Skocz do zawartości

Naprawa siodełka rowerowego


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to koncentrat żywicy, który działa w podobny sposób. Jeżeli to głęboka rysa to nakładać warstwami pozwalając na wyschnięcie każdej z nich ok. 10 minut. Jeżeli to jednak dziura (nie jestem pewien patrząc na fotkę) może być trudniej, ale spróbować można.

 

Tu tym specyfikiem został uzupełniony dość duży ubytek w pokancerowanej teczce:
http://www.wbutach.pl/topic/2017-renowacja-i-patynowanie-teczki-po-wypadku-rowerowym/?hl=%2Brenowacja+%2Bteczki

Więcej przykładów:
http://www.wbutach.pl/topic/1351-rysy-zadrapania-i-co-z-tym-zrobic-renowacja-lica-odnowienie-koloru-skor/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

czym można odtłuścić powierzchnię, wystarczy zwykły alkohol izopropylowy? (ewentualnie mam zmywacz do paznokci dziewczyny albo benzynę ekstrakcyjną)

prawdopodobnie będę używał poleconego kremu saphir do renowacji, mam pytanie, czy powinienem odciąć odstający kawałek skóry (na zdjęciu po prawej stronie od rysy), czy nie odcinać i spróbować dokleić go na krem? aha, i nie ma tam dziury na wylot, jest tylko rysa

70ik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z forum chciałby mi to zrobić za odpłatnością. Patrzę na te specyfiki i patrzę, każdy po co najmniej 30 zł, musiał bym kupić kilka a to już mi się nie za bardzo opłaca na jedną naprawę. Jakby był ktoś zainteresowany, tutaj więcej zdjęć: http://pokazywarka.pl/52bgj5/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A za wysyłki i robociznę myślisz, że zapłacisz mniej? :)

Poszukaj lepiej na miejscu jakiegoś punktu zajmującego się renowacją skór lub tapicera, który sprawą się zajmie

Oszczędzając koszty można to miejsce "wyczyścić" mydłem szarym choć zapycha skórę-zdecydowanie lepsze mydło avel, można przemyć spirytusem (odbarwi) lekko wyszlifować, nałożyć w rysę dowolny kolor -bo czarnego nie ma-płynną skórę tarrago ( bardzo dobra i tania), następnie domalować dwoma warstwami kremu do renowacji 25ml. Odczekać i gotowe. Należało by jeszcze takie siodełka szczególnie, impregnowac. Może byc nawet spray tarrago-nanoprotector o bardzo szerokim zastosowaniu łącznie z dachami aut caabrio.

Wykonywałem usługi renowacji podobnych siodełek, sam koszt to koło 80 zł plus dwóch kurierów. 

Polecam zakup płynnej skóry tarrago i kremu do renowacji.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.