Skocz do zawartości

Szkoły, szkolenia, kursy dla skórorobów, kaletników ... i potencjalnie zainteresowanych dłubaniem w skórze


Rekomendowane odpowiedzi

O szkoleniach i szkołach dla chcących szyć buty już na forum trochę było, ale o szkoleniach/szkołach dla ludzi chcących pracować w zawodzie kaletnika i pochodnych jeszcze nie było.

 

A myślę, że zdecydowanie warto. Szczerze "napisawszy" :) nie byłem świadom, że takie szkolenia są w ogóle organizowane i gdybym tylko mógł cofnąć się w czasie w trakcie urlopu na pewno odbyłbym takie z miłą chęcią. Niestety dziś każdy mój urlop jest zapracowany, a zdolności manualne oceniam miernie :)

 

Mam nadzieję, że w tym wątku stworzymy małą bazę danych - firmy, podmioty, wydarzenia, które pozwalają szkolić się w tym jakże ciekawym kierunku.

 

Zacznę od firmy, z którą nawiązałem kontakt dosłownie przed chwilą :) Potrzebowaliśmy firmy, która wykona dla nas dość nietypowe zlecenie (o którym może za jakiś czas trochę więcej). Na wysokości zadania stanął Damian i udostępnił nam namiar na pracownię kaletniczą DONAT.

 

Po dość długiej rozmowie z właścicielem firmy nie miałem żadnych wątpliwości - to jest to! Ogromna wiedza, długoletnie doświadczenie, zaangażowanie i pasja!

 

Zlecenie, zleceniem, ale do rzeczy! Zajrzałem sobie właśnie na stronę firmy i co widzę?

 

SZKOLENIA!

Mało tego - jest opcja ich dofinansowania z Urzędu Pracy!

 

Szkolenia

INDIWIDUALNE & GRUPOWE
Dzięki współpracy pomiędzy Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie (ul. Smocza 27) a Cechem Rzemiosł Skórzanych im Jana Kilińskiego w Warszawie,a Powiatowym  Urzędem Pracy ul.Ciołka ruszyły szkolenia , nauka w zawodzie Kaletnik, oraz gruntowne przygotowanie dorosłych w zawodzie (18 miesięcy), konczące się ewentualnym egzaminem czeladniczym zdawanym w MIRIP ul.Smocza 27 w Warszawie.
Istnieje również możliwość zdawania egzaminu na czeladnika oraz mistrza w zawodzie kaletnik
Zajmujemy się również szkoleniami na zlecenie Firm Prywatnych oraz osób indywidualnych w zakresie podstawowym (od 100-120 godzin).


URZĘDY PRACY
Informujemy, że współpracujemy z Urzędami Pracy. Osoby zarejestrowane jako bezrobotne mogą się ubiegać o dofinansowanie zajęć w indywidualnym toku nauczania.
Na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy (www.wup.mazowsze.pl) figuruję pod numerem ewidencyjnym: 2.14/00334/2010 Pozycja w wykazie: 1148 na liście instytucji szkoleniowych.

 

Źródło:

http://www.donat.com.pl/pl/oferta/szkolenia.html

 

Myślę, że jest to doskonała opcja dla początkujących Skórorobów i tych, którzy dopiero o tym myślą.

Wydaje mi się również, że nieco bardziej zaawansowani też mogą znaleźć opcje dla siebie (to już kwestia ustaleń).

 

Oficjalna strona:
http://www.donat.com.pl

FB:
https://www.facebook.com/pages/Donat/209366232558647

Instagram:
http://instagram.com/donatleathergoods#

 

Jeżeli znacie inne możliwości podnoszenia kwalifikacji - szkoły, szkolenia, eventy ... proszę dopisywać namiary w kolejnych postach.

Mam wrażenie, że cały czas mało tego typu inicjatyw w naszym kraju, więc warto je promować, bo młode pokolenie okrutnie się nudzi na osiedlowych ławkach, a przecież można coś fajnego i pożytecznego robić :)

 

Kilka fotek ze strony w załączeniu.

2en9l5l.jpg

2r2ym3c.jpg

4q4zud.jpg

14m6nib.jpg

20qzxvn.jpg

f3s4dd.jpg

kdqwza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.