Jump to content

Recommended Posts

Witam :)

Jakiś czas temu na allegro (w sklepie "e-sportowe") kupiłem Reeboki Premie Flex 590 GTX (takie: http://allegro.pl/reebok-premier-flex-590-r-43-e-sportowe-goretex-i3555983415.html). Po ok. tygodniu pękł mi szew z prawej strony lewego buta. Natomiast w prawym bucie, w zapiętku stwierdziłem obecność wypukłości, która obgryzała mi piętę. Obuwie zareklamowałem. Szew zaszyto, z zapiętkiem jednak nie zrobiono nic. Po kolejnym tygodniu użytkowania reeboki zrobiły mi kolejny odcisk. Postanowiłem zareklamować ponownie, tym razem przy pomocy federacji konsumentów. "Niezależny rzeczoznawca nie dostrzegł wady butów", jednakże mimo to, dzięki federacji udało mi się uzyskać zwrot 50% wartości obuwia. Jednak buty nadal gryzą, stąd pytanie, co polecacie z tym zrobić? Da się to w ogóle naprawić?

Pozdrawiam :)

Da się naprawić przetarty napiętek, da się coś zrobić z wadą w twoich butach , idź do szewca.

Jak się czyta specyfikacje tych butów te określenia: wysokogatunkowe, technicznie zaawansowane, optymalne, bezpieczne, komfort itp. to aż dziw że mogą mieć wadę, choć na dole pisze że nie jest to pierwszy sort, ładniej brzmi " zaklasyfikowany do klasy B". Zobacz tu http://www.wbutach.pl/topic/88-adidas/  .

Myślę, że każdy dobry Szewc z tym sobie spokojnie poradzi. Ważne byś był na miejscu i mógł zweryfikować czy już jest OK, czy może jeszcze coś poprawić.

B-klasa w istocie, ale widziałem już sporo butów z czerwoną pieczątką i w wielu przypadkach za cholerę nie mogłem doszukać się żadnych usterek, więc różnie z tym bywa.

Natomiast e-sportowe to jeden z nielicznych sklepów, który uczciwie o tym informuje. Wielu sprzedawców w ogóle nie ujęło tego w opisie przedmiotu.

Jeden ze znajomych użytkuje ten model z zadowoleniem. Przed zakupem zadałem sobie trud skontaktowania się ze sprzedawcą i zapytania, czy na jego butach nie ma oznaczenia B na języku, bo na aukcji ani słowa o tym, a wiem że tego modelu w jakości A praktycznie nie sposób w tej cenie kupić. Sprawdził - oczywiście buty były oznaczone, ale za cholerę nie potrafił powiedzieć co to znaczy :( Klient ma prawo być nieświadomym, ale nieświadomy sprzedawca to tragedia.

• 6 months later...

Zaniosłem buty do szewca - wstawił skórzane zapiętki - problem został rozwiązany. Koszt: o ile dobrze pamiętam 25 zł, a więc jakby nie było to całkowity koszt obuwia łącznie z wszystkimi wysyłkami nie przekroczył 150zł. :) Tak więc ostatecznie z całej inwestycji jestem zadowolony, gdyż buty sprawują się dobrze. Jedynym mankamentem jest fakt, że raz zdarzyło się, że przemokły, a przecież producent Gore-Tex'u zarzeka się, że jest on nieprzemakalny. Co prawda ten pojedynczy epizod wydarzył się na Ukrainie, a więc można wysunąć podejrzenie, że GTX nie chroni przed ukraińskimi kałużami  :lol: . Na koniec warto zauważyć, że wątek jest już trochę przedawniony, ale jakoś przez to ponad pół roku nie mogłem się zebrać, żeby to napisać, jednak w końcu nadszedł ten dzień. :)

Pozdrawiam

Edited by konrad

No i fajnie, że finał pozytywny :)

Ja nie spotkałem jeszcze gore-texu, który po jakimś czasie nie puściłby wilgoci, a w sumie miałem pewnie już z kilkanaście par na Gore.

Jak puszcza można ją ewentualnie wspomagać Nano Protectorem Tarrago

Wtedy nawet gorąca kawa nie groźna :)

Coś Ty robił w tak gorącym momencie na Ukrainie ???

Opowiadaj i to nał :)

Ciekawa opcja ten Nano Protector, ale póki co zbliża się lato, więc nie będę już nic z nimi modził jak na razie. Swoją drogą, bo tak mi się teraz przypomniało, zauważyłem, że na skarpetkach, w okolicach palców, zbiera się wilgoć, kiedy cała reszta pozostaje sucha. Wydaje mi się jednak, że jest to spowodowane przez materiał, z którego są wykonane czubki butów, więc z tym już chyba nic nie zrobi. :)

A co do UKR... Tak jak temat stary, tak i wydarzenie już trochę stare :D otóż byliśmy na zawodach (zapaśniczych).  To było jakoś początkiem grudnia bodajże, bo pamiętam, że protesty już się tam zaczynały, ale aż tak "gorąco" wtedy jeszcze nie było :p Ot wszystko :)