Skocz do zawartości

Opinie o sportowych sklepach internetowych (wiarygodne czy nie)


Majcia

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie te dwie podstrony mówią wszystko na temat tego sklepu:

http://www.jordansonoflow.com/company/?About_Us-2.html

http://www.jordansonoflow.com/company/?Contact_Us-3.html

 

Tak naprawdę nic o sobie, zero konkretnych informacji, a e-mail w domenie hotmail - ja do tego autobusu nie wsiadam, nawet za 5 Euro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domain Name: JORDANSONOFLOW.COM
Registrar: HICHINA ZHICHENG TECHNOLOGY LTD.
Whois Server: grs-whois.hichina.com
Referral URL: http://www.net.cn
Name Server: DNS23.HICHINA.COM
Name Server: DNS24.HICHINA.COM
Status: ok
Updated Date: 18-mar-2013
Creation Date: 18-mar-2013
Expiration Date: 18-mar-2014

 

Jak dla mnie wszystko w temacie .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

RetroBUT Nie daj się nabić w BUTelkę!

Czy retroBUT to klon 66procent?

To ja może zapytam inaczej – czy ludzka naiwność jest tak wielka, że po tak krótkim czasie afery z 66procent ci sami ludzie (mam tu na myśli internautów) dali się nabrać na ten sam schemat działania? Odpowiedź niestety jest twierdząca. Nie sposób nie zauważyć podobieństw.

...

 

Podsumowując, obie firmy łączy rejestracja z dala od naszego kraju uniemożliwiająca podjęcie jakichkolwiek skutecznych kroków prawnych bądź weryfikacyjnych realność i rzetelność firmy. Do tego dochodzi masywna kampania w popularnych portalach (np. tylu Onet.pl jak postąpiło 66procent), która ma na celu nie tylko zwabienie nieświadomych konsumentów ale wpływa również w olbrzymi sposób na zwiększenie zaufania do takiej firmy. Zabiegiem który ma na celu dokładnie ten sam efekt jest zatrudnienie do swojej kampanii znanej wszystkim Natalii Siwiec lub (jak w przypadku retroBUT) blogerki modowej.

http://www.allekicz.pl/artykuly/ostrzegamy,retrobut-nie-daj-sie-nabic-w-butelke

 

 

Internauci stracili cierpliwość. Pojawia się coraz więcej stron nawołujących do bojkotowania firm parających się sprzedażą podrabianych towarów. Jednym z nich jest Oszukani przez retroBut.pl

Luki w prawie oraz nieświadomość konsumentów sprawiają, że sklepy pokroju retroBut.pl czy 66procent.pl mogą oszukiwać klientów, nie ponosząc żadnych konsekwencji. Wykorzystują wszystkie możliwości, aby naciągnąć jak najwięcej osób. Szybko też kończą działalność i znikają bez śladu. W końcu internauci powiedzieli „stop”. Na facebooku pojawiają się fanpage nawołujące do bojkotu oszustów.

http://www.allekicz.pl/a/1-internauci-bojkotuja-retrobut-pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NAZWA DOMENY: retrobut.pl
typ abonenta: organizacja
serwery nazw: ns1.s12.mhost.eu.
ns2.s12.mhost.eu.
utworzona: 2013.08.21 12:17:02
ostatnia modyfikacja: 2013.08.23 11:17:44
koniec okresu rozliczeniowego: 2014.08.21 12:17:02

opcja: brak

dnssec: brak

ABONENT:
firma: RETROBUT LLC
ulica: 77 Water Street 7th and 8th Floors 77
miasto: 10005 New York
lokalizacja: us
ostatnia modyfikacja: 2013.08.21



REJESTRATOR:
NetArt Spółka Akcyjna S.K.A.
ul. Cystersów 20A
31-553 Kraków
Polska/Poland
+48.801 33 22 33
+48.12 297 88 10
+48.12 297 88 08
kontakt@nazwa.pl
www.nazwa.pl

 

Jak widać bardzo stara domena więc można sporo oczekiwać ( niespodzianek ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4. O co chodzi i jak to działa

