczom tej wielkiej kopalni wiedzy na temat butów i wyrobów skórzanych jaką stworzyli.

Przechodząc do meritum chciałbym się dowiedzić jakich środków użyć do renowacji butów, których zdjęcie zamieszczam poniżej. Pewnie część z Was poleci mi wyrzucenie ich do kosza, ale ja się będe upierał. Jak/czym przygotować buty przed nałożeniem farby lub renowatora? Czy lepsza bedzie farba Saphir Tinture Francaise (kolor płowy) czy może renowator Saphir w sprayu (tez kolor płowy). Czy będę potrzebował jeszcze czegoś?

post-1398-0-70060700-1381237145_thumb.jpg

post-1398-0-93296200-1381237160_thumb.jpg

Edytowane przez nynu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć :)

Nikt raczej nie będzie tu za wyrzucaniem butów, bo tu przywiązujących się do obuwia masa :)

Brałbym się za nie tak:

1. Mydło do skór - czyszcznie
  2. Farba do skór Tinture Saphir - farba, a nie renowator, bo ta akurat jest w stanie wchłonąć głębiej w strukturę skóry
  3. Onguent Saphir - do wykończenia i zaimpregnowania

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Zapytam jeszcze o ten Onguent Saphir, zaopatrzyć się w brązowy czy bezbarwny?

Edytowane przez nynu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi