Jump to content

Uniknięcie odklejenia podeszwy


Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu kupiłem buty (półbuty). Niestety po tygodniu odkleiła mi się podeszwa (czub) w lewym bucie. Oddałem do reklamacji i wymienili mi na nowe. Jeszcze w nich nie chodziłem. Napiszcie mi czy są jakieś sposoby uniknięcia odklejenia się podeszwy od takich butów? 

Link to comment
Share on other sites

Kupować lepsze buty :)

Czasem odklejenie następuje na skutek mocnego zahaczenia, czasem na skutek prania butów w detergentach osłabiających łączenia klejone, przemoczenie butów też im nie służy najlepiej ... no i tego trzeba unikać. Ponadto dbać o skórę, stosując dobre kremy natłuszczające, tak by nie robiła się sucha, sztywna i podatna na uszkodzenia oraz pęknięcia -  to też może mieć z czasem wpływ na destrukcję buta.

Tydzień to zdecydowanie za szybko, ale na przykład przy butach sportowych nie demonizowałbym problemu. Tam dość systematycznie odklejają się noski, co nie jest jakimś wielkim problemem. Ja w takich przypadkach nawet nie fatyguję się do reklamacji, bo więcej tracę na paliwo lub wysyłkę - niosę buty do Szewca, który je skleja lepiej niż producent i problem znika na zawsze :)

Oczywiście w Twoim przypadku krótki czas użytkowania pewnie skłoniłby mnie jednak do złożenia reklamacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.