Jump to content

Dbanie od nowe buty


xtynekk

Recommended Posts

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, oraz pierwsza przygoda z butami z prawdziwej skóry, w związku z tym chciałbym zaczerpnąć kilku porad od doświadczonych forumowiczów.

Niedawno zakupiłem dokładnie ten model butów http://www.zara.com/pl/pl/m%C4%99%C5%BCczyzna/buty/kozaki/botki-soft-c269246p1396560.html i chcę żeby zachowały swój dobry wygląd jak najdłużej.

Czym je czyścić? Jakich środków użyć do konserwacji? Konieczne jest używanie prawideł, czy wystarczą gazety?

Bardzo mi zależy na tym, aby nie wydać "fortuny" na te środki.

Z góry dziękuję za wszystkie porady :).

Link to comment
Share on other sites

Cześć!

A masz jakieś informacje na temat tej skóry (nie widzę na stronie)?

Wygląda to trochę, jak nubuk olejowany. Jeżeli tak jest to:

  1. Czyszczenie - Tarrago Oil Tanned
  2. Pielęgnacja, impregnacja - Saphir Onguent

Optymalną opcją są prawidła cedrowe, opcją ekonomiczną są drewniane prawidła nielakierowane z innego drzewa, opcją jeszcze bardziej ekonomiczną są prawidła plastikowe, opcją megaekonomiczną są gazety, które należy wymieniać, za każdym razem, kiedy wchłoną wilgoć z wewnątrz buta.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie mam żadnych informacji na ten temat, ale napiszę zaraz do producenta żeby się dowiedzieć. Jak tylko mi odpiszą to dam znać w temacie.

Mimo wszystko, wielkie dzięki za odpowiedź :)

.........................................

Jestem zaskoczony tym jak szybko otrzymałem odpowiedź od zary, niestety odpowiedź który została mi udzielona również jest zaskakująca...

"Witaj Marcinie,

Dziękujemy za kontakt z nami i zainteresowanie naszymi artykułami.

W odpowiedzi na Pana mail informujemy, że wspomniany przez Pana artykuł Botki Soft o numerze referencyjnym 5562/202 jest złożony z:

Krój - 100% SKÓRA Z KROWY

Podszewka - 100% SKÓRA Z KROWY

Podeszwa - 100% TPU

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o skontaktowanie się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego, dzwoniąc pod numer telefonu 800 702 469 lub wysyłając e-mail na adres contact@zara.com.

Pozdrawiamy,"

 

 

Tak więc nadal nic nie wiem...

 

 

Istnieje może jakiś sposób, dzięki któremu mógłbym ułatwić Panu rozpoznanie skóry?

Edited by xtynekk
Link to comment
Share on other sites

Dzięki założonemu przez nie_problem tematowi o rodzajach skór, jestem pewien, że moje buty zrobione są z nubuku(przejechanie palcem po powierzchni buta powoduje powstanie jasnych lub ciemnych smug). Niestety nie mam pojęcia w jaki sposób mogę stwierdzić czy jest to nubuk olejowany. 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że tak męczę temat tych butów, ale jest jeszcze jedna sprawa która mnie męczy. Od razu mówię, że nie dotyczy ona pielęgnacji itd. Chodzi o to, że kupiłem te buty z zamiarem korzystania z nich w trakcie tej jesieni i zimy, a moja znajoma mnie "wyśmiała" mówiąc, że będą przemakać, a do tego mają za cienką podeszwę oraz cholewkę. Co o tym sądzicie. Na zwrot butów mam 30 dni, ale nie chciał bym tego robić ponieważ strasznie mi się podobają. 

Link to comment
Share on other sites

Dziś dotarły do mnie oba środki. Jeśli dobrze myślę to powinienem teraz zastosować środek Saphir, aby zabezpieczyć buty przed wodą, nawilżyć skórę itd., a gdy się zabrudzą to najpierw przetrzeć je sucha bawełnianą ściereczką lub specjalną szczotką, a następnie wyczyścić je produktem tarrago. Jeśli nie to proszę mnie poprawić :). Jeszcze pytanie co do produktu  Saphir, chodzi o to, że zamówiłem Onguent protecteur Saphir, a otrzymałem Cream Greasy leather. Czy jest to jeden i ten sam środek? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.