Skocz do zawartości

Wybielenie wyczyszczenie -ratunek dla biało-kremowej torebki!!


Sasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze!! 

Błagam Was z całego serca o pomoc!! Zacznę od poczatku...

Jasna torebka (białokremowa) zafarbowała mi od ubrań kolorowych i z biegiem czasu się pobrudziła... Postanowiłam ją doczyścić;(( i to była najgłupsza decyzja... Użyłam do tego celu mleczka wybielajacego -chyba cif-namoczyłam torbę całą w tym mleczku i zaczęłam czyścić;(( torba pożukła odbarwiła się -załączam zdjęcia-po wysuszeniu pobiegłam na ratunek do kilku pralni niestety torba nie wiele się doczyściła... Szczerze mówiąc sama nie wiem co to za skóra jest jakaś dziwna.. taka miękka i nie weim czy barwiona czy jaka nie znam się na tym... niestety;(( Bardzo mi zależy na tym żeby ją uratować.. Ta torba to Versace i serce mi pęknie jak będę musiałą ją wyrzucić;(( błagam o pomoc!!

Może chodż troszkę uda się ją doczyścic..Pozatym przy metalowyuch elementach powstały okropne odbarwienia..

Miałam pomysł ją zafarbować ale boje sie robic czego kolwiek żeby jeszcze nie pogorszyć sytuacji.... 

Będę szczerze wdzięczna za porady...

post-1348-0-23740800-1379320650_thumb.jpg

post-1348-0-15404100-1379320661_thumb.jpg

Edytowane przez Sasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podrzuć zdjęcia to może coś pomyślimy. Po cifie na skórach dość często zgłaszają się do nas ludzie. Nie wiem czy gdzieś w necie, ktoś nie wywalił przypadkiem jakiegoś bzdurnego artykułu z domowymi sposobami czyszczenia skór :(

Przepraszam ;-) nie zamieściłam... zapomniałam w amoku mysli o ratowaniu torby.. tak mi się wydaje że kiedyś musiałam coś w sieci przeczytac;( utkwiło mi to w głowie i długo nie mysląc zaczelam czyscic;(( na zdjęciach które wkleiłam do pierwszego posta nie widać jak bardzo jest zniszczona-zdjęcia sa dokładne ale w rzeczywistosci wyglada to duzo gorzej;(((

Edytowane przez Sasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra została potraktowana dość mocno niewłaściwą ostrą chemią, a do tego została przemoczona :( Ale możemy coś pokombinować ... hmmm

Ja próbowałbym tak:

  1. Czyszczenie - Mydło Avel
  2. Rekoloryzacja - Juvacuir Saphir w bieli lub jeżeli kolor nie był do końca biały to zmieszany w odpowiedniej proporcji z innym odcieniem w celu uzyskania optimum lub beż w celu przyciemnienia skóry.
  3. Wykończenie i odżywienie skóry - Canadian Saphir w kolorze

Przy czym trzeba mieć świadomość, że wykończenie skóry będzie raczej w połysku, jak tu:

!versace.JPG

http://www.ebay.com/itm/A-1800-used-Authentic-Gianni-Versace-Couture-Handbag-Special-Edition-White-bag-/321204044467?pt=US_CSA_WH_Handbags&hash=item4ac940c2b3

 

To wydaje mi się najlepszą opcją, ale można alternatywnie po czyszczeniu zastosować Quick Color Tarrago lub Color Dye Tarrago - tradycyjne kolory Color Dye Tarrago - metaliczne kolory, przy czym wykończenie będzie również w połysku.

Można szukać pierwotnego odcienia lub o ton/dwa ciemniejszego, ewentualnie drastycznie zmienić kolor, np. na czarny :)
 

Trochę przykładów:

http://www.wbutach.pl/topic/481-malowanie-damskich-torebek-i-butow/

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje z calego serducha!!! zamówię wszytsko i dam znać co się udało zdziałać;-)! tylko nie pokoi mnie jedna rzecz;) jak z matowej skóry zrobię lakierowaną ? To jest jakiś nabłyszczacz;)?

 

 

Acha i jesczze jedno;-) czy efekt będzie lepszy jak zamówię białą paste czy beżową ;)? tzn wolałabym białą torebkę ale mam obawy że nie poradzi sobie do końca z zakryciem tych plan ta biała farbka;) i czy nakładać to mam gabeczką ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko nie pokoi mnie jedna rzecz;) jak z matowej skóry zrobię lakierowaną ? To jest jakiś nabłyszczacz;)?

Farby Tarrago nie wymagają wykończenia. To są farby samopołyskowe. Można ewentualnie wykończyć Shoe Creamem w kolorze farby dla optymalnego krycia.

Natomiast środki Saphir posiadają woski i środki natłuszczające, które na drodze polerowania pozwalają na osiągnięcie  mniejszego lub większego połysku.

 

 

Acha i jesczze jedno;-) czy efekt będzie lepszy jak zamówię białą paste czy beżową ;)? tzn wolałabym białą torebkę ale mam obawy że nie poradzi sobie do końca z zakryciem tych plan ta biała farbka;) i czy nakładać to mam gabeczką ;)?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, bo to kwestia wykonania próby na skrawku. Jeżeli zależy na białej, a taka była to próbowałbym na biało - jak nie wyjdzie to z jaśniejszego zawsze łatwiej zrobić ciemniejszy odcień. W drugą stronę nieco trudniej :)

 

Edit:

Nakładać gąbeczką, pędzelkiem, szmatką ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dziękuję;-)!! Wczoraj wypadło mi wyjście wiec nie zdązylam złozyc zamowienia ale to może i dobrze bo postanowiłam upiec parę pieczei na jednym ogniu;) chcialabym tylko zapytac czy srodki ktore zamowie do torebki bede mogla wykorzystac do butow skorzanych?? tzn buty maja skore barwiona na granatowa ktora sie lekko przetarla i czy te same srodki mode uzyc do skory butów-tylko zamówiłabym granatowa farbe... i czy na buty moge ta farbe klasc miejscowo w miejsce przetarc?:) jeszcze raz bardzo dziekuje!! mam nadzieje ze sie uda;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Jeżeli to skóra licowa (gładka struktura skóry) to powinno być dobrze :)

 

Przy czym warto pamiętać o złotej zasadzie:

 

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad taką opcja;) -dla torebki i butów ;-) bo przypuszczam ze nie zuzyje całego preaparatu na torbe (a po co wyrzucać ;)

1.Czyszczenie - mydło Avel -torebka plus buty

2. torebka balsam juvacuir saphir -biały / buty farbka granatowa tarrago

3. Canadian bezbarwny -dlatego bezbarwny bo ładnie odżywki skórę i będzie do wszytskiego;) 

Co o tym sądzisz;-))?? dziekuję ;))

Albo ew do torebki też terrago czy do torebki lepszy bedzie juvacuir;)?

Edytowane przez Sasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.