Tutaj będzie trochę dywagacji i przypuszczeń. Firma w USA jest zarejestrowana jako spółka LLC i jest to fakt. Dlaczego właśnie tam? Żeby ludziom utrudnić życie i żeby dochodzenie swoich praw było zdecydowanie bardziej zawiłe. To pierwszy powód. Ale tym drugim i zarazem ważniejszym jest to, że spółka LLC, która jest zarejestrowana za oceanem, daje właścicielom firmy bardzo dużą poufność i pole do manewru. Nie będę się nad tym rozwodził. Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać na ten temat to odsyłam do bardzo ciekawego artykułu TUTAJ. Adres korespondencyjny w Polsce? Myślę, że firma zarejestrowana jest w Polsce pod zupełnie inną nazwą i ma swoją siedzibę niekoniecznie w Warszawie. Firma dogadała się z pośrednikiem, który na specjalne zamówienie (czyt. na zamówienie w sklepie) wysyła zamówienie do Chin, gdzie buty są produkowane i wysyłane do Polski. Buty albo dojdą albo nie. Z produktami podrobionymi jest często tak, że zostają zatrzymane na granicy i zniszczone przez celników. Możliwe, że buty z Chin wychodzą, ale niestety do Polski już nie docierają.

Myślę, że właściciele tej firmy naprawdę przemyśleli ten biznes i wiedzą jak zwodzić klientów, sprzedając przy tym nieoryginalne produkty. Wiedzą też jak prowadzić to wszystko żeby nie dać  się złapać odpowiedzialnym organom (między innymi dlatego na ich stronie był już chyba 3 rożne numery kont). Zapewne retrobut zniknie za jakiś czas z naszego rynku. Nie zdziwiłbym się gdyby właścicielami sklepu byli Ci sami którzy założyli pilkasklep czy 66procent.

 

http://swaggerhypeclub.com/portal/2013/09/retrobut-pl-czyli-jak-to-naprawde-wyglada/

 

 

Profil FB - Oszukani przez stronę i firmę retroBUT.pl FAKE NIKE

https://www.facebook.com/pages/Oszukani-retrobutpl/575546809147642

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Supreme Trade Limited

 

Proszę o pomoc w poszukiwaniu jakiegoś nr. tel. do tej firmy w Polsce.

Córka zamówiła tam buty Air-Max zapłaciła przelewem w dniu 16.08.13 a na stronie nadal pisze że status nie opłacony.

Czy może ktoś zamawiał coś z tej stronki http://air-max.pl/ i wystarczy poczekać.

Proszę o szybka odpowiedź i z góry dziękuję

Czy mogłaby mi pani podać nr swojego telefonu , bo mam to samo , prosze o szybką odpowiedz. Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tymczasem jak wykazał początek pracy śledczy z Prokuratury Okręgowej w Płocku, sklep retrobut.pl jest powiązany ze sklepami internetowymi pilkasklep.pl, 66prezent.pl i 66procent.pl, które działając od 2012 do 2013 roku oszukały około 30 tysięcy osób z całej Polski. Proceder odbywał się w identyczny sposób jak opisują opolanki – klienci skuszeni dużymi promocjami albo otrzymywali towar podrobiony albo nie dostawali go wcale. Dotychczasowe straty prokuratura oszacowała na 200 tysięcy złotych, a śledczy zgromadzili już w sprawie ponad 400 tomów akt. Póki co śledztwo toczy się w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom.

 

www.24opole.pl/13174,Opolanka_pietnuje_masowe_oszustwa_w_internecie,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu przygodach dostałem buty po 2 miesiącach ( paczka ginęła, już chcieli mi zwracać pieniądze, później odziwo się nagle znalazła jak minęło 5 dni roboczych, w których pisali, że zwrócą pieniądze, jednak ich nie zwrócili) oczywiście buty to podróbki, zamawiałem rozmiar 44,5, a otrzymałem 44, w normalnych butach oryginalnych z adasia w rozmiarze 44 mnie cisną, a w tych miałem luz, no i podróbki chyba nawet nie występują w połówkach rozmiaru, natychmiast wystawiłem je na allegro i udało mi się je sprzedać jeszcze zarabiając 5 dyszek. już chciałem akcje zgłosić na policję, pisałem do firmy mnóstwo wiadomości, byłem wręcz nachalny i odpisywali na co 10 wiadomość, życzę wszystkim cierpliwości i otrzymania butów, ja już nigdy więcej z takich stron nie będę zamawiał :)

pozdro! Klaudiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i podróbki chyba nawet nie występują w połówkach rozmiaru, natychmiast wystawiłem je na allegro i udało mi się je sprzedać jeszcze zarabiając 5 dyszek. już chciałem akcje zgłosić na policję

W pierwszej czwili przeczytałem ,że chciałe zgłosić swoją aukcję (może i słusznie by było, skoro sprzedawałeś podróbki ).

