Skocz do zawartości

Skóra na kierownice


Gość grzdylu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy uda mi się znaleźć odpowiedz tutaj, ale przeglądam to forum już jakiś czas i jest tu masa informacji i tak pomyślałem czy ktoś z was skusił się na odnowienie/obszycie kierownicy w swoim autku? 

Jeśli tak to czy ktoś ma godnego polecenia speca od tego?

 

Szuka w okolicach Warszawy / Płocka w necie jest sporo takich którzy się reklamują ale zanim pójdę do jakiegoś to chciałem zasięgnąć waszych opinii na ten temat.

Czy orientujecie się czy skóra do kierownicy różni się znacząco od takiej do butów, gdybym np chciał kupić skórę w miejscu A i dać do miejsca B aby tam obszyli mi kierownice? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj zakładu tapicerskiego, który specjalizuje się w samochodówce. Chociaż dobry tapicer meblowy też sobie spokojnie poradzi. Pewnie tam też konkretnie zarekomendują Ci konkretną skórę.

Osobiście opinii szukałbym na forach samochodowych poświęconych konkretnym markom. Tam chłopaki wszystkie punkty pewnie mają obskoczone i ocenione :)

No, ale może ktoś tu coś już robił i coś nam podpowie. Sam jestem ciekaw ile teraz taka przyjemność może kosztować - obstawiam 300-400 PLN.

Pudło? :2guns:

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zbieram do takiego zabiegu :)

Zamiar mój to skóra z rekina jednak .

Zapewne grubość skóry to podstawa - sądzę że max do 1mm.

Skonsultuj prosimy z kimś kto to robi - wiem, że jest kilka ofert na samym Allegro .Był bym nawet wdzięczny za relację z konsultacji takiej

Temat bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie.

Niestety los tak chciał że nie obszyłem kierownicy a jedynie zrobiłem renowacje starej ... efekt jest dobry. Nie powala nie szkoda tez wydanych 150 zł dlatego mówię że jest OK. 

Drugie niestety bo zakład który to robił zapomniał zrobić zdjęć PRZED sa tylko zdjęcia PO 

 

DSCN4703.jpg

DSCN4702.jpg

 

http://wbutach.pl/uploads/downloadedimages/dscn4703.jpg

http://wbutach.pl/uploads/downloadedimages/dscn4702.jpg

Powiem tylko że tam gdzie teraz odbija się światło było wszystko wytarte i szarawe. Teraz jest czarne trochę szorstkie. Relacja po około 2 tygodniach użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś sam za część tej ceny to zrobić ;)

Wiem, 

ale dałem do warsztatu i jak już robili mi blachę to skorzystałem i z tego... 

Za 150 zł podejrzewam że kupiłbym całkiem dobrą odżywkę do regeneracji skóry i zostałby mi zapas :) Ale za lenistwo trzeba płacić, taka prawda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

Witam,
nie wiem czy uda mi się znaleźć odpowiedz tutaj, ale przeglądam to forum już jakiś czas i jest tu masa informacji i tak pomyślałem czy ktoś z was skusił się na odnowienie/obszycie kierownicy w swoim autku? 
Jeśli tak to czy ktoś ma godnego polecenia speca od tego?
 
Szuka w okolicach Warszawy / Płocka w necie jest sporo takich którzy się reklamują ale zanim pójdę do jakiegoś to chciałem zasięgnąć waszych opinii na ten temat.
Czy orientujecie się czy skóra do kierownicy różni się znacząco od takiej do butów, gdybym np chciał kupić skórę w miejscu A i dać do miejsca B aby tam obszyli mi kierownice? 

 

W okolicach Warszawy polcam 4drive - taka firma, mają skóry w oryginale do różnych marek aut. Biorą z wspaniałej hurtowni Lederpol w Łodzi. Jedyna z przedstawicielstwem w Polsce hurtowni Hans-Reinke ( perełka w koronie) . Lub od razu Tap Car w Łodzi z przedstawicielstwem garbarni Woolsdorf!! w Austri.

Można samemu renowację.

Np. :

-mydło avel-dokladnie czyścimy i odtłuszczamy-dobrze odtłuszca,naprawdę dobrze

-decapmant - rozpuszczalnik,nie żałujemy, nie wysuszy skóry

-szlif też koniecznie papierem ściernym 320 wodnym, usuwa resztki tłuszczu i wszystko to co spadnie z kierownicy pod nowo nałożonymi powłokami jesli tego sami nie zeszlifujemy. Ten zabieg pomoże w wchłanianiu kremu do wewnątrz skóry co jest bardzo istotnie. Krem do renowacji 25ml Saphir ma bardzo dobrą przyczepność na odpowiednio przygotowaną powierzchnię.

-krem do renowacji 25ml trzy warstwy w odstępach 10min

-polerka i koniecznie!!

-LAKIER tarrago najlepiej aerografem-wyrówna powłoki

-polecam też niedrogą a nawet tanią a bardzo dobrą płynną skórę tarrago. można nawet na gąbce w miejscach przetarć na kierownicy dac kilka warstw ,każda podsuszając suszarką. Zostawiamy na dwie co najmniej godziny i dopiero dajemy żywicę do renowacji.

Pozdrawiam

Edytowane przez tosa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.