Skocz do zawartości

Solovair Oiled


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :)
Ostatnio wrócił mi sentyment do martensów. Niestety ostatnie doświadczenia z tymi produkowanymi w Chinach skutecznie mnie zniechęciły do tej marki. Poczytałem sobie trochę i wybrałem butki marki Solovair, klasyczny model (bliźniaczy z 1460 martensa) z olejowanej skóry.

http://glany.pl/solovair-sol08-black-oiled.html

Wnioski z używania przez parę dni: wygodniejsze niż martensy, sprawiają wrażenie solidniejszych. Nie bez znaczenie jest też to, że wciąż są produkowane w Anglii.

Mam też parę pytań dotyczących pielęgnacji. Skóra wygląda jak licówka przesączona olejem, z zewnątrz jest nawet taka oleista warstwa. Czym to impregnować? Jakiś dubbin czy mink oil raz na parę miesięcy styknie? Co do czyszczenia co byście polecali?

 

No i jeszcze jedno. Wczoraj w knajpie jakiś oszołom nadepnął mi na czub buta obcasem i wgniótł usztywnienie noska. W jednym miejscu jest wgłębienie a w śtrodku denerwujące wybrzuszenie.... Da się to jakoś naprawić bo niestety pod reklamację nie podpada. Mógłbym to olać bo w sumie nie szkodzi to jakoś ale jednak denerwujący szczegół.

 

Jeśli będziecie chcieli jakieś szczegółowe fotki butów to śmiało piszcie, mogę je obfocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam prawideł i nie stać mnie bo całe pieniądze poszły na buty. :)

Czyli jak, wypycham czuby gazetami do oporu, podkładam żelazko nad nosek i "chucham" parą?

A jak to będzie z impregnacją i czyszczeniem?

 

Fotki dałem na G bo może się przydadzą kiedyś na jakieś inne fora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, MacDermot, kolejne forum, na którym się widzimy, hehehe ;)

 

Jest i Blatio. Nie spotkałem Cię chyba tylko na knives.pl. :) To, że tu trafię było kwestią czasu tylko, za bardzo lubię buty. :)

 

 

Co do środków wszelkich. Na razie nie mam pieniędzy więc w razie czego polecę ze starym dobrym PALCem w zamierzchłych czasach polecanym przez AXE.

Tak sobie myślę czy nie zrobić tak: cały but jakimś specyfikiem tłuszczowym a tylko czub i piętę jakimś kremem/pastą dla szpanerskiego połysku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i Blatio. Nie spotkałem Cię chyba tylko na knives.pl. :) To, że tu trafię było kwestią czasu tylko, za bardzo lubię buty. :)

Na Knivesach mnie nie będzie, nie moja brocha, od lat starcza mi jeden Victorinox w kieszeni i pikutek w kuchni ;)

 

Aha, co do butów, to chłopaki powinni jeszcze mydło do skór zaproponować. Moje się już skończyło i chyba będę zamawiał nowe za jakiś czas. Wbrew pozorom się przydaje, zwłaszcza, jak Ci się "licowość" skóry znudzi i będziesz chciał je przywrócić do bardziej pierwotnego stanu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekombinowałem. :D Ale wcześniej mówiłeś AXE, że da radę zrobić połysk na tym.

Mydło się oczywiście przyda ale za jakiś czas, myślę, że dopiero po zimie.

 

 

...

Aktualizacja z deszczowego dnia. Woda dziwnie się zachowuje na bucie. Nie perli się jak na natłuszczonej skórze tylko mocno się jej trzyma, oblepia ją. O.o

Ale nie przecieka. I środek strasznie farbuje, skarpetki mam czorne od cholewy. Poza tym superwygodne i ogólnie pełnia szczęścia. :D

Edytowane przez nie_problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chłonie. Woda się dziwnie na bucie utrzymuje, jakby lepi.

Co do farbowania zobaczę. Jeśli po dłuższym czasie wciąż będzie farbować trzeba będzie zamówić.

 

 

...

Dziś wieczorem wracałem sobie do domu, niespełna 40 minut drogi pieszo. Po drodze padało ale niezbyt mocno.

Po powrocie do domu i zdjęciu butów taki oto widoczek mnie zastał (skarpety były mokre jeszcze od spodu).

post-1366-0-25914400-1380048298_thumb.jpg

 

Tak więc od razu mail do sklepu. Zażądałem zwrotu pieniędzy, niezbyt interesuje mnie wymiana. Nie mam pewności, że to się nie zdaży drugi raz a nie stać mnie na wysyłanie 15 razy. Jeszcze jakby one kosztowały 200 zł a nie 449 zł.... No karwia!

 

Pie*dolę, kupię sobie combat bootsy na allegro i będą porządniejsze...

Edytowane przez nie_problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.