Jump to content

Recommended Posts

O szkoleniach i szkołach dla chcących szyć buty już na forum trochę było, ale o szkoleniach/szkołach dla ludzi chcących pracować w zawodzie kaletnika i pochodnych jeszcze nie było.

A myślę, że zdecydowanie warto. Szczerze "napisawszy" :) nie byłem świadom, że takie szkolenia są w ogóle organizowane i gdybym tylko mógł cofnąć się w czasie w trakcie urlopu na pewno odbyłbym takie z miłą chęcią. Niestety dziś każdy mój urlop jest zapracowany, a zdolności manualne oceniam miernie :)

Mam nadzieję, że w tym wątku stworzymy małą bazę danych - firmy, podmioty, wydarzenia, które pozwalają szkolić się w tym jakże ciekawym kierunku.

Zacznę od firmy, z którą nawiązałem kontakt dosłownie przed chwilą :) Potrzebowaliśmy firmy, która wykona dla nas dość nietypowe zlecenie (o którym może za jakiś czas trochę więcej). Na wysokości zadania stanął Damian i udostępnił nam namiar na pracownię kaletniczą DONAT.

Po dość długiej rozmowie z właścicielem firmy nie miałem żadnych wątpliwości - to jest to! Ogromna wiedza, długoletnie doświadczenie, zaangażowanie i pasja!

Zlecenie, zleceniem, ale do rzeczy! Zajrzałem sobie właśnie na stronę firmy i co widzę?

SZKOLENIA!

Mało tego - jest opcja ich dofinansowania z Urzędu Pracy!

Szkolenia

INDIWIDUALNE & GRUPOWE
Dzięki współpracy pomiędzy Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie (ul. Smocza 27) a Cechem Rzemiosł Skórzanych im Jana Kilińskiego w Warszawie,a Powiatowym  Urzędem Pracy ul.Ciołka ruszyły szkolenia , nauka w zawodzie Kaletnik, oraz gruntowne przygotowanie dorosłych w zawodzie (18 miesięcy), konczące się ewentualnym egzaminem czeladniczym zdawanym w MIRIP ul.Smocza 27 w Warszawie.
Istnieje również możliwość zdawania egzaminu na czeladnika oraz mistrza w zawodzie kaletnik
Zajmujemy się również szkoleniami na zlecenie Firm Prywatnych oraz osób indywidualnych w zakresie podstawowym (od 100-120 godzin).

URZĘDY PRACY
Informujemy, że współpracujemy z Urzędami Pracy. Osoby zarejestrowane jako bezrobotne mogą się ubiegać o dofinansowanie zajęć w indywidualnym toku nauczania.
Na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy (www.wup.mazowsze.pl) figuruję pod numerem ewidencyjnym: 2.14/00334/2010 Pozycja w wykazie: 1148 na liście instytucji szkoleniowych.

Źródło:

http://www.donat.com.pl/pl/oferta/szkolenia.html

Myślę, że jest to doskonała opcja dla początkujących Skórorobów i tych, którzy dopiero o tym myślą.

Wydaje mi się również, że nieco bardziej zaawansowani też mogą znaleźć opcje dla siebie (to już kwestia ustaleń).

Oficjalna strona:
http://www.donat.com.pl

FB:
https://www.facebook.com/pages/Donat/209366232558647

Instagram:
http://instagram.com/donatleathergoods#

Jeżeli znacie inne możliwości podnoszenia kwalifikacji - szkoły, szkolenia, eventy ... proszę dopisywać namiary w kolejnych postach.

Mam wrażenie, że cały czas mało tego typu inicjatyw w naszym kraju, więc warto je promować, bo młode pokolenie okrutnie się nudzi na osiedlowych ławkach, a przecież można coś fajnego i pożytecznego robić :)

Kilka fotek ze strony w załączeniu.

2en9l5l.jpg

2r2ym3c.jpg

4q4zud.jpg

14m6nib.jpg

20qzxvn.jpg

f3s4dd.jpg

kdqwza.jpg

no i to jest to czego mi trzeba!!! :D

poszedł e-mail, czekam na odpowiedź i mam nadzieję, że zawitam do tej pracowni w fartuchu gotowy do pracy :)

No to trzymam kciuki. A jak coś z tego wyjdzie to liczę na fotorelację wraz z opisem na forum, co byłoby również fajną promocją dla tej inicjatywy. Myślę, że można to spokojnie zrobić w porozumieniu z Pracownią.

z tego co wiem, to na razie same kobiety terminują w pracowni :)

... w zeszłym tygodniu widziałem jakąś nową dziewczynę, która stara się o terminowanie. Robi się ciekawie ...

czy ktoś z forumowiczów chodzi na te szkolenia żeby mógł coś opowiedzieć ?

Edited by Swiety

Przez pierwsze 2 tygodnie października będę na tym szkoleniu w Warszawie, więc podzielę się swoimi spostrzeżeniami :)

• Like 1