No i jak tu wierzyć teraz ludziom ?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu przygodach dostałem buty po 2 miesiącach ( paczka ginęła, już chcieli mi zwracać pieniądze, później odziwo się nagle znalazła jak minęło 5 dni roboczych, w których pisali, że zwrócą pieniądze, jednak ich nie zwrócili) oczywiście buty to podróbki, zamawiałem rozmiar 44,5, a otrzymałem 44, w normalnych butach oryginalnych z adasia w rozmiarze 44 mnie cisną, a w tych miałem luz, no i podróbki chyba nawet nie występują w połówkach rozmiaru, natychmiast wystawiłem je na allegro i udało mi się je sprzedać jeszcze zarabiając 5 dyszek. już chciałem akcje zgłosić na policję, pisałem do firmy mnóstwo wiadomości, byłem wręcz nachalny i odpisywali na co 10 wiadomość, życzę wszystkim cierpliwości i otrzymania butów, ja już nigdy więcej z takich stron nie będę zamawiał :)

pozdro! Klaudiusz

Mam tylko nadzieję, że jesteś świadom faktu, że jesteś takim samym oszustem, jak firma w której kupiłeś, a jedyne co was różni to skala zjawiska.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie ma co się boksować ze sklepem. Sam miałem jakiś czas temu podobną sytuację, no może nie do końca ja, tylko moja dziewczyna,ale poleciłem jej w takiej sytuacji napisać do Rzecznika Konsumentów, on wystąpił w jej imieniu, postraszył nałożeniem kary i zaraz był odzew ze strony sklepu. Niemniej warto zawsze przed zakupem sprawdzić opinie o sklepie i kupić z jakiegoś sprawdzonego. Jeżeli chcesz kupić airmaxy dla swojej córki z jakiegoś sprawdzonego sklepu, to mogę  polecić ten sklep sportowy Sprawdzony sklep i bez ryzyka podróbki towaru. Tak na marginesie słyszałem, że retrobut, o której niedawno było głośno ze względu na aferę z podróbkami rozpoczęło na nowo działalność, nie pamiętam jednak pod jaką nazwą, dlatego należy uważać na zbyt niskie ceny ''markowych'' butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja osobiście od półowy stycznia walczę ze sklepem FULL-CAP.pl czyli klonem Air-MAX.pl tylko psrzedającym czapki, generlanie zamówiłem i opłaciłem czapkę 15 stycznia, potwierdzenie przelewu otrzymałęm natychmiastowo, informacje że paczka idzie średnio 2-3 tyg, po 3 tygodniach napisałem pierwszego maila z zapytaniem, usłyszałem że mam czekać max 27 dni roboczych, po tym terminie dalej czapki nie było. wtedy usłyszałem że mają numer nadania ale jak go sprawdzają to paczki o takim numerze nie mogą namierzyć i zorientują sie cos sie dzieje. w między czasie zaproponowanao mi zrot pieniędzy lub ponowną wysyłką express. że ogólnie zależało mi na czapce to dawałąme do zrozumienia że chce mimo wszystko towar, nawet jeśli miałby być ponownie wysłany. dalej niestety kontakt się urwał, nie odpisali na 2 ostatnie maile, dzis napisałem że oczekuje zwrotu kasy.

przypuszczam że wysyłają towar z HongKongu, moze i to oryginały a że idą prosto z fabryki, może jakoś na lewo to i cena kusząca. problem tylko w tym że pewnie paczki im się gubią w transporcie i tak to wygląda. nie sądze żeby to byli jawni oszuści z premedytacją ale mimo wszystko nigdy więcej nie dam się im nabrać, jak w tym tygodniu kasy nie dostanę to zgłaszma sprawę na policję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Supreme Trade Limited

 

Proszę o pomoc w poszukiwaniu jakiegoś nr. tel. do tej firmy w Polsce.

Córka zamówiła tam buty Air-Max zapłaciła przelewem w dniu 16.08.13 a na stronie nadal pisze że status nie opłacony.

Czy może ktoś zamawiał coś z tej stronki http://air-max.pl/ i wystarczy poczekać.

Proszę o szybka odpowiedź i z góry dziękuję

Niestety muszę Cię zmartwić, nie wystarczy poczekać.Ja tak czekałam 1.5 miesiąca. Przekaż im info, że zgłosisz sprawę na Policję jeśli nie oddadzą kasy. Ja tak odzyskałam kasę.Gdybyś czytał moją korespondencję z 09.2013 to byś uniknął problemów z tą Firmą.POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.