Skocz do zawartości

Demar Yetti Pro czy Meindl Solden


Gość Woolter

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam,
szykując się na nadchodząca zimę nie można zapomnieć o butach. W tym wypadku buty w teren/do lasu/na polowanie. Buty do chodzenia po głębokim śniegu, w niskich temp. Zastanawiam się nad takimi butami:

1. Demar Yetti PRo: *****************************************

2. Meindl Solden: *******************************************

Proszę o radę osoby, które spotkały się z tymi butami/używały je ... Jakie maja cechy te buty? Tj. które są cieplejsze, wygodniejsze, bardziej nieprzemakalne, oddychające itp. Ewentualnie, jeżeli macie jakieś lepsze buty w cenie nie wyższej niż 400zł ...

 

EDIT:SPAM!

Edytowane przez makowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie trochę przewrażliwieni jesteśmy, ale nie gniewaj się za mocno. Czasem mamy tu kociołek z atakami spamerów :)

Co do butów, ja nie miałem z nimi do czynienia, ale na bazie doświadczeń z mniej masywnymi modelami, wyleczyłem się z tekstyliów technologicznych. Kilka par na gore i wszystkie po sezonie, dwóch puściły. Dobra, zadbana skóra trzyma wilgoć z daleka przez lata.Ta cielęca na Maindlach bardziej mnie przekonuje niż Cordura w Demarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się wyczytać, to jeden myśliwy na jakimś tam forum pisał, że w Demarach siedział kilka godzin w jednym miejscu przy -20 stopni C i w stopy ani trochę mu zimno nie było. Z samego wyglądu podejrzewam, że Demary mają lepszą izolację, są cieplejsze, ale za to w Meindlach jest dużo wygodniej i one jakoś tam podobno oddychają w przeciwieństwie do Demarów. Tylko czy Meindl mi nie przemoknie przy dłuższej wędrówce w sniegu i czy będzie w nich w miare ciepło? Jeśli Meindl nie przemaka przy dłuższych wędrówkach, to raczej wybór padł by na niego. 

Tylko, że to wszystko to są podejrzenia ... Potrzebuję osoby, która ma w tym doświadczenie, lub się na tym zna. Mam nadzieję, że mi pomożecie?  ;)

A co do spamu, spoko nie gniewam się.

Edytowane przez Woolter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Ci do głowy, że nikt tych butów (z tu obecnych) po prostu nie ma, a lać wody i wprowadzać w błąd potencjalnie zainteresowanego zwyczajnie nie ma sensu?

 

Prawdopodobnie jesteś najbardziej doświadczonym użytkownikiem w tej materii, więc może zrób nam głupim przysługę i podziel się wiedzą w temacie, zamiast narzekać.

 

Kolejni zainteresowani, na pewno będą Ci wdzięczni, wątek z czasem się zapewne rozwinie, a jak kiedyś wrócisz to będzie czekała na Ciebie grupa użytkowników butów z półki, która Cię interesuje.

 

Twoja roszczeniowa postawa jest co najmniej niezrozumiała. Forum jest jeszcze nieletnie i powoli się rozwija - nie znajdziesz tu wszystkich odpowiedzi. Zamiast po wejściu żądać, obrażać i krytykować zrób najpierw coś dla tego miejsca, a poza satysfakcją w przyszłości będziesz miał kogo pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.